Haber Yeni Xiaomi cihaz alacaklar dikkat. Xiaomi Unofficial Romlar için Push bildirimleri yollamaya başladı

Xiaomi Çin pazarı için üretilen telefonların sadece Çinde satılması için çalışmalarını hızlandırdı. Biliyorsunuz daha önce duyurusunu yapmıştı.
ROM'u güncellemeden veya güncellemeden önce, ÇOK önemli bir şey var .

1. Çin pazarı için üretilen Xiaomi Telefonları MIUI Global ROM'u çalıştıramaz.
2. Global pazarlar için üretilen Xiaomi Telefonları MIUI Çin ROM'unu çalıştıramaz.

Resmi veya yetkili satış kanalları aracılığıyla Xiaomi Telefonları satın almanızı ve yanıp sönmeden veya güncellemeden önce sistem bilgisini iki kez kontrol etmenizi öneririz.

Anlayışın için teşekkürler.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

"Cihazınızda yüklü olan Rom unofficial gibi görünüyor. Yardım almak için distribütörünüzle iletişim kurun."

Gördüğünüz gibi Xiaomi Çin pazarı için üretilen telefonlarına Unofficial Rom yükleyenlere Push bildirimleri yollama başladı. Cihazları seri numarası ve iMEi üzerinden takip ettiği söyleniyor. Ancak bu bildirimleri geriye dönük yollayıp yollamayacağı ve bildirim geldikten sonra cihazda nasıl bir değişiklik olacağı bilinmiyor.

Bu bildirimlerin bizim yüklediğimiz Costum Romlar için olacağını düşünmüyorum. Önemli olan cihazın Çin pazarı mı yoksa Global cihaz olarak mı üretildiği. Xiaomi büyüyor ve dünyaya yayılıyor. Büyüdükçe de diğer gelişen tüm firmalar gibi satışların hepsini resmi kanallar üzerinden yapmak istiyor. Ben bu bildirimlerin Çinden illegal yollarla getirtilip İmei atılan ve Global Rom yüklenen cihazlar için geleceğini düşünüyorum. Tabi ki bu benim görüşüm.

Cihaz Sorgulaması yapmak için link

11 Eylülde yapılan bir duyuru
Merhaba Mi Hayranları,
Son zamanlarda birçok kullanıcının telefonlarında Global ROM'u yanıp sönerken veya güncellerken telefonlarını tutabildiğini geri bildirdik. Üzerinde araştırma yaptık. MIUI, MIUI ROM flaşında veya destek politikasında bir değişiklik yaptı. Şimdi Çin Fabrika / Çin Donanımı üretilen Xiaomi Telefonları, Kilitli Bootloader ile MIUI Global ROM çalıştıramazsınız. Herhangi bir kullanıcı, China Hardware Xiaomi Phone ile MIUI Global ROM'u yüklemeye çalışırsa, telefonları kurtarma moduna geçecek ve MIUI'yi çalıştıramayacak.

Cihazlar: Redmi 5 serisi ve 2018'de yayınlanan diğer tüm cihazlar

ROM'u flaş veya güncellemeye çalıştığınızda tuğlalanma sorunuyla ilgili size yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

1. Çin ROM veya Global ROM mu olduğunu doğrulayın - Ambalaj kutusundaki yazdırmayı kontrol edin.Baskı Çince ise, o zaman MIUI Çin ROM ile Çin pazarı için. MIUI Global ROM 2'yi flaşlamak oldukça riskli olacaktır
2. ROM versiyonunu doğrulayın - V9.6.1.0.ODMMIFD resmi bir MIUI Global sürümü değildir ve ROM güncellemelerini desteklemez. Bu sürümü elinde tuttuğunuz herhangi biri güncelleşir ve “kurtarma modu” na girerse, lütfen satıcıdan yardım isteyin. Resmi veya yetkili satış kanallarından satın almanızı tavsiye ederim.
3. Bir V9.6.1.0.ODMMIFD telefonu satın aldığınızda ve bootloader'ın kilidi açılmışsa, Global ROM V9.6.4.0'a fastboot ile hızlıca kaydırabilir ve kilitli kalmasını sağlayabilirsiniz (kilitlendikten sonra tuğlalanır); veya Çin ROM'una (kilitlenmeye izin verilir) yanıp sönebilirsiniz.

Son düzenleme:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Mi 8 global rom yüklü çin cihazı kullanıyorum. %80 bu şekilde zaten. Böyle bir durumda nr yapacağız ki ? Ritzy ile mi iletişime geçeceğim

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şuan için yapılabilecek birşey yok hcam. Bekleyip göreceğiz. Geriye dönük bir uygulama yapacağını düşünmüyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkürler hocam
Cihaz Redmi Note 5 hocam

Son düzenleme:

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
Şuan için yapılabilecek birşey yok hcam. Bekleyip göreceğiz. Geriye dönük bir uygulama yapacağını düşünmüyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihaz Redmi Note 5 hocam
hocam hangi dil bu dil :) hint'çeye benziyor giggle~~

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Bunu dün başlatmadılar heralde. Nedense bu tarz haberlerle bazı şeylerin aynı zamana denk gelmesi düşündürücü. Ben çine gitsem oradan kendime telefon alsam burada kullanamayacakmıyım yani. Bişey yapabileceklerini düşünmüyorum.

O zaman çin-global ayrımını kaldırsın şayomi efendi

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27

Gelen bir başka uyarı ise bu şekilde... Artık satın alınan cihazların Global olmasına çok dikkat edilmesi gerekli.

İsocan01 hocam paylaştığınız SS hangi cihaza ait?

EDIT : Bu ekran görüntüsü benim cihazıma ait değil. Note 5... :)
cantara hocam sizce bundan sonraki süreçte xiaomi'nin global olmayan cihazlar için nasıl bir yaptırımı olabilir?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
cantara hocam sizce bundan sonraki süreçte xiaomi'nin global olmayan cihazlar için nasıl bir yaptırımı olabilir?

Umarım burada kalır hocam. Eğer daha fazla yaptırım uygularsa bu durumdan en çok mağdur olanlar hiç bir şeyden haberi olmayan son kullanıcı olacaktır...

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Dijital e zincir vurmak, suya yazı yazmaya benzer.

nuvo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eren
Cihazım
Pocophone F1
Konular
2
Peki cihazımızın global sürüm mü ya da çin sürümü mü olduğuna nereden bakıyoruz?

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Vallahi hiç dert etmeyin derim GLobal cihaz alırsınız bu saatten sonra . Bir diğer konu ise hali hazırda böyle bir durum varsa opensource kernel yayınlandığı için rahat Aosp-Lineage tabanlı bi rom geçebilirsiniz xioami sadece miui dışında bu tür yaptırımlar uygualayamaz.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
11 eylülde yapılan bir duyuru

Merhaba Mi Hayranları,
Son zamanlarda birçok kullanıcının telefonlarında Global ROM'u yanıp sönerken veya güncellerken telefonlarını tutabildiğini geri bildirdik. Üzerinde araştırma yaptık. MIUI, MIUI ROM flaşında veya destek politikasında bir değişiklik yaptı. Şimdi Çin Fabrika / Çin Donanımı üretilen Xiaomi Telefonları, Kilitli Bootloader ile MIUI Global ROM çalıştıramazsınız. Herhangi bir kullanıcı, China Hardware Xiaomi Phone ile MIUI Global ROM'u yüklemeye çalışırsa, telefonları kurtarma moduna geçecek ve MIUI'yi çalıştıramayacak.

Cihazlar: Redmi 5 serisi ve 2018'de yayınlanan diğer tüm cihazlar

Problemin Ekran Görüntüsü
Burada dikkatimi çekti. Kilitli bootloader ile Miui global rom yükleyemezsiniz diyor. Yani telefonun kilidi açıksa sorun olmicak demek mi?
Peki cihazımızın global sürüm mü ya da çin sürümü mü olduğuna nereden bakıyoruz?
buradan telefonunuzun imei numarasını girerek öğrenebilirsiniz

Son düzenleme:

nuvo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eren
Cihazım
Pocophone F1
Konular
2
11 eylülde yapılan bir duyuru

buradan telefonunuzun imei numarasını girerek öğrenebilirsiniz
Teşekkür ederim peki benim cihaz malum yolla kayıtlı bu bir etki eder mi?

Üst Alt