Yardım Yardım lütfen

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
Arkadaşlar mi max 3 /64 snapdragon 652 cihazıma twrp yükledim, back UP aldım, cihaz mi logosunda takılı kalıyor,cihaz açılmıyor. Twrp moduna geri dönüyorum, internal storage(cihaz hafızası) 0 mb görünüyor, yardım lütfen,ne yapabilirim.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Data partisyonu şifrelemesinden dolayı twrp de hafızayı göremiyorsunuz. Cihazın mi logosunda kalmasının sebebi de cihaz bütünlüğünün bozulması. Yani twrp yüklediğinizde cihaz ben ellendim açmam diyor :) Twrp den lazyflasher supersu veya magisk flashlarsanız açacaktır. Onu nasıl yapacam derseniz anlatıyım, cihazı twrp ye alın, advanced kısmından sideload a girin hiçbir şey tikli olmasın direk çubuğu kaydırın. Pc den de komut penceresini açıp adb sideload yazın enterlamayın henüz bir boşluk bırakıp oraya bilgisayara indirdiğiniz magisk zipini sürükleyip bırakın sonra enterlayın. Neden magisk, çünkü root atmak için twrp kurduğunuzu varsayıyorum. Cihaz magisk i kuracaktır. Ardından reboot edin ve açılsın :)

Oyla:

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
Data partisyonu şifrelemesinden dolayı twrp de hafızayı göremiyorsunuz. Cihazın mi logosunda kalmasının sebebi de cihaz bütünlüğünün bozulması. Yani twrp yüklediğinizde cihaz ben ellendim açmam diyor :) Twrp den lazyflasher supersu veya magisk flashlarsanız açacaktır. Onu nasıl yapacam derseniz anlatıyım, cihazı twrp ye alın, advanced kısmından sideload a girin hiçbir şey tikli olmasın direk çubuğu kaydırın. Pc den de komut penceresini açıp adb sideload yazın enterlamayın henüz bir boşluk bırakıp oraya bilgisayara indirdiğiniz magisk zipini sürükleyip bırakın sonra enterlayın. Neden magisk, çünkü root atmak için twrp kurduğunuzu varsayıyorum. Cihaz magisk i kuracaktır. Ardından reboot edin ve açılsın :)
Hocam teşekkür ederim, bu verdiğiniz yöntemle backup'ı kurtarabilir miyim acaba?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam teşekkür ederim, bu verdiğiniz yöntemle backup'ı kurtarabilir miyim acaba?

Tabi hocam, backup ı kurtarmayı bırak cihaz açılır kaldığın yerden kullanmaya devam edersin :) Tabi wipe yapmamış olman gerekli.

Oyla:

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48

Biz cihazı mount tan sıfırladık ve ben son resmi Miui sürümü yükledim.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Biz cihazı mount tan sıfırladık ve ben son resmi Miui sürümü yükledim.

Cihazın üzerine mi flash ile rom mu attınız? Eğer öyleyse ve hafızayı sildiyseniz artık bir şey kurtaramazsınız.

Oyla:

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
Cihazın üzerine mi flash ile rom mu attınız? Eğer öyleyse ve hafızayı sildiyseniz artık bir şey kurtaramazsınız.
Twrp den bu mount muydu, öyle bir bölüm var ya, ordan data yı sıfırladık ve üzerine wipe yapmadan direk resmi 9.5 Miui sürümü kurdum

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Twrp den bu mount muydu, öyle bir bölüm var ya, ordan data yı sıfırladık ve üzerine wipe yapmadan direk resmi 9.5 Miui sürümü kurdum

Wipe kısmından datayı sildiniz anladım. Artık kurtaramazsınız malesef.

Oyla:

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
Wipe kısmından datayı sildiniz anladım. Artık kurtaramazsınız malesef.
Yine de sizin dediğiniz yöntemi denememin bir zararı olur mu acaba? Kaybedebileceğim bir şey yok nasıl olsa. Şu anki durumun back UP ını alıp pc ye atarım. Yöntem işe yaramazsa back UP la birlikte yine aynı romu kurarım, ne dersiniz???

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Yine de sizin dediğiniz yöntemi denememin bir zararı olur mu acaba? Kaybedebileceğim bir şey yok nasıl olsa. Şu anki durumun back UP ını alıp pc ye atarım. Yöntem işe yaramazsa back UP la birlikte yine aynı romu kurarım, ne dersiniz???

Tabiki deneyebilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt