MIUI 13 Xioami Mi 10T/10T Pro - Endonezya Kararlı Rom V13.0.4.0.SJDIDXM İndirme Bağlantıları

Mugrab

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mugrab
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Öğretmen
Konular
27
Arkadaşlar merhaba Miui 13 ile beraber bazı sorunlar yaşamaya başladım acaba sizde de aynı durumlar oldu mu ? Telefon eskisine gôre çok daha yavaş, kamera akıcılığını yitirdi, arayüz 144 ghz olmasına rağmen sürekli kasıyor sanki otomatik 60 oluyor, telefonda bir iki işlem yapiyorsun çok aşırı ısınıyor ve kasmaya başlıyor vb. bir çok sorun yasiyorum. Sizde de aynı durum oldu mu. miui 13 yüklerken telefonu da sıfırladım temiz kurulum yaptım. En son 13.0.5.0 güncellemesi geldi onu yükledim ama degişen hiçbir şey olmadı. Cihazdan soğudum resmen.

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Arkadaşlar merhaba Miui 13 ile beraber bazı sorunlar yaşamaya başladım acaba sizde de aynı durumlar oldu mu ? Telefon eskisine gôre çok daha yavaş, kamera akıcılığını yitirdi, arayüz 144 ghz olmasına rağmen sürekli kasıyor sanki otomatik 60 oluyor, telefonda bir iki işlem yapiyorsun çok aşırı ısınıyor ve kasmaya başlıyor vb. bir çok sorun yasiyorum. Sizde de aynı durum oldu mu. miui 13 yüklerken telefonu da sıfırladım temiz kurulum yaptım. En son 13.0.5.0 güncellemesi geldi onu yükledim ama degişen hiçbir şey olmadı. Cihazdan soğudum resmen.
MIUI 13 olarak endonezyayı bilmiyorum ama global rom şuan en iyi rom gibi gözüküyor. Yada çin romlarını tercih etmelisiniz ki onlarda da bildirim sorunları vs. olabiliyor. MIUI 13 veya Android 12 de aradığınız ve kullanmanız gereken ekstra bir özellik yoksa tavsiyem MIUI 12.5 Endonezya 12.5.4.0 veya google arama mesajlaşma uygulaması kullanırım derseniz Global 12.5.10.0 olacaktır. Ayrıca son çıkan EEA 13.0.8.0 da fena durmuyor gibi. Ben kullanmadım yorumlara dayanarak söylüyorum size de. Bu romları fastboot aracılığı ile temiz kurulum yaparsanız cihazınız daha sağlıklı çalışacaktır.

anolhw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi10T Pro
Konular
1
Endonezya 13.0.5 fastboot sürüm yayınlandı bir sitede.
Eea 13.0.8 ile endo 13.0.5 sürüm arasında kaldım hangisini önerirsiniz ?
bi yanım da herkesin beğendiği endo 12.5.4 dene diyor. Oyun oynamıyorum pil tüketimi konusunda sıkıntı yaşamayım ısınma fazla olmasın yeter benim için, arama kaydetmeyi de kullanmadım hiç, mi arama mesaj da şart değil açıkçası. Endo romların genel olarak daha stabil olduğunu okuyorum.
Bu telefonun tg grubu var mı bildiğiniz etkin konuşulan rom deneyimlerinin aktarıldığı ?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Endonezya 13.0.5 fastboot sürüm yayınlandı bir sitede.
Eea 13.0.8 ile endo 13.0.5 sürüm arasında kaldım hangisini önerirsiniz ?
bi yanım da herkesin beğendiği endo 12.5.4 dene diyor. Oyun oynamıyorum pil tüketimi konusunda sıkıntı yaşamayım ısınma fazla olmasın yeter benim için, arama kaydetmeyi de kullanmadım hiç, mi arama mesaj da şart değil açıkçası. Endo romların genel olarak daha stabil olduğunu okuyorum.
Bu telefonun tg grubu var mı bildiğiniz etkin konuşulan rom deneyimlerinin aktarıldığı ?
Endonezya 12.5.4 güzel bir rom kurulum sonrası 1-2 gün afallama olur ancak ilerleyen süreçte mükemmel bir performans yakalıyor. Pil tüketimi de çok iyi. MIUI 13 romlarda ısınma daha fazla ve pil tüketimi de bir tık daha fazla. 12.5.4 tavsiye ederim.

anolhw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi10T Pro
Konular
1
Endonezya 12.5.4 güzel bir rom kurulum sonrası 1-2 gün afallama olur ancak ilerleyen süreçte mükemmel bir performans yakalıyor. Pil tüketimi de çok iyi. MIUI 13 romlarda ısınma daha fazla ve pil tüketimi de bir tık daha fazla. 12.5.4 tavsiye ederim.
Cevabınız için teşekkür ederim hocam, en kısa zamanda deneyeceğim.

iskader

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
İK
Konular
0
Arkadaşlar endo 13 sürümünde wowifi yapamadığım için. türkiye 13 sürüm yükledim. Ama hem 13 hem google mesaj uygulamaları hiç hoşuma gitmiyor.

Uzun zamandır kullandığım endo 12.5.4 e geri dünmek istiyorum. sürüm düşürmede sıkıntı çıkıyormu

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
kafeinsiz hocam şu anki kullandığınız rom hangisi ve kullandığınız romu oyun performansı için önerirmisiniz. Saygılar 🙂

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
kafeinsiz hocam şu anki kullandığınız rom hangisi ve kullandığınız romu oyun performansı için önerirmisiniz. Saygılar 🙂
Şu an mükemmel bir oyun performansına sahibim.
Endonezya 12.5.4 kurdum. Sistemi r/w yapıp GPU Driver güncelledim.
DFPS kapattım, MIUI ve Google çöplerini temizledim son olarak en önemlisi Thermal Disabler modülü kurdum. Isınıyor ama asla performans düşmüyor.

GPU driver güncellemek için aşağıda verdiğim konudaki ilk 4 adımı uygulamak lazım. Thermal Disabler linkteki konunun ikinci mesajında ekte.

eren.07

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T
Konular
2
Şu an mükemmel bir oyun performansına sahibim.
Endonezya 12.5.4 kurdum. Sistemi r/w yapıp GPU Driver güncelledim.
DFPS kapattım, MIUI ve Google çöplerini temizledim son olarak en önemlisi Thermal Disabler modülü kurdum. Isınıyor ama asla performans düşmüyor.

GPU driver güncellemek için aşağıda verdiğim konudaki ilk 4 adımı uygulamak lazım. Thermal Disabler linkteki konunun ikinci mesajında ekte.

Hocam şuan çalışmalara başladım telefonu sıfırlayacağım fakat Gpu driverın en son sürümünü buraya ekleme şansınız varmıdır acaba ❤️

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam şuan çalışmalara başladım telefonu sıfırlayacağım fakat Gpu driverın en son sürümünü buraya ekleme şansınız varmıdır acaba ❤️
Linkteki konuya Drive linki eklemiştim aslında oradan alsanız daha güzel olur.

Üst Alt