Soru Yardım - Mi5 MiuiPro 9 uyumu ?

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Merhabalar,

Geçen hafta forumda yayınlanan Xiaomi Miui9 EU rom yükledim Mi5 cihazıma.Bugün sabahtan beri güncelleme bildirimi geliyor.Forumu gezerken MiuiPro roma takıldı gözüm.Yeni gelen 9.14.28 güncellemesi miuipro da da var gördüğüm kadarıyla fakat bu rom mi5'e uyumlu mu ?

Sitede uyumlu cihaz listesini göremedim,ayrıca sanırım rom Türkçe değil,Türkçeleştirme olayını nasıl yapacağız?

Son olarak şuan kurulu EU rom üzerine kurulum yapılabilir mi ? Uygulamaların ve dosyalarımın vs tekrar gitmesini istemiyorum.Geçen hafta yükledikten sonra epey uğraştırdı uygulamaları dizmek,verileri geri yüklemek vs.

Teşekkür ederim destek için şimdiden..

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
127
Güncel

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam Güncel vs gibi konuyu üste taşıma işlemleri form kuralları gereği yasaktır.

Şimdi sorununuza gelirsek Mi5'in kodu "gemini" diye geçiyor, indirdiğiniz taktirde dil arasında Türkçe yok maalesef ama aşağıdaki linkte sayın Escobar1945 hocamın paylaştığı konu üzerinden yapabilirsiniz. İkinci sorunuz ise, farklı romlar arası geçiş yaparken dahili bellek hariç tümünü silmeniz gerekiyor. Eğer bu işlemi yapmazsanız telefonunuz açılmaz Mi logoda kalır. Yani temiz kurulum dediğimiz olayı yapmanız lazım.

Rehber - Mıuı Romlara Dil Ekleme BARS [Escobar1945] Anlatım

Oyla:

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam Güncel vs gibi konuyu üste taşıma işlemleri form kuralları gereği yasaktır.

Şimdi sorununuza gelirsek Mi5'in kodu "gemini" diye geçiyor, indirdiğiniz taktirde dil arasında Türkçe yok maalesef ama aşağıdaki linkte sayın Escobar1945 hocamın paylaştığı konu üzerinden yapabilirsiniz. İkinci sorunuz ise, farklı romlar arası geçiş yaparken dahili bellek hariç tümünü silmeniz gerekiyor. Eğer bu işlemi yapmazsanız telefonunuz açılmaz Mi logoda kalır. Yani temiz kurulum dediğimiz olayı yapmanız lazım.

Rehber - Mıuı Romlara Dil Ekleme BARS [Escobar1945] Anlatım

Öncelikle güncelleme mesajı için kusura bakmayın hocam,sildim mesajı şuan..
Yedekleme olayını MiCloud ile halletsem daha sonra bu sürümü yükleyip MiCloud ile geri yükleme yapsam herhangi bir uyumsuzluk sorunu yaşar mıyım acaba ?

Teşekkürler bu arada ilginiz için..

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
127
Öncelikle güncelleme mesajı için kusura bakmayın hocam,sildim mesajı şuan..
Yedekleme olayını MiCloud ile halletsem daha sonra bu sürümü yükleyip MiCloud ile geri yükleme yapsam herhangi bir uyumsuzluk sorunu yaşar mıyım acaba ?

Teşekkürler bu arada ilginiz için..
Rica ederim. Benim sürekli yaptığım yöntem bu, hiç bir sıkıntı olmaz :)

Oyla:
Üst Alt