Çözüldü XİOAMİ 13 ULTRA, blootlader kilidi açma sorunu, "Couldn't add. Device does not exist in the server" uyarısı

semilion

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Xiaomi 13 ultra
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V14.0.20.0.TMACNXM
Telefon Modeli
xiaomi 13 ultra
Bootloader Kilidi
Kapalı
benim de cihazım xiaomi 13 ultra 16/512 gb, Çin sürümü yüklü, blootlader kilidini açmak için geliştirici seçeneklerinden giriş yapmaya çalıştığımda "Couldn't add. Device does not exist in the server" uyarısı alıyorum. ne yapsam da bir türlü kilidi açmak için başvuru yapamadım. bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?

metoo61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
metn
Cihazım
13 ultra
Konular
4
bu işi iyi bilen ve iyi referanslı birinden fiyat aldım. en düşük 30 dolar fiyat verdi. burada bazı kişilere sordum 60 dolar, 40 dolar fiyat verdiler.
Aldıgınız kişiye yazın cihazı sizlik bi sorun degil oyüzden yardımcı olmaları lazım

Oyla: Çözüm

semilion

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Xiaomi 13 ultra
Konular
1
bootloader cihazının kilidinin açılmaması telefonun sorunu mu yoksa her xiaomi 13 ultra da olan sorun mu?

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
bootloader cihazının kilidinin açılmaması telefonun sorunu mu yoksa her xiaomi 13 ultra da olan sorun mu?
Ben aynı cihazı yaklaşık 3 hafta önce satın aldım. YD olarak kapalı, orijinal kutusunda geldi ve BL kilidi açıktı. Türkiye' ye gelip de telefonculardan alınan cihazların nedense BL kilitleri kapalı oluyor. Aynı cihazdan dün bir arkadaşa daha getirttik ve onunda BL kilidi açık şekilde geldi. Yeni cihazlarda artık eskisi kadar kolay kilit açılmayacağını duyurmuştu Mi firması. Anladığım kadarıyla bu adımı atmışlar ve zorlaştırmışlar.

Oyla:

Leventtaka6161

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent ermiş
Cihazım
K40 gaming
Meslek
Kurye
Konular
4
Ben aynı cihazı yaklaşık 3 hafta önce satın aldım. YD olarak kapalı, orijinal kutusunda geldi ve BL kilidi açıktı. Türkiye' ye gelip de telefonculardan alınan cihazların nedense BL kilitleri kapalı oluyor. Aynı cihazdan dün bir arkadaşa daha getirttik ve onunda BL kilidi açık şekilde geldi. Yeni cihazlarda artık eskisi kadar kolay kilit açılmayacağını duyurmuştu Mi firması. Anladığım kadarıyla bu adımı atmışlar ve zorlaştırmışlar.
Bl kapalı gelir açık olamaz :) açmışlardır.

Oyla:

semilion

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Xiaomi 13 ultra
Konular
1
Arkadaşlar ben telefonda birşey farkettim. Cihazın arkasında ve IMEI sorgulamada cihazın numarası 2304FPN6DC olarak geçiyor. Ama telefonun ayarlar kısmında detaylı bilgilere girdiğimde 2304FPN6DG olarak görünüyor. Biri çin biri global cihaz numarası.

Oyla:

semilion

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Xiaomi 13 ultra
Konular
1
Arkadaşlar ben telefonda birşey farkettim. Cihazın arkasında ve IMEI sorgulamada cihazın numarası 2304FPN6DC olarak geçiyor. Ama telefonun ayarlar kısmında detaylı bilgilere girdiğimde 2304FPN6DG olarak görünüyor. Biri çin biri global cihaz numarası.
kendi soruma kendi araştırmalarım sonucunda cevap buldum. cihazım 6DC çin modeli, cihaza global rom yüklenince ekranda 6DG yani global model olarak gözüküyor ama bu sadece ekranda görünen. Esasında cihazın arka etiketinde yazan ve imei sorguda çıkan model numarası neyse cihaz da o oluyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kim açmıştır sizce?
jelatinli ve kapalı kutu bir cihaz olduğunu söylediniz. Birisinin açmasına imkan yok gibi.

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
kendi soruma kendi araştırmalarım sonucunda cevap buldum. cihazım 6DC çin modeli, cihaza global rom yüklenince ekranda 6DG yani global model olarak gözüküyor ama bu sadece ekranda görünen. Esasında cihazın arka etiketinde yazan ve imei sorguda çıkan model numarası neyse cihaz da o oluyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

jelatinli ve kapalı kutu bir cihaz olduğunu söylediniz. Birisinin açmasına imkan yok gibi.
Evet o şekilde geldiği için sormuştum kim açtı kilidi acaba diye.

Oyla:

teknopat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
VOLKAN
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Fitness
Konular
12
Bende dün aldım Xiaomi 13 aynı sorun var.Çözüm nedir ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-01-06-06-39-48-374_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-01-06-06-39-48-374_com.android.settings.jpg
    266,6 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_2024-01-05-23-26-22-370_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-01-05-23-26-22-370_com.android.settings.jpg
    456 KB · Görüntüleme: 47
Oyla:
Üst Alt