Çözüldü Xposed Faciası Boot Ekranında Kalan Mİ6 (Sorun Çözüldü Konu Kapanabilir)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Merhaba herkes iyi forumlar.

Maalesef yine yapmamam gereken bir gaf yaptım. Ve MAGİSK üzerinden Mİ6 için XPOSED modülünü indirip,yükledim. Fakat, sonrasında nur topu gibi BOOT ekranında kalan bir Mİ6'ım oldu.

Cihazım TWRP ekranına giriyor fakat XPOSED-UNİNSTALLER'ı yükleyemiyorum. Çünkü cihazıma XPOSED-UNİNSTALLER'ı atamıyorum.

PC'ye taktığım zaman cihaz okunuyor ama sadece şarj oluyor dosya atamıyorum. Flash disk ve TYPE-C çevirici ile OTG denedim ama sonuç yine aynı.

Evet belki WİPE/DATA yapsam açılacak. Fakat yedek almamanın büyük acısı içerisinde tüm her şeyimi kaybetmek istemiyorum.

Üstatlar,tecrübeli üyeler ve daha niceleri.. Ben bu cihaza nasıl dosya atarım. Ve TWRP'den Flash yapabilirim.?

Yardımlarınız için şimdiden çok ama çok teşekkürler.

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Hocam, çözdüyseniz nasıl çözdüğünüzü yazın biz de faydalanalım? Mesela benim de başıma Mi A2'ye kurduğum Xposed yüzünden kilitlenmiş bootloaderi olan ve bu yüzden brick olmuş A2'im vardı. Eğer nasıl çözdüğünüzü yazsaydınız telefonum şuan garantide değildi. :(

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Hocam, çözdüyseniz nasıl çözdüğünüzü yazın biz de faydalanalım? Mesela benim de başıma Mi A2'ye kurduğum Xposed yüzünden kilitlenmiş bootloaderi olan ve bu yüzden brick olmuş A2'im vardı. Eğer nasıl çözdüğünüzü yazsaydınız telefonum şuan garantide değildi. :(

Rehber - Recovery Menüde Kopyala/Yapıştır Yöntemi İle Komut Sistemi Olmadan TWRP Yedeği,Dosya,Offical Rom Yükleme

Geçmiş olsun hocam. cidden kötü bir durum.. Şimdi açmış olduğum ve linkini verdiğim konuyu inceleyiniz. Orada aradığınız her şeyin cevabı var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca siz XPOSED'u TWRP'den mi yoksa MAGİSK üzerinden mi kurdunuz?

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Rehber - Recovery Menüde Kopyala/Yapıştır Yöntemi İle Komut Sistemi Olmadan TWRP Yedeği,Dosya,Offical Rom Yükleme

Geçmiş olsun hocam. cidden kötü bir durum.. Şimdi açmış olduğum ve linkini verdiğim konuyu inceleyiniz. Orada aradığınız her şeyin cevabı var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca siz XPOSED'u TWRP'den mi yoksa MAGİSK üzerinden mi kurdunuz?
Magisk üzerinden. İlk başta SDK hatası verdi. SDK 27 gerekiyormuş, benim Android'in SDK versiyonu 28. Sonraki denememde hatasız kurunca, bir b*kluk olduğunu anlamıştım. Yeniden başlattım ve "gg". Bir de verdiğiniz konuya baktımda, telefonum EDL moddan çıkmıyordu. Ve telefon bomboştu. Yani ne boot bölümünde ne de sistem bölümünde dosya vardı. TWRP kuruluyken baktım hepsinin boyutu 0MB'tı.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Garantiye mi gönderdiniz hocam, ben de özelden konuştuk bana göndereceksiniz sanmıştım. Umarım olumlu sonuçlanır.

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Garantiye mi gönderdiniz hocam, ben de özelden konuştuk bana göndereceksiniz sanmıştım. Umarım olumlu sonuçlanır.
Hocam, baktım Trabzon'dasınız, kargocularda belli, hazır garanti devam ediyorken göndereyim, telefona bir şey olursa vururum yüzlerine dedim, şimdi de pişman oldum. Ya telefon hasarlı gelise v.s diye. Hani, paramda yok Jtag ile o fiyatı verince. Telefonu alınca para falan hayal oldu.

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Magisk üzerinden. İlk başta SDK hatası verdi. SDK 27 gerekiyormuş, benim Android'in SDK versiyonu 28. Sonraki denememde hatasız kurunca, bir b*kluk olduğunu anlamıştım. Yeniden başlattım ve "gg". Bir de verdiğiniz konuya baktımda, telefonum EDL moddan çıkmıyordu. Ve telefon bomboştu. Yani ne boot bölümünde ne de sistem bölümünde dosya vardı. TWRP kuruluyken baktım hepsinin boyutu 0MB'tı.

Cihazınız EDL modda ise, sadece ADB üzerinden kod yazımı ile rom atabilirsiniz. Bunun içinde PC'de driverler yüklü olmalı ve sonrasında Mİ Flash ile tekrar rom kurmalısınız.

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Cihazınız EDL modda ise, sadece ADB üzerinden kod yazımı ile rom atabilirsiniz. Bunun içinde PC'de driverler yüklü olmalı ve sonrasında Mİ Flash ile tekrar rom kurmalısınız.
ADB üzerinden derken? Açıklar mısınız? Ya da özelden konuşalım isterseniz.

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
ADB üzerinden derken? Açıklar mısınız? Ya da özelden konuşalım isterseniz.

ADB bir tür ANDROİD sanal cihazıdır. Cihazınız TWRP yada FASTBOOT modundayken PC'niz görmez. Ama ADB direv yüklediğiniz zaman bu işlem sorunsuz ger.ekleşir ve PC'niz telefonuzu görür. Ayrıca EDL moddan çıkmak için forumda bir çok konu mevcuttur..

Bu bağlantıdan download diyerek indirme gerçekleşirebilirsiniz. Fakat, şunu da unutmamak gerekir. Eğer ki; sorun donanımsal ise, yani cihazınız HARDBRİCK olmuşsa bu işlemler ile sonuç elde edemezsiniz.

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Mi 6 da 90 beta 1 kurarsanız çalışır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt