Xiaomi Wifi+ (Wifi menzil genişletici)

hknarik

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Konular
7
hknarik hocam ürün elime ulaştı fakat kurulum için birşey yüklemem gerekiyor mu. direk taktım pcye turuncu ışık yanıp sönüyor. telefondan ya da bilgisayardan modem gibi görüyor, bağlandığım zaman bağlanıyor da ama net yok. O ışığın sürekli yanması gerekiyor sanırım ama olmadı. Yardımcı olursan sevinirim.
Hocam kusura bakmayın bildirimi düşmedi bana o yüzden cevaplayamadım şu ana kadar

Öncelikle hala kurulum yapamadıysanız anlatayım herhangi bir ios yada android telefondan uygulamasını indirip bir kerede mahsus genişleteceğiniz ağı tanıtıyorsunuz daha sonra herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor usb den güç alması yeterli olacaktır ancak her ağ değiştirmenizde kurulum işlemini yeni bağlanacağınız ağa göre yapmanız lazım.

Uygulamayı cihaz paketindeki karekod ile indirebilirsiniz.

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
Hocam kusura bakmayın bildirimi düşmedi bana o yüzden cevaplayamadım şu ana kadar

Öncelikle hala kurulum yapamadıysanız anlatayım herhangi bir ios yada android telefondan uygulamasını indirip bir kerede mahsus genişleteceğiniz ağı tanıtıyorsunuz daha sonra herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor usb den güç alması yeterli olacaktır ancak her ağ değiştirmenizde kurulum işlemini yeni bağlanacağınız ağa göre yapmanız lazım.

Uygulamayı cihaz paketindeki karekod ile indirebilirsiniz.
Önemli değil hocam aynen dediğiniz şekilde yapmıştım. :) Bir tek sorum var bağlandığım ağın sonuna plus yazısı ekliyor. Bu ağın tamamen ismini değiştirme gibi bi seçenek var mıdır ben mi bulamadım.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Önemli değil hocam aynen dediğiniz şekilde yapmıştım. :) Bir tek sorum var bağlandığım ağın sonuna plus yazısı ekliyor. Bu ağın tamamen ismini değiştirme gibi bi seçenek var mıdır ben mi bulamadım.
Uygulama üzerinden ister aynı SSID'yi yani ismi kullanmasını ister farklı bir SSID kullanmasını seçebiliyorsunuz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
Uygulama üzerinden ister aynı SSID'yi yani ismi kullanmasını ister farklı bir SSID kullanmasını seçebiliyorsunuz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

hocam benim bu menü tam olarak böyle değil, çince ve refresh butonu var. bu uygulamayı upload eder misin rica etsem.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Apk'ya gerek yok, Google Play'de var.

Eğer yine de sorun olursa haber verin bendeki apk'yı vereyim.

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17

Ben bunu yüklemiştim yapamamıştım :) Tekrar deneyeyim hocam aksilik çıkarsa rahatsız ederim yine, teşekkürler

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen
Konular
50

hocam linkini verdiğiniz uygulamayı telefona indirip kurdum set up new router tıkladım searching for router sayfası açılıyor arıyor ve şöyle bir uyarı veriyor no new unpaired mi router was detected (yeni eşleştirilmemiş mi yönlendirici tespit edildi) nasıl eşleştireceğiz sanırım bu verdiğiniz linkteki program mi router ait program WİFİ+ için 33 cü mesajdaki program lazım onuda poşetin üstündeki barkodu okutunca indirdim telefona fakat tamamen çince o programda wifi yi nasıl eşleştirip yönlendireceğiz bilemedim şimdiden teşekkürler

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
hocam linkini verdiğiniz uygulamayı telefona indirip kurdum set up new router tıkladım searching for router sayfası açılıyor arıyor ve şöyle bir uyarı veriyor no new unpaired mi router was detected (yeni eşleştirilmemiş mi yönlendirici tespit edildi) nasıl eşleştireceğiz sanırım bu verdiğiniz linkteki program mi router ait program WİFİ+ için 33 cü mesajdaki program lazım onuda poşetin üstündeki barkodu okutunca indirdim telefona fakat tamamen çince o programda wifi yi nasıl eşleştirip yönlendireceğiz bilemedim şimdiden teşekkürler
chatin_62 hocam tamda bu sorunu yaşıyorum ben yazacaktım şimdi. Resim ekleyeyim ekstra
Sanırım bu uygulama modem tarzında olanı alınca kullanılacak olan uygulama. Mi Wifi+ ürününü görmüyor çünkü. Gerçi öyle olsa sizin koyduğunuz resimde MiWifi+ resmi olmaz 8=)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Xiaomi cihazlarının eklenmesi için birkaç tane uygulama var. Birisi Mi Wifi Router, birisi Mi Home, birisi Yi Home gibi. Bazıları farklı uygulamalarla da eşleşebilirken bazıları sadece birinde eşleşip istenirse diğerinde de yönetilebiliyor. Mesela Yi kameranın hem Mi Home hem de Yi Home uygulamalarında hem eşleşip hem de kullanılabilmesi gibi. Sanıyorum bu yükseltici Mi Home ile eşleşip Mi Router 'a bağlandıktan sonra Mi Router uygulaması üzerinden yönetilebilir bir aygıt. Bu yüzden sabah mahmurluğu ile sadece yönetim kısmını dikkate almış olabilirim. O zaman size yarı ingilizce yarı Çince olan Mi Home gerekiyor. Birazdan mesaja eklerim.
Bu arada Mi Home'un da Play'de versiyon 1.0.0 olan bir sürümü var. Bugün onu denemek istedim. Yüklü uygulamayı kaldırıp Play'den bunu yükledim. İlk gelen ekran Çince oldu ve çevirdiğimde gördüm ki benden hangi Server'ı seçeceğimi soruyor. En üstte Singapur, ortada başka bir ülke, en altta da Hindistan vardı. Singapur yanında tercih edilen diye yazdığı için onu seçtim. Ama hiçbir aygıt gelmedi. Evet bendeki sürümdeki Çince yerler kalmamıştı ama aynı hesabımla oturumu açtığı halde tüm aygıtları resetlemek ve yeniden eşleştirmek gerektiğini anlayınca kaldırıp eskisini yükledim ve tüm aygıtlarım geldi. Şu an hiçbir aygıt eklemeyen arkadaşlar Play'deki versiyonu deneyebilir.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro