Soru Yurtdışı Mi6 cihazında sonradan atılan Imei ve beklemede batarya tüketim sorunu

rizakar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıza
Cihazım
RedMi Note 7
Konular
4
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle aynı konuyu başka bir foruma da açtım fakat fazla cevap yazan olmadığı için buraya da bi sormak istedim. Sorum şu ki, cihazları yurtdışı olan ve sonradan malum yollarla imei atılan arkadaşlar, (pasaport kaydından bahsetmiyorum) rica etsem imei numaralarınızı edevlet'ten sorguladığınızda model ismi olarak ne yazıyor? Ben sorguladığımda her iki imei de ZTE Turkcell Maxi Plus 5 Model olarak gözüküyor.
Bu soruyu mi6 telefonumda ilk aldığım günden beri yaklaşık 1 buçuk aydır baş gösteren bekleme konumunda saatte ortalama %5 civarında batarya eksilme (idle battery drain) problemine imei'nin etkisi var mı yok mu onun için soruyorum. Telefon wipe işlemleri yapılmış sıfır atılmış romdan hemen sonra, hat takılı değilken ve de hatta ilave hiçbir program yüklü değilken bile beklemedeyken gece sabaha kadar %30 civarında şarj tüketiyor. Telefon ile ilgili tek sorunum bu. Yoksa ki telefondan aşırı memnunum. Ama bu sorun beni adeta bunalıma soktu denemediğim yol kalmadı onlarca stock, custom rom yükledim hiçbir çözüm bulamadım.

Aklıma şöyle bir fikir geldi, acaba telefona model olarak yine xiaomi imeisi atılırsa düzelirmi? Biraz saçma olacak ama acaba imei orjinalde başka bir markaya ait olduğu için tel kendi kendine bir uyum sorununa girerek bir uğraşmı veriyor anlamadım gitti. Bir de bir kaç deneyimli arkadaş imei'yi box ile tekrar attırırsam belki düzelebileceğini söylediler. Ama tabi o da kesin değil.

Eğerki sizlerde de imeiyi sorguladığınızda farklı farklı modeller çıkıyorsa ve de sizlerdeki batarya tüketimi normal ise şahsi düşüncem büyük ihtimal benim telde donanım arızası var gibi geliyor bana. Bu konudaki yorumlarınız çok önemli benim için.

Ek olarak bir süre önce hat takılı bile değilken ve de telefona hiç dokunmadan aldığım sürelerin ekran görüntülerine bakarsanız sorunumu net olarak anlayabilirsiniz. Bir de ekran görüntülerinden farkedeceksiniz, hat takılı değilken bile donanım kısmında hücre bekleme çıkıyor. Sizde de böyle bir durum var mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-10-29-14-51-26-002_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-10-29-14-51-26-002_com.miui.securitycenter.png
    81,6 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2017-10-29-14-51-32-828_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-10-29-14-51-32-828_com.miui.securitycenter.png
    75,9 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_2017-10-29-14-51-43-906_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-10-29-14-51-43-906_com.miui.securitycenter.png
    64,3 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2017-10-29-14-51-56-614_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-10-29-14-51-56-614_com.miui.securitycenter.png
    55,8 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_2017-10-29-14-52-02-301_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-10-29-14-52-02-301_com.miui.securitycenter.png
    57,5 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_2017-10-29-14-52-09-805_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2017-10-29-14-52-09-805_com.miui.securitycenter.png
    52,6 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
Pil sorununun imei ile alakasi olduğunu düşünmüyorum.Bende de eski telefonumun imeileri çakılı.Casperin ilk telefonlarindandi.Cift sim kullaniyorum.Pile etkisini hissetmedim hiç.Bootloder acik ise başka romlar deneyerek çözüm bulunabilir.Temiz kurulum yapin.Sonrasinda sarja takip tam dolumdan sonra tekrar başlatarak yine şarja bağli kalsın bisüre.Bu şekilde iki şarj döngüsünden sonra düzene girer diye düşünüyorum.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Acilen rom değişin. Mobil ağ sinyali bataryanızı yiyor. Sim kart olmasa da ağa bağlanmak istiyor cihaz. Rom kaynaklı değilse donanımsal sorun vardır.

Oyla:

rizakar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıza
Cihazım
RedMi Note 7
Konular
4
Pil sorununun imei ile alakasi olduğunu düşünmüyorum.Bende de eski telefonumun imeileri çakılı.Casperin ilk telefonlarindandi.Cift sim kullaniyorum.Pile etkisini hissetmedim hiç.Bootloder acik ise başka romlar deneyerek çözüm bulunabilir.Temiz kurulum yapin.Sonrasinda sarja takip tam dolumdan sonra tekrar başlatarak yine şarja bağli kalsın bisüre.Bu şekilde iki şarj döngüsünden sonra düzene girer diye düşünüyorum.

Hocam inanın dediğiniz işlemleri onlarca kez yapmışımdır. Telefon yaklaşık 1 buçuk aydır bende belki 50-60 kez şarj döngüsü olmuştur. Şarz etme konusunda her türlü varyasyon denendi ama nafile. Az bir düzelme bile yok. Sizde de eski telin imeileri çakılıysa bendeki sorun büyük ihtimal batarya arızası gibi geliyor bana.

Oyla:

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
Hocam inanın dediğiniz işlemleri onlarca kez yapmışımdır. Telefon yaklaşık 1 buçuk aydır bende belki 50-60 kez şarj döngüsü olmuştur. Şarz etme konusunda her türlü varyasyon denendi ama nafile. Az bir düzelme bile yok. Sizde de eski telin imeileri çakılıysa bendeki sorun büyük ihtimal batarya arızası gibi geliyor bana.
Yani yazilim olarak deneyebileceğiniz bu şekilde.Düzelme gostermediyse donanımsal olabilir.Custom romlar daha hafif oluyor.Onlari deneyin çózum olmassa donanımsaldir.

Oyla:

rizakar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıza
Cihazım
RedMi Note 7
Konular
4
Acilen rom değişin. Mobil ağ sinyali bataryanızı yiyor. Sim kart olmasa da ağa bağlanmak istiyor cihaz. Rom kaynaklı değilse donanımsal sorun vardır.

Hocam o ekran görüntülerindeki romdan sonra 2-3 kez rom değişti. Şu an miuipro rom 7.11.23 son sürüm yüklü onda da durum aynı. Dediğiniz gibi telefon hat yokken bile mobil ağa bağlanmaya çalışıyor enteresan bir şekilde. Şu anda hat takılıyken onun yerine "Şebeke Beklemdeyken" ibaresi var ve de onun tüketimi hücre bekleme kadar yüksek değil neyseki

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam o ekran görüntülerindeki romdan sonra 2-3 kez rom değişti. Şu an miuipro rom 7.11.23 son sürüm yüklü onda da durum aynı. Dediğiniz gibi telefon hat yokken bile mobil ağa bağlanmaya çalışıyor enteresan bir şekilde. Şu anda hat takılıyken onun yerine "Şebeke Beklemdeyken" ibaresi var ve de onun tüketimi hücre bekleme kadar yüksek değil neyseki
Hocam imei tamiri sırasında oluşan bir hatanın da buna neden olabileceği gibi donanımsal skrun da olabilir.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

rizakar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıza
Cihazım
RedMi Note 7
Konular
4
Hocam imei tamiri sırasında oluşan bir hatanın da buna neden olabileceği gibi donanımsal skrun da olabilir.

Hocam sırf bu sorunu çözebilmek adına teli aldığım satıcıya tekrar gönderdim 2. kez imei atıldı. Hadi birincide hatalı atıldı desek, ikinci defa gönderdiğimde tekrar hatalı atılabilme olasılığı bana yok gibi geliyor ama tabi belli olmaz. Peki yeni yöntem olarak box ile imei atılıyormuş duyduğum kadarıyla. Acaba bir de o şekilde attırsam sizce sorunun düzelme olasılığı var mıdır?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam sırf bu sorunu çözebilmek adına teli aldığım satıcıya tekrar gönderdim 2. kez imei atıldı. Hadi birincide hatalı atıldı desek, ikinci defa gönderdiğimde tekrar hatalı atılabilme olasılığı bana yok gibi geliyor ama tabi belli olmaz. Peki yeni yöntem olarak box ile imei atılıyormuş duyduğum kadarıyla. Acaba bir de o şekilde attırsam sizce sorunun düzelme olasılığı var mıdır?
Büyük ihtimal anakart sorunu hocam. Aklıma başka birşey gelmiyor. Box da aynı şekilde atıyor.

Oyla:

rizakar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıza
Cihazım
RedMi Note 7
Konular
4
Büyük ihtimal anakart sorunu hocam. Aklıma başka birşey gelmiyor. Box da aynı şekilde atıyor.

Hocam bence de donanımsal bir sorun gibi duruyor. Artık durumu kabullenip ya böyle kullanmaya devam edeceğim ya da satıcıyla bir görüşüp değişim talep edeceğim kabul ederse.

Oyla:
Üst Alt