Xiaomi Wifi+ (Wifi menzil genişletici)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Repeater görevi görüyor yani. Çok iyiymiş hocam o zaman. Ben sadece Mi Modemlerle oluyor zannediyordum.
Mi routerlarla birlikte çok daha basit bir şekilde kullanılabiliyor. Bunu router'a bağladığınızda 1dk içinde mavi ışığı yanıyor. Bu Router ile eşleşti anlamına geliyor. Sonra çıkartıp istediğiniz yere koyup ister adaptörle, ister powerbank ile, ister Xiaomi'nin uzatma prizi ile, ister Notebook yada PC'ye usb'ye takarak elektrik verip kullanabiliyorsunuz. Hiçbir yerden ayar falan yapmanız gerekmiyor.

Xiaomi haricindeki kablosuz ürünlerle kullanmak için ağ tanıtımı yapmanız gerekiyor ki bu da çok basit. Uygulama üzerinden basitçe yapabiliyorsunuz.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

SetMeFree

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Alpay
Cihazım
mi4 LTE
Konular
12
Samsung 55Ju6570 Tv aldım ama modem uzakta oldugundan wifi'yi bulmuyor.
Bu cihaz'ı alsam çözüm olur mu ?
Telefona çok rahat sinyal geliyor ama TV'de wifi bulamıyor. ( Telefondan Mobil int. paylaşımı yapıp giriyorum int. oluyor )

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Mi routerlarla birlikte çok daha basit bir şekilde kullanılabiliyor. Bunu router'a bağladığınızda 1dk içinde mavi ışığı yanıyor. Bu Router ile eşleşti anlamına geliyor. Sonra çıkartıp istediğiniz yere koyup ister adaptörle, ister powerbank ile, ister Xiaomi'nin uzatma prizi ile, ister Notebook yada PC'ye usb'ye takarak elektrik verip kullanabiliyorsunuz. Hiçbir yerden ayar falan yapmanız gerekmiyor.

Xiaomi haricindeki kablosuz ürünlerle kullanmak için ağ tanıtımı yapmanız gerekiyor ki bu da çok basit. Uygulama üzerinden basitçe yapabiliyorsunuz.

Sitede satılan üründe adaptörü yok sanırım, (kutudan çıkmıyor yani) herhangibir telefon şarj cihazı, adaptör olarak kulanılabilirmi acaba? Gerekli çıkış voltajı v.s. bilginiz varmı hocam

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Sitede satılan üründe adaptörü yok sanırım, (kutudan çıkmıyor yani) herhangibir telefon şarj cihazı, adaptör olarak kulanılabilirmi acaba? Gerekli çıkış voltajı v.s. bilginiz varmı hocam
Sadece sitede satılan üründe değil, üretilen hiçbir üründe adaptör bulunmuyor. :) Kutusu da yok zaten. Poşet içinde geliyor. Led gibi.
Herhangi bir USB adaptör bağlayabilirsiniz. 5V 1A'lik yeterli olacaktır sanıyorum. En az kaç Amper olması gerektiğine bakarım. Ben Xiaomi priz ile kullanıyorum.

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
hknarik hocam ürün elime ulaştı fakat kurulum için birşey yüklemem gerekiyor mu. direk taktım pcye turuncu ışık yanıp sönüyor. telefondan ya da bilgisayardan modem gibi görüyor, bağlandığım zaman bağlanıyor da ama net yok. O ışığın sürekli yanması gerekiyor sanırım ama olmadı. Yardımcı olursan sevinirim.

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen
Konular
50
Sadece sitede satılan üründe değil, üretilen hiçbir üründe adaptör bulunmuyor. :) Kutusu da yok zaten. Poşet içinde geliyor. Led gibi.
Herhangi bir USB adaptör bağlayabilirsiniz. 5V 1A'lik yeterli olacaktır sanıyorum. En az kaç Amper olması gerektiğine bakarım. Ben Xiaomi priz ile kullanıyorum.

iyi günler chatin_62 hocam şimdi ben wifi+ aldım almaktaki amacım evin içinde wifi yi güçlendirmek önceki modemimde sorun yoktu ttnet tivibu için yeni modem verdi bu modeminde antenleri yok wifi evin bazı yerlerinde sıkıntılı bu wifi+ cihazını evin içinde wifi güçlendirmek için kullanabilirmiyim işime yararmı şayet işe yararsa bunu zte modeme nasıl tanıtacağım telefona uygulama indirip ayarları yapılıyormuş ama nasıl olacak bilgi verirseniz memnun olurum uygulamayı nerden indireceğim teşekkürler

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
iyi günler chatin_62 hocam şimdi ben wifi+ aldım almaktaki amacım evin içinde wifi yi güçlendirmek önceki modemimde sorun yoktu ttnet tivibu için yeni modem verdi bu modeminde antenleri yok wifi evin bazı yerlerinde sıkıntılı bu wifi+ cihazını evin içinde wifi güçlendirmek için kullanabilirmiyim işime yararmı şayet işe yararsa bunu zte modeme nasıl tanıtacağım telefona uygulama indirip ayarları yapılıyormuş ama nasıl olacak bilgi verirseniz memnun olurum uygulamayı nerden indireceğim teşekkürler
Hocam şu an müsait değilim, bununla ilgili ayrıntılı konu ve videolar da hazırlamıştım. Daha sonra birçok kere de yazmıştım. Forum çöktükten sonra tekrar konuyu açmamış olabilir miyim bilmiyorum. Bazı rehberlerin yedeğini bulamamıştım. Bu da onlardan olabilir. Öyleyse ilk fırsatta konuyu tekrar açarım.
Şimdilik basitçe yazayım. Çok basit bir şekilde kullanılıyor. Bende Mi Router olduğu için onda cihazı Router'ın usb girişine takıp mavi ışığın yanmasını beklemek yeterliydi. Farklı cihazlar içinse telefona indireceğiniz bir uygulama ile cihaza bağlanıp şu Wifi yayını tekrarla demeniz yeterliydi.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen