Yardım Xiaomi'ye geri dönmek istiyorum

turkuazzz99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan Özcan
Cihazım
Mİ5S PLUS
Konular
18
Merhabalar, 2 senedir Samsung s20 fe kullanıyorum; ama memnun değilim. 17000-18000 bandında kamerası ve işlemcisi güzel olan ne alabilirim?
Herkese teşekkürler.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Yurtiçi mi yurtdışı mı düşünüyorsunuz ??

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Ata sözlerimize bayılıyorum, tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıymış gerçekten de

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
Yurt içi fiyatlarıyla bu aralıkta 11T Pro ve Poco F5 olabilir.

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Ata sözlerimize bayılıyorum, tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıymış gerçekten de

kesinlikle doğru. xiaomiye çok fena alıştım ben. iphone'u kısa bir süre denedim yok abi olmuyor. başka bir android de kullanamam.
EDİT: iphone'u hangi şartla kullanırım; başka kaynaklardan app yüklemeye izin verecek, klon uygulama, çağrı kaydı gibi özellikleri olacak, kısacası xiaomi gibi özgür olacak.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Yurtiçi poco f5 yurtdışı mi 11 ultra

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
kesinlikle doğru. xiaomiye çok fena alıştım ben. iphone'u kısa bir süre denedim yok abi olmuyor. başka bir android de kullanamam.
Hocam, Xiaomi kullanan birisi kolay kolay vazgeçemez zaten, geçen seneden bu sene başına kadar Crdroid romu kullanıyordum, dolby güncelleme esnasında cihaz karardı, açmam için saatlerce uğraştım, muhtelif romlar attım, açamadım ve sonunda XiaoMiTool ile Miui12 Android 10 attım ve geçen haftaya kadar, kasmalara rağmen kullandım, çünkü yeni rom atma cesaretim kırılmıştı, geçen hafta bir cesaret geldi ve Official olması nedeniyle CherishOS yükledim, kurcalarken maalesef tüm uygulama sembolleri siyah oldu, bir türlü renkli hale getiremedim, tekrar Miui ye dönecektim ki, aklıma Samsung kullandığım zamanlarda vazgeçilmezim olan Nova Launcher aklıma geldi ve hemen kullanmaya başladım, cihaz Android 13 ile adeta tekrar uçuyor ve Nova Launcher i de bayağı özlemişim... Kısaca Android Can'dır

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
turkuazzz99 o fiyat bandında kamerası ve işlemcisi iyi bir cihaz bulmanız zor. S20 FE den memnun olmayan birine aradığı özelliklere sahip bir cihaz olan Xiaomi 13 ü tavsiye edebilirim ama onun da yurtdışı fiyatı 20 bin üstünde. Ekstra direnç ile kayıt ücreti de 1000 TL civarı.
Bu arada yapılan diğer yorumlara da katılıyorum. Hatalarla dolu beceriksiz güncelleme politikası ve iPhone ile yarışan fiyatlarına rağmen Xiaomi'nin vazgeçilemeyen bir cazibesi var. Ve bence bu durum MIUI arayüzünden kaynaklı.
Zira kendimden biliyorum...giggle~~

turkuazzz99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan Özcan
Cihazım
Mİ5S PLUS
Konular
18
Yurtiçi mi yurtdışı mı düşünüyorsunuz ??
fark etmez imei kayıtlı olsun rom atarken vs sıkıntı çıkarmasın yeter
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

turkuazzz99 o fiyat bandında kamerası ve işlemcisi iyi bir cihaz bulmanız zor. S20 FE den memnun olmayan birine aradığı özelliklere sahip bir cihaz olan Xiaomi 13 ü tavsiye edebilirim ama onun da yurtdışı fiyatı 20 bin üstünde. Ekstra direnç ile kayıt ücreti de 1000 TL civarı.
Bu arada yapılan diğer yorumlara da katılıyorum. Hatalarla dolu beceriksiz güncelleme politikası ve iPhone ile yarışan fiyatlarına rağmen Xiaomi'nin vazgeçilemeyen bir cazibesi var. Ve bence bu durum MIUI arayüzünden kaynaklı.
Zira kendimden biliyorum...giggle~~
Samsung taki asıl sorunum da o zaten, her güncelleme daha kötü oluyor, türkiye rom u felaket samsung ta, kendi kendine yeniden başlıyor, anlık takılmalar oluyor vs. Şimdilik şili romu yükledim onu kullanıyorum ama xiaomi ye dönme isteğimden vazgeçemiyorum :)

Üst Alt