Diğer Xiaomi voLTE meselesi

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
sımkartı başka iphone a taktım volte smsi attım turkcele mi8 e geri taktım şimdi volte yazıyor konuşma sırasında da hd yazıyor
volte'niz açılmış hayırlı olsun, bundan sonra aradığınız kişilerle yanınızdaymışcasına net ve gürültüsüz konuşabileceksiniz. Turkcell->Turkcell çok farkedecek, diğer operatörlerle de netlik artacak.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sorma hocam ya :D ben aldığım ürünü direk uğraş vermeden kullanmak isterim. O yok şunu eklemek için uğraş bu yok eklemek için uğraş. Zamanında bi google camera yüklemek için göbeğimiz çatladı :D

keşke vowifi kullanma olanağı olsa da volteyi bi şekilde açardık
mmengi üstadımızın açtığı konuda tarif ettiği işlemleri yapabilirseniz vowifi'nizde çalışır. Ben halen kullanıyorum. mmengi üstada bir kez daha teşekkür ediyorum.

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
mi mix cihazı için volte ilaç gibi geldi çünkü cihazın ahizesi ekran altında olduğu için volte farkını çok bariz bir şekilde anlıyorsun volte olmadan yaptığım konuşmalarda resmen telefonu kulağıma gömüyorum yada evdeysem hoparlör ile konuşuyorum. Sağolsun @mmengi hocam sayesinde bu stresi atlattım kısmi de olsa.

Kadyr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
mi6
Konular
2
Mi 8 de volteyi etkinleştirdim.fakat volte açık iken ses kaydında karşı tarafın sesi net gelmiyor.volteyi kapatınca ses kaydı düzgün.volte açık iken hd yazıyor ama çokta fark göremedim

sunqfu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sunqfu
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Mi 8 de volteyi etkinleştirdim.fakat volte açık iken ses kaydında karşı tarafın sesi net gelmiyor.volteyi kapatınca ses kaydı düzgün.volte açık iken hd yazıyor ama çokta fark göremedim

Hangi operatör kullanıyorsunuz ben türk telekom da bir türlü aktif edemedim. Online servisler uygulamasında cihazı bile tanımıyorlar

Kadyr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
mi6
Konular
2
turkcel kullanıyorum arkadaşların dediği gibi başka telefona taktım sms attım sonra mi 8 e taktım telefonu.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Yerli operatörlerin cihazları tanıması da yetmiyor. Cihaz firmware inde volte destekli operatör tanımları olmalı. 2017 sonrası cihazlara row_gen 3gpp düzenlenerek volte desteği verdiler. Turkcell de bu şekilde volte açılıyor. Vodafone için turkiye tanınınıda güncellediler. Eski cihazlarda bu düzenlemeler olmadığında volte açmak için efs dosyalarını editlemek gerekiyordu. Şu an için yeni modellerde dahil vowifi tanımları yok firmware içinde. Miui10 da roma vowifi desteği geldi ve çok stabil çalışıyor. Kim bilir belki ileride firmware içinde vowifi düzenlemesi yaparlar. GM yi sevmem ama onun sayesinde şu an vowifi kullanabiliyoruz.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Hangi operatör kullanıyorsunuz ben türk telekom da bir türlü aktif edemedim. Online servisler uygulamasında cihazı bile tanımıyorlar
TT faturasız hatlara volteyi açmıyor...Sizinki faturalı mı?

Apn ayarlarında apn prototolü ve apn dolaşım protokolunu kontrol edermisiniz. İp4/ ip6 olmalı

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Tekrar ediyorum lisans anlaşma filan bunlar olmasa bana nasıl açsınlar, aryıca dediğiniz lisans filan olmasa başka telefona tak çalışsın sonra xioamiye takınca çalışıyor buda olmamalı.

Telefonumun ekran görüntüsü ekte hiç bu telefondan sim çıkarmadan sadece tt arayarak aktif ettirdim.
Kardeşim Allah aşkına sen kimi aradın ne dedin de aktif ettiler... Xiaomi dediğimiz an o cihaz desteklemiyor diyorlar... Bu ne saçma bir çelişki...

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
Kardeşim Allah aşkına sen kimi aradın ne dedin de aktif ettiler... Xiaomi dediğimiz an o cihaz desteklemiyor diyorlar... Bu ne saçma bir çelişki...
Volte servisini açtırmak istiyorum dedim tama dedi 5 dk içinde mesaj gelecek dedi,5 dk içinde de açıldı gerçekten çok bir çaba sarf etmedim.

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Yerli operatörlerin cihazları tanıması da yetmiyor. Cihaz firmware inde volte destekli operatör tanımları olmalı. 2017 sonrası cihazlara row_gen 3gpp düzenlenerek volte desteği verdiler. Turkcell de bu şekilde volte açılıyor. Vodafone için turkiye tanınınıda güncellediler. Eski cihazlarda bu düzenlemeler olmadığında volte açmak için efs dosyalarını editlemek gerekiyordu. Şu an için yeni modellerde dahil vowifi tanımları yok firmware içinde. Miui10 da roma vowifi desteği geldi ve çok stabil çalışıyor. Kim bilir belki ileride firmware içinde vowifi düzenlemesi yaparlar. GM yi sevmem ama onun sayesinde şu an vowifi kullanabiliyoruz.
Mi6'ya MIUI10 yüklesek ve VOLTE kaydımız açıksa hemen VoWiFi kullanabiliyor muyuz yoksa yine EFS değişikliği mi yapmak gerekiyor?

Üst Alt