Diğer Yurt içi yurtdışı çelişki.

SinToy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
Mi 8 Pro
Konular
1
Bazı arkadaşlar devamlı yeni yazılım geliyor diye beni eleştirdiler. Hadi, yayınlanan yazılımların yeni şeyler getirmesini vs. vazgeçtim, geriye gidiş olduğunu söyleyen birçok kişi var, MI 8 Pro, Android Pie almamış tek amiral gemi modeli.

tarakbumba

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atilla
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
Mi Note 3 kullanıcısı olarak yazılımla ilgili en büyük sıkıntıyı herhalde biz yaşıyoruz. 2017' de çıkan bu telefona henüz Oreo verilmedi. Keza her güncelleme ile kamera daha sıkıntılı bir hal aldı. MIUI 10 güncellemesi ile çalışmayan ön kamera portro modu verdiler. Oysa bu sorun ikinci beta ile çözülmüştü. Üstüne kaç tane daha beta rom denedik. Yine de ilk beta romdaki hatalarla olduğu gibi stabil diye ortaya sürdüler.

Global beta deneme ekibi üyesiyim. Ayrıca yaklaşık 15 yıldır bir çok özgür yazılım projesinde yer aldım. İlk kez Xiaomi' ninki kadar abuk bir deneme/kalite kontrol süreci görüyorum. Bariz bir hatayı (bug) moderatörlerin izni olmadan bildiremiyorsunuz. Modaretörlerden ise izin alamıyorsunuz. Her sorunu "politikamız gereği böyle" veya "bir sonraki kapalı betayı" bekle deyip geçiştiriyorlar. Misal, temalar uygulamasında neden bölge değiştirmeden yazıtipi kullanamıyoruz diye soramıyorsunuz. Daha bir çok şey var ama konu uzar.

Telefon evet, tam bir fiyat/performans ürünü ona lafım yok. Verdiğim paraya daha iyisini alamazdım. Ama eğri oturup doğru konuşalım. Yazılım yönünden donanımın hakkını verecek düzeyde değil ve yazılım çok kötü geliştiriliyor. Belki de Mi Note 3' e özel bir durumdur bu.

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Mi Note 3 kullanıcısı olarak yazılımla ilgili en büyük sıkıntıyı herhalde biz yaşıyoruz. 2017' de çıkan bu telefona henüz Oreo verilmedi. Keza her güncelleme ile kamera daha sıkıntılı bir hal aldı. MIUI 10 güncellemesi ile çalışmayan ön kamera portro modu verdiler. Oysa bu sorun ikinci beta ile çözülmüştü. Üstüne kaç tane daha beta rom denedik. Yine de ilk beta romdaki hatalarla olduğu gibi stabil diye ortaya sürdüler.

Global beta deneme ekibi üyesiyim. Ayrıca yaklaşık 15 yıldır bir çok özgür yazılım projesinde yer aldım. İlk kez Xiaomi' ninki kadar abuk bir deneme/kalite kontrol süreci görüyorum. Bariz bir hatayı (bug) moderatörlerin izni olmadan bildiremiyorsunuz. Modaretörlerden ise izin alamıyorsunuz. Her sorunu "politikamız gereği böyle" veya "bir sonraki kapalı betayı" bekle deyip geçiştiriyorlar. Misal, temalar uygulamasında neden bölge değiştirmeden yazıtipi kullanamıyoruz diye soramıyorsunuz. Daha bir çok şey var ama konu uzar.

Telefon evet, tam bir fiyat/performans ürünü ona lafım yok. Verdiğim paraya daha iyisini alamazdım. Ama eğri oturup doğru konuşalım. Yazılım yönünden donanımın hakkını verecek düzeyde değil ve yazılım çok kötü geliştiriliyor. Belki de Mi Note 3' e özel bir durumdur bu.

Yok dostum sadece mi note 3 ile alakalı bir durum değil. Hepimizin yaşadığı sorunlar bunlar. Mi 8 de aynı mi 6 da aynı mi max 2 de aynı.
Yazılım seviyesi yerlerde olan bir firma anlayışsızlık ve beceriksizlik seviyesinde apple nın çok çok üzerine çıkmış durumda. Buradaki forum üyeleri ve forum yönetici arkadaşları tenzih ediyorum. Ben telefonumu satışa çıkarmayı düşünüyorum. Bu telefonu satarken de bu sıkıntıları almak isteyen arkadaşlara söyleyeceğim. Xiaomi gibi var gösterip yok satmayacağım. Ben telefonu sattığımda ise doğal olarak bu forumda çok işim kalmayacak. Telefonda ki sorunları yazacak insanlar kalmayınca, insanlar bu cihaz ve yazılımları sorunsuz olduğunu düşünüp bu markaya yönelecek. İşte olmasını istemediğim ve çekindiğim tek konu budur.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Bu konuyu son mesaja kadar okudum.
Şahsi fikrim şudur. Xiaomi Güncelleme olayını beceremedi, nedeni ise bana göre çok fazla model çıkarması ve takip edememesi. Samsung gibi bir dünya model çıkardı. Güncellemeleri darmadağınık. Bir model ile diğer bir model arasında aynı menüdeki ayar bile farklı çalışabiliyor. Şu ara farkettiğim birşey de Asus da yaşadığım durumu Xiaomide de yaşamaya başladım. Uygulama güncellemesi. Asus da Android ve arayüz güncellemesini bir kenara bırakıp habire uygulamalarının güncellemesini vermeye başlamıştı, şimdi Xiaomi de aynı şeyi yapıyor.
Ne diyelim sonları hayrolsun :)

Üst Alt