Haber Xiaomi’den Hindistan Dışında Yaşayan Kullanıcılarını Üzecek Hareket!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından olan Hindistan’daki pazar payını ve sattığı ürünleri arttırmak için yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Ülkeye yaptığı fabrika ve mağaza yatırımlarına devam eden Xiaomi tartışılacak bir hamleye imza attı.

Onoresa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Henüz yok
Konular
4
Bir firmanın yeni sunduğu özelliği kısmi olarak denemeye sürmesi bence gayet normal. Şayet samsung da buna benzer bir uygulamaya gitse note'larda dünyayı sarsan pil olayını yaşamayabilirdi. Bence Xiaomi işi biliyor :)

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Bir firmanın yeni sunduğu özelliği kısmi olarak denemeye sürmesi bence gayet normal. Şayet samsung da buna benzer bir uygulamaya gitse note'larda dünyayı sarsan pil olayını yaşamayabilirdi. Bence Xiaomi işi biliyor :)
+1 ilk başta yanlış diye düşündüm ama yazınızı okuyunca çok doğru bir tespit olduğunu anladım.

Son düzenleme:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Yav aynen...

Hindistan'da 1 milyar 200 milyon insan yaşıyor.

Şaomi firması, Hindistan'a mal satarken, fiyatları bize sattığı gibi tuzlu olmuyor. Tabi telefonları ucuza satınca da, Hindulara denetiyor. :D

Sonra denenmiş malları da, bize tuzlu fiyattan satıyor. haha--

max 32gb'lık telefonumu satın aldığım günlerde, mağaza fiyatları 250 dolar civarındaydı. Ama ben o telefonu, çantacı birinden 167 dolara denk gelen bir fiyatla almıştım. Adam telefonu Hindistan'dan getirmiş.

Aynı adam o tarihlerde Iphone telefon da satıyordu. Adam telefona orijinal dedi. Orijinal olduğunu da kanıtlamak için, bizim yanımızda yazılımını güncelledi. Fiyatı da korkunç ucuzdu. Ama ben güvenip alamadım. Alan arkadaşlarım oldu. Iphone telefonları hala güncelleme almaya devam ediyor.

Yani iş, asya ve güneydoğu asya'ya kaydı mı, Avrupa bölgesinin bilmediği, şaşırılacak birçok şeyle karşılaşılıyor.

Üst Alt