Soru yan sanayi ekran vs orjinal ekran

oturak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
note 12 pro+ 5G
Meslek
tekniker
Konular
6
Hocalarım ghost screen denen illetle başım belada. 6 7 aydır böyle kullanıyorum blue filiter sağ olsun kurtardı ancak artık oda pek kurtarmıyor. Ufaktan yine almaya başladı filitreli halde. Orjinal ekranı 300tl 250tlden aşşa yok 150 tl civarı yan sanayi ekranlar var. Sony z1 için 150 tlye almıştım zamanında kalitesizde değildi redmi içinde bu geçerli mi? yan sanayi ekran kullanan var mı?

oturak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
note 12 pro+ 5G
Meslek
tekniker
Konular
6
ıps ekran amoled olsa tamam ama ıps ekrana 300den fazla vermek abartı enayilik büyük servisler 300 tl 6 ay garantili yapıyo

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Aslında bende piyasada orijinal ekran yada parça (oem dediğimiz yada fabrika çıkış olan parçalar) olduğunu hiç sanmıyorum. Ancak araba parçaları gibi OEM kalitesinde yan sanayi parça birde sıradan yan sanayi parçalar vardır. Örneğin Bosch, Valeo gibi bazen OEM parçadan bile daha kaliteli üretim yapan OEM kaltesinde markalar var, ancak birde sıradan üretim yapan fiyatıda ona göre markalar var.

Ekran ve diğer parçalarda benin görüşüm bu şekilde. İyi bir yan sanayi parçaya denk gelen adam fabrika çıkışı parçayı hiç aramaz bile ama malesef bu zor, helede ülkemizde çok daha zor. Çoğu malzemeler alibabada toptan satışla gelen sıradan çin üretimi. Bu yüzden özellikle ekran gibi cihazın en önemli parçalarından birini güvenilen, referansı yüksek biryerden değiştirmek daha güvenli olacaktır. Diğer şekilde iş biraz şansa kalıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekrana ne tür bir garanti veriyorlar hocam?

Hocam Hayalet ekran başta olmak üzere diğer türlü arızalara veriyor olabilirler, sonuçta orijinal ekranların bile ilk 2-3 ayda hayelet ekran sorunu çıkarttığına şahit olduk, ki zaten resmiyette olması gereken bu diye biliyorum. Hangi alan olursa olsun onarim işlemlerinde en az 6 ay yedek parça garantisi olması gerekir. Araba olsun, çamaşır makinesi olsum yada her hangi bir ürün olsun.

Son düzenleme:
Oyla:

oturak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
note 12 pro+ 5G
Meslek
tekniker
Konular
6
gsm iletişim olarak araştırabilirsiniz kendi sitelerinde ekranda oluşacak arızalara 6 ay garanti veriyolar hayalet ekran ölü piksel gibi flex sorunları gibi

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Gsm iletişim dediğiniz yer hakkında orada tamir yaptıranlar gerekli şeyleri zaten şikayetvar vb yerlere yazıyorlar. Herkesin ağzında bir gsm iletişim dolanıyor nedendir bilinmez. Hem orjinal parça kullanıyorum hem sağlam işçilik yapıyorum ama şurada admini olduğum forumda 1 tane dahi şikayet yokken hakkımda ben değil gsm iletişim öneriliyor. Bana 1000tl gelişi olan x modelin orjinal ekranına gsm iletişim 700tl fiyat veriyor. Orjinal diyor bizim forumdaşlar da malesef inanıyor. Özel mesajla 400tl cebimde kalır orda yaptırırım deyip ekran kalitesiz kullanamıyorum ne yapabiliriz diye mesaj atanları da biliyorum da neyse.

Revize ekranlarda flex sorunu çokça olur. Zaten orjinal adı altında revize ekran takıyorlarsa bu garantiyi versinler değil mi?
Ghost screen 1 günlük ekranda da olabilir. Nasıl oluştuğunu bilenler bilir zaten.

Ekranda garanti kırılana kadardır derim her zaman. Ekran kırılır garanti biter.

Oyla:

cemturan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Note 8 pro
Konular
18
ıps ekran amoled olsa tamam ama ıps ekrana 300den fazla vermek abartı enayilik büyük servisler 300 tl 6 ay garantili yapıyo
hangi servis 300 e yapıyor hocam? emin misiniz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

gsm iletişimden bahsediyorsanız değmez bile yazmaya :D adamlar kendileri yorum yapıyor, yapılan işi beğenmeyenleri tehdit ediyorlar. zamanında çok araştırmıştım sırf bu tutumları yüzünden vazgeçtim dikkat edin siz de. 300 daha fazla verin zenex hocama yaptırın derim.

Son düzenleme:
Oyla:

oturak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
note 12 pro+ 5G
Meslek
tekniker
Konular
6
Gsm iletişim dediğiniz yer hakkında orada tamir yaptıranlar gerekli şeyleri zaten şikayetvar vb yerlere yazıyorlar. Herkesin ağzında bir gsm iletişim dolanıyor nedendir bilinmez. Hem orjinal parça kullanıyorum hem sağlam işçilik yapıyorum ama şurada admini olduğum forumda 1 tane dahi şikayet yokken hakkımda ben değil gsm iletişim öneriliyor. Bana 1000tl gelişi olan x modelin orjinal ekranına gsm iletişim 700tl fiyat veriyor. Orjinal diyor bizim forumdaşlar da malesef inanıyor. Özel mesajla 400tl cebimde kalır orda yaptırırım deyip ekran kalitesiz kullanamıyorum ne yapabiliriz diye mesaj atanları da biliyorum da neyse.

Revize ekranlarda flex sorunu çokça olur. Zaten orjinal adı altında revize ekran takıyorlarsa bu garantiyi versinler değil mi?
Ghost screen 1 günlük ekranda da olabilir. Nasıl oluştuğunu bilenler bilir zaten.

Ekranda garanti kırılana kadardır derim her zaman. Ekran kırılır garanti biter.
peki siz hangi marka panel takıyosunuz ve fiyatı nedir?

Oyla:
Üst Alt