Çözüldü Yasal Uyarı Mesajında gelen imei numarası ile telefonun imei numarası farklı

Eronj

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Red mi note 9 p
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miu global 12.0.4
Telefon Modeli
Note 9 pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Yasal uyarı mesajı: Arkadaslar yurt dışı cihazına sahibim. Ve bana gelen yasal uyari mesajinda ki imei numarasi ile cihazın imei numarasi farklı gozukmekte. Cihazi aldığım adam uzaktan imei değiştirdiğini söylüyor böyle bir sey mümkün mü emin olamadim bana yardımcı olabilecek birisi var mi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada imei numarasının tamamı farklı degil. Sadece sonuna bir rakam daha eklenmiş fazladan.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada imei numarasının tamamı farklı degil. Sadece sonuna bir rakam daha eklenmiş fazladan.

Çözüm
Son rakam sms de gelmez zaten. Geri kalanı aynı ise imei işlemi yaptırmanız gerekli. Aldığınız kişi bilgi kirliliği yapmış bilgisayardan uzak bağlantı ile işlem yapmadıysa geri kalanı fizik kuralları ve mantığa aykırı 😃

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Son rakam sms de gelmez zaten. Geri kalanı aynı ise imei işlemi yaptırmanız gerekli. Aldığınız kişi bilgi kirliliği yapmış bilgisayardan uzak bağlantı ile işlem yapmadıysa geri kalanı fizik kuralları ve mantığa aykırı 😃

Oyla: Çözüm

Eronj

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Red mi note 9 p
Konular
2
Bu durumda imei attirmam gerekiyor haricinde telefonum kapanır mı?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Eronj, İmei atarken telefon sıfırlanmaz,işi bilen birisine yaptırın kafanızda cebinizde rahat etsin...

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Bunun için özel msj atmanıza gerek yok. Devlet mesaj gönderdiyse kapatır yani şakasına gelmiyor o smsler. Ne olur Turkcell 1 ayda işleme koyar, telekom 45 günde. Operatöre göre değişir. Ama en sonunda kapanır.

Oyla:

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 9 se,Mi 8 se
Konular
31
Bana geçen yıl sms gelmişti imemin kapanacağıyla ilgili, hala kapanmadı 2 simi de kullanabiliyordum. Band 20 için tek sime imei attım belki sim 1deki imei kapanmıştır ama telefon klon olarak tespit edildi dedi ama aylarca kullandım.

Oyla:

Sadik1968

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sadık
Cihazım
Resmi note 5
Konular
0
IMEI no'lu cihaz klonlu listesinde oldugu icin 30.06.2022 da kullanim disi birakilacaktir.Hattiniz acik kalacaktir.Bilgi icin 532 yi arayabilirsiniz. ( 532 ? Ne alaka ? )

Oyla:

Samet Can Erzurum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
K20 Pro
Meslek
Yazılım öğrencisi
Konular
11
IMEI no'lu cihaz klonlu listesinde oldugu icin 30.06.2022 da kullanim disi birakilacaktir.Hattiniz acik kalacaktir.Bilgi icin 532 yi arayabilirsiniz. ( 532 ? Ne alaka ? )
bu operatörden gelen bir mesaj büyük ihtimal ile, kendileri ile iletişime geçmenizi istemişler (532 turkcell diye biliyorum)

Oyla:
Üst Alt