Mod Xioami Mi4 4 Çekirdek Aktif Etme [TR]

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
22
5. günün şafagında 2 çekirdek yine pert :)
bu olayın çözümü yok abi.Bir süre sonra yine 2 çekirdek sittin sene devreye girmiyor

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
5. günün şafagında 2 çekirdek yine pert :)
bu olayın çözümü yok abi.Bir süre sonra yine 2 çekirdek sittin sene devreye girmiyor
Ben 1 hafta kullandım sorunsuz valla hala 4 çekirdek çalışıyor cihaz bende sıkıntı yok yani :)

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
22
Sorun bizim telefonda kısaca
Peki 1 haftalık süre boyunca hiç kapattın mı telefonu ?

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Sorun bizim telefonda kısaca
Peki 1 haftalık süre boyunca hiç kapattın mı telefonu ?
evet hergün cihazımı kapatıp açarım ve sık sık önbellek temizlerim dediğim gibi temiz kurulum yapmıştım .
[doublepost=1509958996,1507661457][/doublepost]Güncel...

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Merhaba,

Bu uygulamayı flashlayınca cihazda baya bir artış gözlemledim. Peki güncellemeler geldikden sonra tahminimce eski haline dönecektir ki tekrar üzerine kurabilirim sanırım

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
ferdi9050 Sorunsuz üzerine kurabilirsiniz hocam :) Evet güncelleme yaptığınızda cihaz eski haline dönecektir.

alisaka1903

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Sakaoglu
Cihazım
Mİ4LTE
Konular
6
teşekkürler senin dediğini yapamadım ama MIUI optimisazyonunu kapatınca 4 çekirdek çalışmaya başladı açıkken 2 si hep uykuda bekliyordu.
[doublepost=1515455643,1515452244][/doublepost]kurulumu biraz daha detaylı yazarmısın yine 2 si uykuya geçmeye başladı zorluyorum telefonu yine 2 si uykuda bekliyor

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
teşekkürler senin dediğini yapamadım ama MIUI optimisazyonunu kapatınca 4 çekirdek çalışmaya başladı açıkken 2 si hep uykuda bekliyordu.
[doublepost=1515455643,1515452244][/doublepost]kurulumu biraz daha detaylı yazarmısın yine 2 si uykuya geçmeye başladı zorluyorum telefonu yine 2 si uykuda bekliyor

hocam temiz bir kurulum yaptıktan sonra install'den twrp kuracaksınız birşey silmeden miui optimizasyonla alakalı birşey yok ... Sadece daha fazla arka planda uygulama tutuyor ram optimizasyonu çekirdekle alakalı bişey yok ...

Kurduktan sonra güncelleme yapmazsan sürekli 4 çekirdek aktif eğer güncelleme yaparsan tekrar install'den kurman lazım ...
Başka bir olay yok ...

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Kendi sitesinden son sürüm "Bateria" profilini indirdim ve 4 çekirdekte çalışmaya başladı . Cihazın ısınma sorunu ortadan kalktı hem oyun oynarken hemde şarj olurken eskisine göre çok daha az ısınıyor . Ekran süreside ciddi bir şekilde beklentimden fazla arttı . 1 saatin üstünde daha fazla ekran süresi alıyorum . Mi4'te 7-8 saat arası bir ekran süresi görmek cidden çok zor bir şey bu düzeltmeyi yapan kişiye helal olsun . "Bateria" profilini kullandığım için performansta bir artma ya da azalma olmadı. Kendi sitesinde kurulum kısmında belirttiği gibi "Geliştirici Seçenekleri"ne girip "Bellek Optimizasyonu"nu kapatmayı unutmayın. "MIUI Global 9.2 Kararlı" sürümde kullanıyorum.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Kendi sitesinden son sürüm "Bateria" profilini indirdim ve 4 çekirdekte çalışmaya başladı . Cihazın ısınma sorunu ortadan kalktı hem oyun oynarken hemde şarj olurken eskisine göre çok daha az ısınıyor . Ekran süreside ciddi bir şekilde beklentimden fazla arttı . 1 saatin üstünde daha fazla ekran süresi alıyorum . Mi4'te 7-8 saat arası bir ekran süresi görmek cidden çok zor bir şey bu düzeltmeyi yapan kişiye helal olsun . "Bateria" profilini kullandığım için performansta bir artma ya da azalma olmadı. Kendi sitesinde kurulum kısmında belirttiği gibi "Geliştirici Seçenekleri"ne girip "Bellek Optimizasyonu"nu kapatmayı unutmayın. "MIUI Global 9.2 Kararlı" sürümde kullanıyorum.
Konunun yararı dokunduysa rica ederim hocam cihazı değiştirdiğim için artık pek yardımcı olamıyorum.

Üst Alt