Soru Xiaomi'den OnePlus'a geçenler

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam biraz konu dışı olucak ama oneplus vivo realme oppo çatısı altında ve farklı arayüzlere sahipler ki bence çok saçma. Vivo markası globalde funtouch diye sıradan pekte güzel olmayan arayüze sahipken Çinde OriginOS diye mükemmel görselliğe ve özelleştirmeye sahip arayüzü var miui arayüzünü getir götürünü yapar öyle diyim aşağıya video bırakıyorum ve Çinli markalar globalde saçma sapan arayüz kullanırken kendi ülkelerine özel arayüz yapmaları niye anlamıyorum bu arayüz globalde olsa vivo çok satar.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Çok satmaktan ziyade başka markaların arayüzünü çaldığı için davalarla savaşır.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Çok satmaktan ziyade başka markaların arayüzünü çaldığı için davalarla savaşır.
Mesela hangi markanın? Bence çok özgün bi arayüz olmuş farklı ve özelleştirme açısından çok bol bi arayüz çalma çırpma durumu yok sizin dediğiniz şekilde olsaydı xiaomi apple özenip özenip araklamaktan bi hal oldu :)

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hocam oppo realme oneplus bunlar bir şirketin alt markaları diye bilgiler var internette doğru mu? Oppo var da bir yakınımda A52 hiç güncelleme gelmedi sayılır gelen güncelleme de hiç bir düzeltme, iyileşme yok hep telefonun bir özelliğini kaldırıyorlar. bir de oneplus Türkiye ye gelmedi ki nasıl alıyorsunuz güvenip alabileceğimiz bir yer var mı? İmei atarak kullanmak istemiyorum nedense suçluluk duygusu oluyor içimde
hocam ben oneplus markasına güveniyorum türkiye ye gelse de gelmese de eskiden cyanogen os vardı onun geliştirici ekibi var yazılım tarafında "tam olarak işler degişti mi bilmem ama halen sorun yok " oneplus markası türkiye ye giriş yaptı yanlış hatırlamıyorsam suçluluk duygusu konusunda hocam benim bu cihazı bir maaşımla almam mümkün degil türkiye topraklarında cep telefonu vb alışverişler lüx degil diye düşünüyorum tr de bu cihaz yurt dışı fiyatının 1000-2000 tl üstünde olsa yine alırım garantili olsun diye ama neredeyse 2 katı fiyat farkı vardı e nasıl alayım ne alıp kullanayım bilemedim türkiyede markası olmamasına ragmen" ben zamanında telefon tamirciligi yapıyordum kvk genpa vb servislerde de çalıstım " redmi note 2 note 3 max 2 mi 9t 9t pro cihazlarını da kullandım anakart kalitesi vb donanım parçaları benim kalite anlayışıma uyuyordu aldım kullanıyorum bu markaya da güvenim var donanımsal olarak içini açmışlıgım da var ben severek kullanıyorum size birşey diyemem
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Değerli arkadaşlar, ben şahsen MIUI arayüzünü seviyorum ancak cihazım eskidi ve son zamanlarda etrafımda bir çok kişi OnePlusa geçmeye başladı. Cihazlar gerçekten de çok güzel ve akıcı,yaptığım incelemelere göre. en ufak bir kasmaya şahit olmadım . Bu konu ile merak ettiğim husular şunlar:

Xiaomi'den Oneplus'a geçenler MIUI mi kullanıyorlardı, yoksa AOSP rom mu, MIUI kullananlar arayüz ile ilgili sorun yaşadılar mı? (Alışma süresi vs)
OnePlus'un işletişim sistemi saf androide yakın bildiğim kadarıyla, o halde alanlar neden Custom rom yükleme ihtiyacı duyuyorlar, CR lar da saf androide yakın değillermi zaten?
OnePlus kullanıcıların verecekleri cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
skorpi hocam sizi eskiden biraz tanırım eger bir hatam olursa affola ama şimdiden uyarayım max 2 cihazımdaki ekran süresini diger cihazlarda bulamadım max 3 daha iyi olması lazım telefonda çok agır işlemler yaptığınızı düşünmüyorum gündelik kullanımlar yapıyorsunuzdur pili çok olan işlemcisi orta bir telefon alırsanız daha memnun kalacagınızı düşünüyorum sd işlemcili olursa rom vb işlemleri daha rahat yaparsınız stabilite açısından diyorum öneri olarak da yurt dışı kullanırmısınız bulur musunuz imei güncelleme işlemleri yapılıyor mu tam bilmiyorum isterseniz araştırın kafama yatan cihaz bu tekrardan kusura bakmayın sadece xiaomi max kullananlar beklentilerini karşılayacagını düşünüyorum bana birisi bu cihazı verse elimdeki nord 12-256 cihazı verip 8-128 e geçerim işlemcisini 600 serisi işlemcileri seviyorum

Son düzenleme:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Değerli arkadaşlar, ben şahsen MIUI arayüzünü seviyorum ancak cihazım eskidi ve son zamanlarda etrafımda bir çok kişi OnePlusa geçmeye başladı. Cihazlar gerçekten de çok güzel ve akıcı,yaptığım incelemelere göre. en ufak bir kasmaya şahit olmadım . Bu konu ile merak ettiğim husular şunlar:

Xiaomi'den Oneplus'a geçenler MIUI mi kullanıyorlardı, yoksa AOSP rom mu, MIUI kullananlar arayüz ile ilgili sorun yaşadılar mı? (Alışma süresi vs)
OnePlus'un işletişim sistemi saf androide yakın bildiğim kadarıyla, o halde alanlar neden Custom rom yükleme ihtiyacı duyuyorlar, CR lar da saf androide yakın değillermi zaten?
OnePlus kullanıcıların verecekleri cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Ben oneplus nord kullandım ama kullanamadım. 1 ay sonra satıp mi note 10 A geçtim. Şu sıralar zor günler xıaomılere imei atılmıyor nörsem acaba diye düşünüyorum. Alternatif kompakt telefon arayışındayım oda bir tek 12x ve haberleri çıkan 12mini de var gibi

Son düzenleme:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Xiaomi daha yeni düzgün yazılım yapmaya başlamışken ben op geçmezdim :)

aydn_m

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aydın
Konular
0
Hocam ben birçok Xiaomi telefon kullandım en son Poco F2 Pro dan OnePlus serüvenine başladım. Önce 8 daha sonra 8t ve şimdide 8 pro kullanıyorum. Bir kere arayüz olarak MIUI den çok daha sade ve akıcı, sorunsuz yani tabiri caizse yağ gibi akan bir arayüz var. Ben oneplusa geçerken en çok arayüze alışabilirmiyim kaygısı yaşadım ama hemen alıştım ve şu an çok memnunum severek kullanıyorum. MIUI deki saçma kasmalar donmalar olmuyor gayet satabil bir arayüz var. Ama batarya olarak Xiaomi kadar başarılı değil fakat kötüde değil. Ben alıştım ama sizin beklentilerinizi karşılarmı bilmiyorum mesela her hafta güncelleme almaz. Ama custom rom ile bu kaşıntınızı giderebilirsiniz özellikle 8t ye çok fazla custom rom desteği var. Son olarak OnePlus malzeme kalitesi olarak Xiaomi den çok daha iyi bence eğer kullanırsanız görürsünüz hocam.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Hocam ben birçok Xiaomi telefon kullandım en son Poco F2 Pro dan OnePlus serüvenine başladım. Önce 8 daha sonra 8t ve şimdide 8 pro kullanıyorum. Bir kere arayüz olarak MIUI den çok daha sade ve akıcı, sorunsuz yani tabiri caizse yağ gibi akan bir arayüz var. Ben oneplusa geçerken en çok arayüze alışabilirmiyim kaygısı yaşadım ama hemen alıştım ve şu an çok memnunum severek kullanıyorum. MIUI deki saçma kasmalar donmalar olmuyor gayet satabil bir arayüz var. Ama batarya olarak Xiaomi kadar başarılı değil fakat kötüde değil. Ben alıştım ama sizin beklentilerinizi karşılarmı bilmiyorum mesela her hafta güncelleme almaz. Ama custom rom ile bu kaşıntınızı giderebilirsiniz özellikle 8t ye çok fazla custom rom desteği var. Son olarak OnePlus malzeme kalitesi olarak Xiaomi den çok daha iyi bence eğer kullanırsanız görürsünüz hocam.
Sonyde akıcıydı ama özellik az oneplusta öyle. Kullanışsız olunca akıcılık artıyo. Dengeyi en iyi Huawei de gördüm samsung da iyi gibi çok kullanmadım samsung

aydn_m

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aydın
Konular
0
Sonyde akıcıydı ama özellik az oneplusta öyle. Kullanışsız olunca akıcılık artıyo. Dengeyi en iyi Huawei de gördüm samsung da iyi gibi çok kullanmadım samsung
Tercih meselesi hocam kimisi böyle sever kimisi çok özellik sever. Kişi istekleri doğrultusunda kendi karar verir hangisini kullanacağını. Ben Xiaomi yi çok kullandım çok da severim ama OnePlus gerçekten kaliteli bir telefon ben sevdim. Xiaomi de IMEI sorunu olmazsa bundan sonraki telefonum tekrar Xiaomi olabilir çünkü OnePlus dada 9 serisi ile IMEI sorunları ortaya çıktı ilerde ne olacağı belli değil belki yeni telefonları hiç kayıt olamayacak.

NıghtBlood

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
34
Bende Xioami kullanıyorum fakat oneplus 9 pro ya geçmeyi düşünüyorum. Uzun zamandır araştırıyorum ama dediğiniz gibi A12 imei sıkıntısı nasıl olacak onu bekliyorum. Yurtdışı olarak alanlar nereden temin ettiğinizi de belirtebilirmisiniz ?

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Bende Xioami kullanıyorum fakat oneplus 9 pro ya geçmeyi düşünüyorum. Uzun zamandır araştırıyorum ama dediğiniz gibi A12 imei sıkıntısı nasıl olacak onu bekliyorum. Yurtdışı olarak alanlar nereden temin ettiğinizi de belirtebilirmisiniz ?
LE2123 modelinde sıkıntı yok hocam satış sitelerinde satanlar var düşünürseniz referans verebilirim

Üst Alt