İpucu Xiaomi Ve Tüm Mtk İşlemcili Telefonlarda Hoparlör ve Kulaklık Sesi Yükseltme Rootsuz

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Mehaba Arkadaşlar

Bir iki Arkadışımız Rica Ettiği İçin Birde Nette Var Ama Hangisi Neyi Yükseltiyor? Tam Anlatılmıyor Diye
Bende Konuya Açıklık Getirmek İçin Kendim Yaparak Resimlerini Alıp Size Sunuyorum
Önce Hoparlör Sesi Yükseltme Sonra Kulaklık Sesi Yükseltmeyi Anlatacağım
Bizim Telefonda Ses Stereo Olduğundan Yeterli Geliyor Ama Daha Çok Ses İsteğen Yapabilir

Not: Bu İşlem Telefonun Yazılımsal Orjinal Ses Değerlerini Değiştirecektir.
Başka Menülere girip İşlem Yapmayınız

3/4-pole Headset Kulaklık Orjinal Ayarlarını Bir Yere Not Ediniz
Speaker Hoparlör Orjinal Ayarlarını Bir Yere Not Ediniz

Snapdrogon İşlemcili Telefonlarda Çalışmaz.Sadece MTK İşlemcili Telefonlarda Çalışır.

Öncelikle Telefonun Geliştirici Ayarlarını Açmanız Gerekiyor
Ayarlara Giriyoruz Telefon Hakkında > MIUI Sürüm yazan yere Ardarda Basın (Artık Bir Geliştiricisiniz) Yazana Kadar Tek Tek Basın
Telefon Uygulamasından Arama Ekranına Gelin ve *#*#3646633#*#* yazın. İzinleri Verin.Engineer Mode açılacaktır.

1. Kulaklık (Ahize) Sesi Yükseltme
Sağa doğru 2 Defa Kaydırarak Hardware Testing Kısmına Geliyoruz.
Gelen Kısımda Sırası ile Audio > Volume > Audio Playback Menüsüne Giriş Yapıyoruz.
Yukardan Aşağı Doğru 3. Seçeneklerden BT A2DP Kutucuğuna Basın Açılan Menüde 3/4-pole headset Seçiyoruz
Headset PGA değeri sizde 112 vaya124 Olarabilir.Gireceğiniz Maximum Değer ise 160'tır.
En Yükses Sesi Alabilmek için Default Kısmını 160 olarak Girin. SET butonuna Tıklayın.Telefonu Kapatıp Açtıktan Sonra Kulaklık ses Seviyesi Artacaktır.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2: Hoparlör Sesi Yükseltme
Sağa doğru 2 Defa Kaydırarak Hardware Testing Kısmına Geliyoruz.
Gelen Kısımda Sırası ile Audio > Volume > Audio Playback Menüsüne Giriş Yapıyoruz.
Yukardan Aşağı Doğru 3. Seçeneklerden BT A2DP Kutucuğuna Basın Açılan Menüde Speaker Seçiyoruz
Headset PGA değeri sizde 112 vaya124 Olarabilir.Gireceğiniz Maximum Değer ise 160'tır.
En Yükses Sesi Alabilmek için Default Kısmını 160 olarak Girin. SET butonuna Tıklayın.Telefonu Kapatıp Açtıktan Sonra Hoparlör ses Seviyesi Artacaktır.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu Konu Miui Türkiye Aittir
NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir.

Son düzenleme:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Yöntem güzel fark etmeniz güzel. Bu konu daha önce tarafımca donanımhaberde çok kez paylaşıldı burada da paylaşımı yapıldı hatta bazı arkadaşlarımız videolu anlatım ile zenginleştirdi. Rehber - Redmi Note 8 Pro - Kulaklık Ses Seviyesi Yükseltme
Merhaba Hocam Teşekkürler.Bende seneler önce yine böyle 2 sitede Geliştirici İken konu açmıştım.Ama Çoğu hep bir yerden kopyala yapıştır yapılıyor Redmi Note 10S Bölümünde Açtım. Bendeki Kulaklık Ve Hoparlör ve her telefonda fark yapıyor (Redmi Note 10S Dahil) dolaysıyla Konu Kirliliği Oluyor Kendim Yaparak Sorunun Önüne Geçtim Tabi Saatlerce uğraşıyorsunuz yazı resim vs Sonuç İşe Yarasın Diye

Son düzenleme:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Merhaba Hocam Teşekkürler.Bende seneler önce yine böyle konu açmıştım.Ama Çogu hep bir yerden kopyala yapıştır yapılıyor ve her telefonda fark yapıyor (Redmi Note 10S Dahil) dolaysıyla Konu Kirliliği Oluyor Kendim Yaparak Sorunun Önüne Geçtim Tabi Saatlerce uğraşıyorsunuz yazı resim vs Sonuç İşe Yarasın Diye
İyi bir anlatım olmuş elinize sağlık.
Cihaz sahipleri görüp yararlanır umarım ancak dikkat etmek lazım yüksek sese alışmak iyi değil. Hem kulağa zararlı hem de bu şekilde kullanınca gelecekteki cihazlarda sürekli tatminsizlik oluyor. Note 8 Pro cihazımı bıraktıktan sonra 4 ay müzikten zevk alamadım yüksek ses alışkanlığı yüzünden.

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
İyi bir anlatım olmuş elinize sağlık.
Cihaz sahipleri görüp yararlanır umarım ancak dikkat etmek lazım yüksek sese alışmak iyi değil. Hem kulağa zararlı hem de bu şekilde kullanınca gelecekteki cihazlarda sürekli tatminsizlik oluyor. Note 8 Pro cihazımı bıraktıktan sonra 4 ay müzikten zevk alamadım yüksek ses alışkanlığı yüzünden.
Aynen Hocam
Bende Not: Bu İşlem Telefonun Yazılımsal Orjinal Ses Değerlerini Değiştirecektir!!. Dikkatini Çektim

mhmtsyk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Mi6
Konular
11
Ben kodu girdiğim hâlde enginer modu açılmadı cihaz poco f3

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Ben kodu girdiğim hâlde enginer modu açılmadı cihaz poco f3
Hocam Poco F3 İçin Uygun Değil MTK işlemciler diye Geçiyor Sizin Telefon Qualcomm Snapdragon 870 (Snapdragonlu) İşlemcilerde Çalışmaz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ellerinize sağlık hocam clap~~
Teşekkürler Hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu Nasıl Bir Cevap Bari Devamını Yazsaydınız Sizde Poco F3 Snapdragonlu Telefonuzda Denediyseniz.Normaldir.Konuyu Okumadan Herkes Yorumu tercih Ediyor

Son düzenleme:

ozerotr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özer
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Telefonun sesi gayet yükseldi umarım hoparlörler hasar almaz :) (Pek cırtlama filan yok sanmıyorum olacağını ama...)
Aynı şekilde ekolayzer ayarıda yapabiliyor muyuz engineer mode'dan? Telefonun kendi ekolayzerini açınca ses iki katı azalıyor...

Üst Alt