İpucu Yazım denetimini kapatma

onurgokce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Gökçe
Cihazım
MI 5S 4/128
Konular
4
Hocam denemediğim şekil kalmamıştı ta ki bu senin yazdığını es kaza görene kadar. Ayrıca senin söylediğin bu ayarları SwiftKey'i deaktif edip yaptıktan sonra tekrar SwiftKey'i aktif edersen onda da hiçbir sıkıntı kalmıyor. Bu sorunu dert edinen arkadaşlara inşallah bir çözüm olur..

Geçmiş olsun hocam, eğer görünür olması için konu açmam gerekirse öyle yapayım o zaman böyle mesajlarda kaynamasın.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hemen herkes kendi çözümünü yazmış ben de yazayım bari :)

Zaten swiftkey kullanıyorum, Google klavyesini sistem dosyalarından silince sorun da çözüldü :D

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
Selamlar,

Eğer swiftkey değil de google keyboard kullanıyorsan bir çözüm var aslında, neden kimse şikayetçi değil anlamadım global forumda kuytu köşelerde buldum.

1) Yüklü uygulamalardan Google Keyboard'ın güncelleştirmesini kaldır.
2) Ek ayarlar>Dil ve giriş kısmından Google Klavye ayarlarına girip, diller menüsü altında olan Sistemin Dilini Kullan butonunu kapalı konuma getir. Alt menüde gözüken Alfabe (QWERTY) butonunu aktif et, başka diller de açıksa kapat.
3) Yine Google Klavye menüsü altında Metin Düzeltme menüsü altında kapatabildiğin her şeyi kapalı konuma getir.
4) Geçerli klavyeyi Google Keyboard yap ve tercihlerden isteğine göre rengi vs. değiştirebilirsin.

Not: Bu işlemden sonra Google Keyboard için otomatik güncelleştirmeyi kapatın.
Not: Ben denemedim ama Swiftkey'de de çalışıyormuş.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

hocam iyi akşamlar. aylar önce sizin bu yazmış olduğunuz tarifle bu beladan kurtulmuştum. telefonu fabrika ayararlına döndürmem gerekti ve bu sorun tekrar ortaya çıktı. bu sefer tarif ettiğiniz şekilde kapatamıyorum da (daha önce yapmıştım)

ne yapmak gereklidir sizce?

teşekkürler.

Üst Alt