Soru Yetkili Servis garanti kapsamı hakkında çelişkili cevaplar veriyor.

allaturcha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayser
Cihazım
Mi 8 128
Konular
9
Merhabalar.
Size bir konuda danışmak istiyorum.
Cihazımın (mi8) garanti firması olan Ritzy ile telefonda görüştüm ve yeni bir yazılım (rom) yüklemenin garantiyi bozup bozmayacağını sordum. Bozmaz dedi, telefondaki beyefendi.
Sonra içime sinmedi. Birde, web sayfasındaki iletişim formuna yazarak sordum. Ki, yazılı olarak cevap alayım elimde belge olsun diye. Cevap yazmayıp, aradılar. Telefondaki bayan, cihazınıza bizim dışımızdaki bütün işlemler, yetkisiz erişime girer ve garanti dışı kalır dedi. Bize kargo ile gönderin dedi. Bende göndermek istemiyorum dedim. Kapattım.
Bu ardada bu cihaza BL açıp, rus romu atan, ithalatçı firma imiş. Ritzy değilmiş yani.

Şimdi ben, 9.5.14 OEARUFA dan 9.6.7 OEAMIFD a geçmeyi düşünüyorum.
Servis ihtiyacı olduğunda, hiçbirşey olmamış gibi eski roma dönebilir miyim ?
Gerçi servis ihtiyacı olması demek, belkide telefonun hiç açılmayacak şekilde arızalanması demek. Yani eski roma falan dönme işlemi yapılamayabilir.
N'olcak şimdi. Bu, ..... yaptığımın ithalatçı firmasının yediği haltı düzeltemeyecek miyim ?

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
yükleyeceğiniz romlar Global romlar değil mi ? internetten miui sayfasından zipli datayı ındırıp ayarladan güncellemeniz sonuçta zaten update olacaktır. burda BL kılıdının acık yada kapalı olması neyi teşkil ediyor. ben ilk aldıgımda Mix2s imde farklı bir rom vardı miui10 cıkmıs yuz kılıdı varmış dendi indirdim zip fileni ayarladan guncelle dedim guncelledi bir anda miui9 dan miui10 geçtim. BL kılıdım vs de kapalıydı. sizlerde BL kilidi kapalı iken Global Rom kesinlikle dedğim şekilde yüklenmiyor mu ? bu yeni bir olay mı ?

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
yükleyeceğiniz romlar Global romlar değil mi ? internetten miui sayfasından zipli datayı ındırıp ayarladan güncellemeniz sonuçta zaten update olacaktır. burda BL kılıdının acık yada kapalı olması neyi teşkil ediyor. ben ilk aldıgımda Mix2s imde farklı bir rom vardı miui10 cıkmıs yuz kılıdı varmış dendi indirdim zip fileni ayarladan guncelle dedim guncelledi bir anda miui9 dan miui10 geçtim. BL kılıdım vs de kapalıydı. sizlerde BL kilidi kapalı iken Global Rom kesinlikle dedğim şekilde yüklenmiyor mu ? bu yeni bir olay mı ?
Hocam yaptığınız işlem nedir bilemem ama rus romlu cihaza global romun zipli dosyasını telefon üzerinden güncelleme programıyla güncelleyemiyorsunuz tek çare bilgisayar bl kilidinin kapalı olduğunda bilgisayar üzerinden rom yükleyemiyorsunuz hata veriyor.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam, mesajımda belirtmiştim ama tekrarlayım: Benim cihaz migrostan aldığımda BL açık yani unlock ve 9.5.14 OEARUFA yüklü geldi.
Şimdi ben genel tavsiye üzerine 9.6.7 OEAMIFD yükleyeceğim inşallah, bir aksilik olmaz ise. Bende, yazılım yüklediğimi anlamayacaklarını düşünüyorum.
Zaten telefonu migrostan global olarak alanlar, bu sürümü doğal olarak almıyorlar mı?
Servis, cihazın son yazılımının elle mi yoksa, cihazın kendisi mi güncellendiğini anlayabilir mi ?
Gerçi anlasa ne olur ki, yüklenen yazılımın telefona zarar verme ihtimaki yokki.
Onlar da haklı tabiki, sadece resmi sürüm yok. Bir sürü custom rom var, neidüğü belirsiz.
Ama dediğim gibi, servise göndermeyi düşünmüyorum. Ben ankaradayım. İstanbula kargoya verin diyorlar. Kargoların durumu malum. Kesinlikle güvenmiyorum. Kargoyu geçtim, ithalatçı garanti servislerde güven vermiyor. Nasıl geri dönecek telefon meçhul. Günlerce telefonsuz kalacağım, yedek telefonum yok. Arıza yok bişey yok. Sadece güncelleme için, ben göndermem.

Hocam ben de global rom yüklemeniz halinde sorun olmaması gerektiğini düşünüyorum fakat konuya KASIMM hocam da geldi, mesajını ve konularını okuyarak nasıl bir mağduriyet yaşanabileceğini görebilirsiniz. :)

Oyla:

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
Hocam yaptığınız işlem nedir bilemem ama rus romlu cihaza global romun zipli dosyasını telefon üzerinden güncelleme programıyla güncelleyemiyorsunuz tek çare bilgisayar bl kilidinin kapalı olduğunda bilgisayar üzerinden rom yükleyemiyorsunuz hata veriyor.

aslınday aptığım işlemi yukarda yazdım ne eksik ne fazla... sonradan sonraya mıuı yeni adet cıkarttıysa bilemem ama kendi global romunu BL kiliden gerek kalmadan yüklüyor olması gerek.. zira ben ve bir arkadasım öyle yukledım daha yeni BL kılıdını actırdık

Oyla:

allaturcha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayser
Cihazım
Mi 8 128
Konular
9
Hocam ben de global rom yüklemeniz halinde sorun olmaması gerektiğini düşünüyorum fakat konuya KASIMM hocam da geldi, mesajını ve konularını okuyarak nasıl bir mağduriyet yaşanabileceğini görebilirsiniz. :)
KASIMM hoca "Mi 8 Alternatif Kamera Uygulaması" konusu içinde yazılım yükleyebileceğimi söyledi. Ayrıntıları konuşuyorduk. :)
Yani 9.5.14 OEARUFA dan 9.6.7 OEAMIFD a nasıl geçebilirimin detayı. Birde bu dert var işte. Tam olarak emin olmadan yükleme yapmak istemiyorum. KASIMM hoca, "rus romunu üzerine bilgisayar üzerinden yükleme yapmadan global roma geçemezsiniz" deyip, XiaoMiTool u tavsiye etti.
Soru - Mi 8 Alternatif Kamera Uygulaması
Tabi ben de şu alttaki konudan yapmaya çalışacaktım:
Rom - Mi 8 Global Kararlı Miui V9.6.7.0 İndirme Bağlantısı

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Hocam aslında muhabbet bildiğim kadarıyla cihaz global cihaz ise global rom, çin cihazıysa çin romu haricinde başka bir rom yüklü haldeyken cihazın bl kilidini kapatırsanız cihaz brick olur. Şuanda Türkiyede global mi 8 olmadığını varsayarak global rom yüklerse cihazının brick olacağını yazdım :) Arkadaş cihazı garantiye yollamayacaksa tavsiyem bu program üzerinden yüklemesi hem cihazın brick olma ihtimali yok hem kullanıcının hata yapma ihtimali yok hem de istediği romu rahatlıkla yükleyebilir.(yüklemeden önce verilerini yedeklemeyi unutma :))
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

allaturcha biraz bekleseydin tam geldim :)

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam aslında muhabbet bildiğim kadarıyla cihaz global cihaz ise global rom, çin cihazıysa çin romu haricinde başka bir rom yüklü haldeyken cihazın bl kilidini kapatırsanız cihaz brick olur. Şuanda Türkiyede global mi 8 olmadığını varsayarak global rom yüklerse cihazının brick olacağını yazdım :) Arkadaş cihazı garantiye yollamayacaksa tavsiyem bu program üzerinden yüklemesi hem cihazın brick olma ihtimali yok hem kullanıcının hata yapma ihtimali yok hem de istediği romu rahatlıkla yükleyebilir.(yüklemeden önce verilerini yedeklemeyi unutma :))

Hemen bir parantez açayım hocam. Marketimizde satılan Mi8'ler globaldir :)

Oyla:

allaturcha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayser
Cihazım
Mi 8 128
Konular
9

Hocam şuradaki sorumu görmediniz galiba:
Soru - Mi 8 Alternatif Kamera Uygulaması

Oyla:
Üst Alt