Diğer Xiaomi voLTE meselesi

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
monvance
mi6 da sadece sim kartınızı destekleyen modele takıp gerekli kayıt işlemlerini yaptırmanız bir test görüşmesi yaptıktan sonra sim kartınızı telefonunuza takıp numara çeviriciden *#*#86583#*#* tuşladıktan sonra volte carrier check was disable yazısını görmelisiniz sonrasında volte simgesi çıkacaktır.

Sayfada anlatılan yöntemlerle vowifi açmak isteyen arkadaşların denemeleri sonuçsuz kaldı. Sıkıntıyı çözeceğiz inşallah.
magisk voEnabler modülünü denediniz mi? operatör aktifleştirdikten sonra belki bu modül tek başına çözer hepsini

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
xiaomi den karşılık gelmeyince kendi başımızın çaresine bakıyoruz öyleyse :)

Bu işler hep paraya bakıyor xiaomi nin qualcomm ve turkcell ile anlaşması gerekli. Lisans ücretleri ciddi rakamlar. qualcomm işlemciden daha çok bu lisans ücretlerinden para kazanıyor belkide.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

magisk voEnabler modülünü denediniz mi? operatör aktifleştirdikten sonra belki bu modül tek başına çözer hepsini

o modül tek başına bir işe yaramıyor hocam. Bu yolda ben çok şeyler denedim facepalm~~

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Bu işler hep paraya bakıyor xiaomi nin qualcomm ve turkcell ile anlaşması gerekli. Lisans ücretleri ciddi rakamlar. qualcomm işlemciden daha çok bu lisans ücretlerinden para kazanıyor belkide.

o modül tek başına bir işe yaramıyor hocam. Bu yolda ben çok şeyler denedim facepalm~~
sağolum hocam. diğer arkadaşta yardımcı oluyor sağolsun bakalım nasıl sonuçlanacak :)

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20

Tekrar ediyorum lisans anlaşma filan bunlar olmasa bana nasıl açsınlar, aryıca dediğiniz lisans filan olmasa başka telefona tak çalışsın sonra xioamiye takınca çalışıyor buda olmamalı.

Telefonumun ekran görüntüsü ekte hiç bu telefondan sim çıkarmadan sadece tt arayarak aktif ettirdim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-12-04-17-10-02-058_com.miui.home.png
    Screenshot_2018-12-04-17-10-02-058_com.miui.home.png
    396,6 KB · Görüntüleme: 67

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
5sene çok hocam tabiki whatsapp üzerinden görüntülü konuşmak daha iyi fakat internetim el vermiyor şuan :)

5 sene afaki olarak söyledim hocam, 1-2 seneye kalmaz bu işler :) yani bizde rahat rahat bu gibi tarifeleri kullanırız anlamında söylüyorum :)

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Volte pek lazım değil de asıl benim istediğim vowifi :D

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
düştüğümüz hallere ya :D aslında hepsi otomatik açılması gerekiyor. akrabam gidip moto marka telefon alıyor volte açık geliyor cihazda. resmen paramızla rezil olduk

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
hocam mantık konumuz değil olması gereken operatör ile anlaşması gerektiği tabiki operatör istediğimiz an sorgulamadan açsa iyi olur. ama voLTE çıkardığına göre diğer ülkelerde xiaomi cihazlar voLTE yi resmi olarak kullanıyor. buda kanıtıdır ki Xiaomi hala Türkiye ye pek açılmış değil.

volte özelliği diğer ülkelerde de kısıtlı markalara tanınıyor. (samsung, iphone gibi) xda sitesinde araştırırsanız Fransa, Almanya, İngiltere, Kanada gibi ülkelerin telefon aboneleri de aynı konudan şikayetçi. bizimkiler en azından başka telefondan sms gönderince aktif ediyorlar. XDA'da bir operatörün sim kartınızı başka cihaza taktığınızda bile volte'yi kapattığını okumuştum.

haklısınız. vowifi özellikle yurtdışında çok işe yarıyor. internete bağlandığınız takdirde Türkiye'deymiş gibi telefonla konuşabiliyorsunuz. (whastsapp vb uygulamalarar gerek kalmıyor) Yurtiçinde de normal şebekenin çekmediği avm, otopark gibi yerlerde wifi bulursanız vowifi çok işe yarıyor. Ancak volte açık olmadan vowifi oluyormu emin değilim..

düştüğümüz hallere ya :D aslında hepsi otomatik açılması gerekiyor. akrabam gidip moto marka telefon alıyor volte açık geliyor cihazda. resmen paramızla rezil olduk

hadi xiaomi'de anlaşma yok sisteme tanıtmıyorlar. Bende yurtdışından gelme lg g4 var, ancak ne volte ne de vowifi aktifleşmiyor. (LG g4 operatörlerin tanıdığı bir cihaz olmasına rağmen)

Son düzenleme:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26

Sorma hocam ya :D ben aldığım ürünü direk uğraş vermeden kullanmak isterim. O yok şunu eklemek için uğraş bu yok eklemek için uğraş. Zamanında bi google camera yüklemek için göbeğimiz çatladı :D

volte özelliği diğer ülkelerde de kısıtlı markalara tanınıyor. (samsung, iphone gibi) xda sitesinde araştırırsanız Fransa, Almanya, İngiltere, Kanada gibi ülkelerin telefon aboneleri de aynı konudan şikayetçi. bizimkiler en azından başka telefondan sms gönderince aktif ediyorlar. XDA'da bir operatörün sim kartınızı başka cihaza taktığınızda bile volte'yi kapattığını okumuştum.

haklısınız. vowifi özellikle yurtdışında çok işe yarıyor. internete bağlandığınız takdirde Türkiye'deymiş gibi telefonla konuşabiliyorsunuz. (whastsapp vb uygulamalarar gerek kalmıyor) Yurtiçinde de normal şebekenin çekmediği avm, otopark gibi yerlerde wifi bulursanız vowifi çok işe yarıyor. Ancak volte açık olmadan vowifi oluyormu emin değilim..

hadi xiaomi'de anlaşma yok sisteme tanıtmıyorlar. Bende yurtdışından gelme lg g4 var, ancak ne volte ne de vowifi aktifleşmiyor. (LG g4 operatörlerin tanıdığı bir cihaz olmasına rağmen)

keşke vowifi kullanma olanağı olsa da volteyi bi şekilde açardık

Kadyr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
mi6
Konular
2
sımkartı başka iphone a taktım volte smsi attım turkcele mi8 e geri taktım şimdi volte yazıyor konuşma sırasında da hd yazıyor

Üst Alt