Uygulama YoWhatsApp & GbWhatsApp Nedir ? Özellikleri ve Kurulumu

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ellerinize sağlık hocam, son derece güzel bir konu olmuş.

Bir soru da benden. Telefondaki whatsapp konuşmalarını ve medyalarını silmeden bunlardan her hangi birini yükleyebiliyor muyuz? Yoksa sadece sıfır kurulum olarak mı yapılıyor? Drive whatsapp yedekleri üzerinden kurulum yapabiliyorlar mı? (Bunu pek tercih etmiyorum, boyut yedek boyutu 3GB olmuş...)

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Ellerinize sağlık hocam, son derece güzel bir konu olmuş.

Bir soru da benden. Telefondaki whatsapp konuşmalarını ve medyalarını silmeden bunlardan her hangi birini yükleyebiliyor muyuz? Yoksa sadece sıfır kurulum olarak mı yapılıyor? Drive whatsapp yedekleri üzerinden kurulum yapabiliyorlar mı? (Bunu pek tercih etmiyorum, boyut yedek boyutu 3GB olmuş...)
Teşekkür ederim hocam, beğenmiş olmanıza sevindim.

Yedekleme işlemi orjinal WhatsApp gibi yapılıyor hocam. Drive yedekleri bire bir aktarılır. Fakat nadiren olsa da hata verme gibi huyları da vardır (:
2. Linkler için orjinali silmenizede gerek yok zaten.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Teşekkür ederim hocam, beğenmiş olmanıza sevindim.

Yedekleme işlemi orjinal WhatsApp gibi yapılıyor hocam. Drive yedekleri bire bir aktarılır. Fakat nadiren olsa da hata verme gibi huyları da vardır (:
2. Linkler için orjinali silmenizede gerek yok zaten.

Tamamdır hocam çok teşekkürler. Bu ay AKK bitimine yakın drive yedeklerini yapıp bunlardan birine geçiş yapayım ben de :)

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Sayın Brznklc Üstadım, paylaşımınız için çok teşekkür ederim, oldukça yararlı ve açıklamalı.....

Siz ve sizin gibi değerli üstalarımın beğenmiş olması beni mutlu etti hocam. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim..

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Güvenli sistem yoktur hocam sizde bunu aklınızda bulundurun
Orjinal WhatsApp üzerinden de verileriniz kopyalanabilir. Ayrıca şahsen bu uygulamalar hakkında bilgiye sahibim haricinde hangi uygulamalar varsa size zahmet söyleyin. Onları da deneyip incelemek isterim..

merhaba hocam, ben dün yo ve gb'yi denedim de, whatsapp klasörü içinde .shared klasörü içinde büyük dosyalar oluştu, bunlar orjinalde var mıydı bilmiyorum ama telefona bi baktım 1 gb yer kalmış, o klasörü silince 5-6 gb yer açıldı. mesajlar ve media duruyor.

ve indirdiğim 2 whatsappda da kasmalar olmuştu, dayanılmıycak şekildeydi sildim.

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Tamamdır hocam çok teşekkürler. Bu ay AKK bitimine yakın drive yedeklerini yapıp bunlardan birine geçiş yapayım ben de :)
Şimdiden güle güle kullanmanız dileğimle hocam.
Bu arada daha kullanışlı ve özellikli olan YoWhatsApp kullanmanızı öneririm

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
merhaba hocam, ben dün yo ve gb'yi denedim de, whatsapp klasörü içinde .shared klasörü içinde büyük dosyalar oluştu, bunlar orjinalde var mıydı bilmiyorum ama telefona bi baktım 1 gb yer kalmış, o klasörü silince 5-6 gb yer açıldı. mesajlar ve media duruyor.

ve indirdiğim 2 whatsappda da kasmalar olmuştu, dayanılmıycak şekildeydi sildim.
Program içi yapılan tüm işlemler kendi klasöründe yedeklenir hocam fakat sizin söylediğiniz kadar aşırı yedekleme ile hiç karşılaşmadım. Kasma ise hiç olmadı. Orjinali neyse bunuda o şekilde sıkıntısız kullanıyorum. Belki indirdiğiniz site ile alakalıdır.

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Program içi yapılan tüm işlemler kendi klasöründe yedeklenir hocam fakat sizin söylediğiniz kadar aşırı yedekleme ile hiç karşılaşmadım. Kasma ise hiç olmadı. Orjinali neyse bunuda o şekilde sıkıntısız kullanıyorum. Belki indirdiğiniz site ile alakalıdır.

yeniden, bir üst mesajda önerdiğiniz yowhatsappı kuruyorum. fakat orj whatsapp uygulamasında google drive yedeği 75 mb olarak gözüküyor ve çok yavaş ilerliyor, sebebi nedir?

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
yeniden, bir üst mesajda önerdiğiniz yowhatsappı kuruyorum. fakat orj whatsapp uygulamasında google drive yedeği 75 mb olarak gözüküyor ve çok yavaş ilerliyor, sebebi nedir?
Hocam bende sizler gibi kullanıcıyım sadece. Geliştirici olmadığımdan ve sizin söylediğiniz bu hata ile hiç karşılaşmadığımdan bilemiyorum.
Fakat orjinali ile bu uygulamalar arasında bu tarz sorunlar olabilir. Daha önce de belirttiğim üzre yedeklemeyi kendi klasörüne aktarıyor ve haliyle işlemin zaman almasına sebebiyet veriyordur. Yahut internet bağlantınız ile alakalı da olabilecek bir sorun olabilir.

Üst Alt