İpucu Xiaomi Ve Tüm Mtk İşlemcili Telefonlarda Hoparlör ve Kulaklık Sesi Yükseltme Rootsuz

ozerotr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özer
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Telefonun sesi gayet yükseldi umarım hoparlörler hasar almaz :) (Pek cırtlama filan yok sanmıyorum olacağını ama...)
Aynı şekilde ekolayzer ayarıda yapabiliyor muyuz engineer mode'dan? Telefonun kendi ekolayzerini açınca ses iki katı azalıyor...
Eklemeyi unutmuşum, titreşimide arttırabiliyor muyuz? Titreşim en yüksekte olmasına rağmen eski telefonum meizu m5'ten daha beter... Arttırmanın bir yolu var mıdır?

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Telefonun sesi gayet yükseldi umarım hoparlörler hasar almaz :) (Pek cırtlama filan yok sanmıyorum olacağını ama...)
Aynı şekilde ekolayzer ayarıda yapabiliyor muyuz engineer mode'dan? Telefonun kendi ekolayzerini açınca ses iki katı azalıyor...
Merhaba Bu Modda Ekolayzer Ayarı Mevcut Değil.Müzik İçin Kulaklıkla Kullanıyorsanız Poweramp Müzik Uygulamasını Kurabilirsiniz Kendi Ekolayzeri Mevcut Ayrıca Sesi 4 Kat Daha İyi Yükseltiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eklemeyi unutmuşum, titreşimide arttırabiliyor muyuz? Titreşim en yüksekte olmasına rağmen eski telefonum meizu m5'ten daha beter... Arttırmanın bir yolu var mıdır?
Ayarlar-Ses & titreşim-Dokunulduğunda titret Güçlü Ayarlayın

ozerotr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özer
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Merhaba Bu Modda Ekolayzer Ayarı Mevcut Değil.Müzik İçin Kulaklıkla Kullanıyorsanız Poweramp Müzik Uygulamasını Kurabilirsiniz Kendi Ekolayzeri Mevcut Ayrıca Sesi 4 Kat Daha İyi Yükseltiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayarlar-Ses & titreşim-Dokunulduğunda titret Güçlü Ayarlayın
Güçlü yaptım, bu bildirim ve aramayı da etkiliyor mu?

ozanyagizel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozan
Cihazım
Xiaomi Note 10S
Konular
7
Speaker+Hoparlör ayarında her iki kısmı 88e düşürsem de ses düşmüyor aynı şekilde yükseltme yaptığımda da aynı. Denemeden konuya hoparlör ses yükseltme eklemişsiniz ama ses aynı. Ben zaten konu açmıştım yöntem yine aynı olduğu için kopyala yapıştır yaptım değişen hiçbirşey yok çünkü.

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Speaker+Hoparlör ayarında her iki kısmı 88e düşürsem de ses düşmüyor aynı şekilde yükseltme yaptığımda da aynı. Denemeden konuya hoparlör ses yükseltme eklemişsiniz ama ses aynı. Ben zaten konu açmıştım yöntem yine aynı olduğu için kopyala yapıştır yaptım değişen hiçbirşey yok çünkü.
Konuyu Önce Okuyun sonra yorum yapın herkes gibi sizde okumumadan.Kopyala Yapıştır Kolayı yaptım olmadı konu nerde açtınız burda varmı.
Yani Bu İşlemler Yeni değil Senelerdir bu özelliği binlerce MTK Cihazı Olanlar denedi.Demekki Yapamamışsınız.
2 Saat Emek Verip.Kafamızdan Yaparak Hayali yazmıyoruz

Bu yeterli size başka bir şey söylemeye gerek yok
Bende Konuya Açıklık Getirmek İçin Kendim Yaparak Resimlerini Alıp Size Sunuyorum

ozanyagizel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozan
Cihazım
Xiaomi Note 10S
Konular
7
Konuyu Önce Okuyun sonra yorum yapın herkes gibi sizde okumumadan.Kopyala Yapıştır Kolayı yaptım olmadı konu nerde açtınız burda varmı.
Yani Bu İşlemler Yeni değil Senelerdir bu özelliği binlerce MTK Cihazı Olanlar denedi.Demekki Yapamamışsınız.
2 Saat Emek Verip.Kafamızdan Yaparak Hayali yazmıyoruz

Bu yeterli size başka bir şey söylemeye gerek yok
Bende Konuya Açıklık Getirmek İçin Kendim Yaparak Resimlerini Alıp Size Sunuyorum
Konuyu öncelikle okudum. Okumadan da yorum yapmam. Yöntem aynı sizin yazdığınızla zerre farkı yok. Ne fazlası ne eksiği kısa ve öz yazılmış yazan kişinin eline sağlık o yüzden kopyala+yapıştır yapıp 10S ekledim. Sorun olarak görülürse yöneticiler gereğini yapar. Size düşmez yargılamak. Note 10S için aratma yapan bulamazsa yok sanmasın diye de ekledim bilmeyenler için. Ama speaker+hoparlör yöntemini boşuna yazmışsınız. defalarca denedim. "Note 10S" için hiçbir değişim olmadığını söylüyorum yapamamışsınız diyorsunuz. Önyargınızı evinizdekilere yapın. Kimse kindarlığınızı çekemez. Farklı yorumlara açık değilsenizde konu açmayın.

ozerotr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özer
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Tartışmanıza karışmak istemem ama bu rehber ile telefonun sesini neredeyse 2 kat arttırdım. Fakat ekolayzeri kontrol etmenizi öneririm, neredeyse yarı yarıya sesi düşürüyor. Ben bu şekilde hem çok yüksek sesli olmadan net, basslı ve yeterli ses yüksekliğini elde ettim. Bu arada ayarların çalışması için cihazı kapatıp açmak şart, belki gözden kaçırmışsınızdır diye yazıyorum :) iyi forumlar dilerim.

ozanyagizel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozan
Cihazım
Xiaomi Note 10S
Konular
7
Tartışmanıza karışmak istemem ama bu rehber ile telefonun sesini neredeyse 2 kat arttırdım. Fakat ekolayzeri kontrol etmenizi öneririm, neredeyse yarı yarıya sesi düşürüyor. Ben bu şekilde hem çok yüksek sesli olmadan net, basslı ve yeterli ses yüksekliğini elde ettim. Bu arada ayarların çalışması için cihazı kapatıp açmak şart, belki gözden kaçırmışsınızdır diye yazıyorum :) iyi forumlar dilerim.
Kulaklık sesini yükseltiyoruz zaten onda problem yok diğer yöntem telefonun kendi hoparlöründe ses artışı olmayışıydı :) kulaklık sesini yükseltme de evet telefonu kapatıp açınca aktifleşiyor, ama telefonun kendi hoparlörlerinde değişim olmadığını belirtmek istedim, ekolayzır ayarlayınca da ses düşüyor malesef :) burası bir forum. Birçok forum gibi yardımlaşmayı da içinde barındıran forumlardan bir tanesi. İlla ki yanlış anlaşılmalar olur düzeltilir, orta yolu bulunur, farklı forumlarda yapamayan arkadaşlar için bağlantı kurup yardım ettiğim birçok kişi var farklı konularda. Toplumda kendini kabul ettiremeyince durum bu oluyor.

bmelih34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
Redmi note 10S
Konular
2
hocam cihazı yeniden başlatmadan müzik açıkken de bu ayarı yapabiliyoruz canlı canlı test eder gibi denedim 160 da kapak titriyodu desem yeridir. kulaklık ayarını denemedim ama hoparlör ayarına dikkat edilmesini öneririm. kontrolsüz yüksek ses kullanmak cihaza zarar verebilir

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
hocam cihazı yeniden başlatmadan müzik açıkken de bu ayarı yapabiliyoruz canlı canlı test eder gibi denedim 160 da kapak titriyodu desem yeridir. kulaklık ayarını denemedim ama hoparlör ayarına dikkat edilmesini öneririm. kontrolsüz yüksek ses kullanmak cihaza zarar verebilir
Merhaba Bu İşlemlerin Aktif Olması İçin Zaten Belirtmiştim
En Yükses Sesi Alabilmek için Default Kısmını 160 olarak Girin. SET butonuna Tıklayın.Telefonu Kapatıp Açtıktan Sonra Hoparlör ses Seviyesi Artacaktır.
Not: Bu İşlem Telefonun Yazılımsal Orjinal Ses Değerlerini Değiştirecektir.

@bmelih34 müzik açıkken de bu ayarı yapabiliyoruz canlı canlı test eder gibi denedim

Aynen İşlemleri Yapmışsınız.İşinize Yaradıysa Önemli Olan Bu.Kolay Gelsinangel~~

Son düzenleme:
Üst Alt