Yardım Xiaomi' ye Tekrar dönmek?

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Merhaba arkadaşlar. Mi 8 kullanırken telefonumdan sıkılıp oneplus 6t ye geçtim. Fakat Skorpi hocamın dediği gibi işletim sistemi hiç bana uygun değil ve aksesuar, yazılım bulmada zorlanıyorum. En ufak problemde yabancı forumlara bakıyorum vs. Bu sebeple tekrardan xiaomi ye dönmek istedim.
Bütçem 3000 tl. Xiaomi modellerine duyduğum kadarıyla malum yolla kayıt yapılıyormus. 2650 tl ye 10 Günlük red mi k20 pro buldum. İki hattı da kayıtlı.
Şimdi size sorum. Mi 9 a mi döneyim, yoksa red mi k20 pro ya mi?
İki cihaz arasında fark göremiyorum. Mi 9 cihazları da çok düşmüş. Malum yolla kayıtlı olan mi 9da alabilirim.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Artık gitmeyi düşünmüyorum hocam :) Hoşbuldum.

Hocam sırf ekranı için yine geçerdim. Mi8 çentiği ve bataryası yetersizdi benim için.
Nerden aldiniz hocam ya ? Uygun fiyatli 9T ariyorum bende

Oyla:

Sinnerman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
null
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
11
Dönmeyin bu markaya arkadaşlar. Huawei kullanın, samsung kullanın, nokia kullanın, dönmeyin. Aldığım güne nalet ediyorum. İmkanım olsa da elimden çıkarsam. Ama bu ülkede bir telefon almak, aylık mayışın demek. Bize bunları kullanmaya mahkum edenler allahlari varsa eğer allahlarindan bulsunlar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dönmeyin bu markaya arkadaşlar. Huawei kullanın, samsung kullanın, nokia kullanın, dönmeyin. Aldığım güne nalet ediyorum. İmkanım olsa da elimden çıkarsam. Ama bu ülkede bir telefon almak e, aylık mayışın

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Dönmeyin bu markaya arkadaşlar. Huawei kullanın, samsung kullanın, nokia kullanın, dönmeyin. Aldığım güne nalet ediyorum. İmkanım olsa da elimden çıkarsam. Ama bu ülkede bir telefon almak, aylık mayışın demek. Bize bunları kullanmaya mahkum edenler allahlari varsa eğer allahlarindan bulsunlar

Dönmeyin bu markaya arkadaşlar. Huawei kullanın, samsung kullanın, nokia kullanın, dönmeyin. Aldığım güne nalet ediyorum. İmkanım olsa da elimden çıkarsam. Ama bu ülkede bir telefon almak e, aylık mayışın
Canınız bu kadar yandığına göre Xiaomi almanız için birileri kafanıza silah dayamış olmalı..
Hakikaten enteresan bir durum...

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Nerden aldiniz hocam ya ? Uygun fiyatli 9T ariyorum bende
9t 128 Lil 2050 TL ye almıştım hocam. Malum forum sitesindeki bir satıcıdan

K20 pro ile ilgili kafama takılan bir soru var.
Cihaz bana geldiğinde bl açık cihaz bilgisi mi9t pro yazıyordu. Eu rom yükledikten sonra k20 pro yazdı. Bunu neye göre yazıyor bilgisi olan varmı?
Not: cihaz Eski modeller gibi çok kurcalamaya müsait değil. Hemen brick oluyor. Daha ilk deneme de flashtool ile yazılım attım.

Oyla:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
9t 128 Lil 2050 TL ye almıştım hocam. Malum forum sitesindeki bir satıcıdan

K20 pro ile ilgili kafama takılan bir soru var.
Cihaz bana geldiğinde bl açık cihaz bilgisi mi9t pro yazıyordu. Eu rom yükledikten sonra k20 pro yazdı. Bunu neye göre yazıyor bilgisi olan varmı?
Not: cihaz Eski modeller gibi çok kurcalamaya müsait değil. Hemen brick oluyor. Daha ilk deneme de flashtool ile yazılım attım.

Cihazın çindeki model ismi K20 Pro olduğu için EU rom'da çin tabanını kullandığı için o şekilde gözükmekte hocam.TWRP henüz tam stabil değil zaman lazım rom işleri için.

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Cihazın çindeki model ismi K20 Pro olduğu için EU rom'da çin tabanını kullandığı için o şekilde gözükmekte hocam.TWRP henüz tam stabil değil zaman lazım rom işleri için.
Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Aynen dediğiniz gibi. Mi8 cihazım her ne olursa olsun herşey silinse dahi twrp yükler geçerdim. Dün bu cihaz twrp yi yemedi. Ne yaptıysam olmadı. Bende mecburen miflash tool ile orijinal yazılım atmak zorunda kaldım. Sizin dediğiniz gibi şu aralar pek oynamamak lazım cihaz ile.

Oyla:

MuratY

Marka değil, teknoloji fanboyu
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Samsung Note10+
Konular
21
Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Aynen dediğiniz gibi. Mi8 cihazım her ne olursa olsun herşey silinse dahi twrp yükler geçerdim. Dün bu cihaz twrp yi yemedi. Ne yaptıysam olmadı. Bende mecburen miflash tool ile orijinal yazılım atmak zorunda kaldım. Sizin dediğiniz gibi şu aralar pek oynamamak lazım cihaz ile.

Aynılarını bende yaşadım :)

Oyla:

Sinnerman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
null
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
11
Canınız bu kadar yandığına göre Xiaomi almanız için birileri kafanıza silah dayamış olmalı..
Hakikaten enteresan bir durum...

Kendim isteyerek aldim. Ama çok büyük hata yaptığımı şimdi anladım. En önemlisi de sağlığı etkiliyor, cephe olmadan kendi fikrim olduğunu söyleyeyim. Bu telefonu ne zaman kullanmaya başladım, gözlerim ağrımaya başladı. Daha önce baş ağrısı çekmeyen ben baş ağrısı çekiyorum. İmkanım olsun, ilk işim elden çıkartmak. Ben bunu alırken alternatif çok yoktu. Zenfone ile arasında 300-400 arası oynuyordu, aklımı çelen işlemcisi oldu.

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Kendim isteyerek aldim. Ama çok büyük hata yaptığımı şimdi anladım. En önemlisi de sağlığı etkiliyor, cephe olmadan kendi fikrim olduğunu söyleyeyim. Bu telefonu ne zaman kullanmaya başladım, gözlerim ağrımaya başladı. Daha önce baş ağrısı çekmeyen ben baş ağrısı çekiyorum. İmkanım olsun, ilk işim elden çıkartmak. Ben bunu alırken alternatif çok yoktu. Zenfone ile arasında 300-400 arası oynuyordu, aklımı çelen işlemcisi oldu.
Anladığım kadarıyla bu xiaomi herkese iyi gelmiyor; size de gelmemiş. Daha fazla strese girmeden başka bir markaya yönelmenizde fayda var gibi görünüyor

Oyla:
Üst Alt