Yardım Yeni kaçak telefonum şarj olmuyor

alicelikdenizli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Çelik
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum.
Telefon Modeli
Redmi Note 12 Pro 5G
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Redmi note 12 pro 5G cihaz aldım. Şarj aleti vermediler. Mi 9SE şarj cihazı ile şarj ettim telefon sanki temassızlık varmış gibi şarj olup bırakmaya başladı. Cihazı aldığım arkadaş telefonu 12 saat kapalı şarj etmen gerekiyor sonra problemin çözülecek dedi. Doğruluk payı varmı cihaz şu an kapalı şarj oluyor.

Ajos

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 lite 4g
Konular
7
Redmi note 12 pro 5G cihaz aldım. Şarj aleti vermediler. Mi 9SE şarj cihazı ile şarj ettim telefon sanki temassızlık varmış gibi şarj olup bırakmaya başladı. Cihazı aldığım arkadaş telefonu 12 saat kapalı şarj etmen gerekiyor sonra problemin çözülecek dedi. Doğruluk payı varmı cihaz şu an kapalı şarj oluyor.
Hocam öncelikle bana biraz saçma geldi ama deneyimli arkadaşlar yardımcı olacaktır lakin kapalı iken şarj alıyor mu yani yoksa hiçbir ibare yok mu ve şarj girişi bozuk olabilir mi ya da toz vs.

Oyla:

alicelikdenizli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Çelik
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
7
Kapalıyken şarj oluyor. Açıkken bir süre şarj oluyor sonra kesik kesik.

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Kapalı şarj olayı bana da çok mantıklı gelmedi açıkçası. Adaptör uyumsuzluğu olabilir, yeni nesil cihazlarda eski adaptörler bazen sorun yaratabiliyor. Cihaz için önerilen 67w, sizin adaptör 18w. Yada sokette sorun olabilir, cihaz açıken güç bindiğinde şarjı kesiyor olabilir (Benim tahminime göre). İlk olarak 67W lık bir adaptör ile deneyin, olmazsa cihazı iade edin.

Oyla:

Ajos

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 lite 4g
Konular
7
Kapalı şarj olayı bana da çok mantıklı gelmedi açıkçası. Adaptör uyumsuzluğu olabilir, yeni nesil cihazlarda eski adaptörler bazen sorun yaratabiliyor. Cihaz için önerilen 67w, sizin adaptör 18w. Yada sokette sorun olabilir, cihaz açıken güç bindiğinde şarjı kesiyor olabilir (Benim tahminime göre). İlk olarak 67W lık bir adaptör ile deneyin, olmazsa cihazı iade edin.
Mantıklı hocam aklıma geldi de 67w bulunması zor şimdi diye yazamadım malum ekonomi şarj soketi sorunu da olabilir yüksek güçlü bir adaptör ile denemekte fayda var
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bu rozetler nerden alınıyor ya neyse parası verelim 😂 profilim çok boş görünüyor

Son düzenleme:
Oyla:

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Satıcı arkadaş hemen kapalı şarj demiş, o bana garip geldi. Bu devirde kapalı şarj mı kaldı ki? Cihazın soketinde bir sorun olabilir ama emin olmak için mutlaka başka bir orjinal şarj aletiyle deneyin.

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Mantıklı hocam aklıma geldi de 67w bulunması zor şimdi diye yazamadım malum ekonomi şarj soketi sorunu da olabilir yüksek güçlü bir adaptör ile denemekte fayda var
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bu rozetler nerden alınıyor ya neyse parası verelim 😂 profilim çok boş görünüyor
Rozetler; katılım süresi, yazılan mesajlar, başarı oranı vb şeylerden ve etkinliklerden alınıyor. Zamanla sizinde artacaktır :)

Oyla:

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Cihazda direnç işlemi mevcut mu hocam? Yoksa işlem yapılmamış mı?

Oyla:

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
Sizin eski şarj aletinde sorun olabilir başka bir şarj aleti de deneyin. 67w desteği olan telefonu çok 18w ile şarj ettim hiçbir sorun olmaz. Öyle kesik kesik hiç olmaz. Başka şarj aleti ve kablo ile aynısını yapıyorsa çekebilirseniz video çekip adama gösterin telefonu değişsin telefon sorunlu.

Oyla:
Üst Alt