Uygulama Xiaomi Utility Tool 2020

LegalWeed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi9T
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Kameranın deneysel özellikleri nelerdir ve nasıl açabiliriz ? Mi9T

troll1078

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
faik
Cihazım
Redmi Not 9 Pro
Konular
0
Kaldırdıgın uygulamanın system klasorunde apksı kalır kardeş sen iyice bi ara anlarsın
Yada daha basit bi yontem soyleyem sana eger cihazın rootluysa titanium backup veya sistem romunu (sistem uygulamalarının bulundugu hafıza) gosteren başka bir uygulama ile kaldırmadan once ve kaldırdıkta sonra sistem hafızasında azalma oluyormu kontrol edersen anlarsın
Bunu anlamak kolay degil çunku system hariç başka hiçbir yerde kalıntı bırakmıyor ,Aslında sistemdekide siliniyor ama android inatla tekrar oluşturuyor nedense

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Kaldırdıgın uygulamanın system klasorunde apksı kalır kardeş sen iyice bi ara anlarsın
Yada daha basit bi yontem soyleyem sana eger cihazın rootluysa titanium backup veya sistem romunu (sistem uygulamalarının bulundugu hafıza) gosteren başka bir uygulama ile kaldırmadan once ve kaldırdıkta sonra sistem hafızasında azalma oluyormu kontrol edersen anlarsın
Yıllardır sistem uygulamalarını kaldırıp kullanıyorum cihazlarımı, kaldırdığım tüm Sistem uygulamaları ne geri geliyor nede Sistem için de apk dosyası kalıyor.. Sizin yaşadığınız sıkıntıyı bilemiyorum.

troll1078

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
faik
Cihazım
Redmi Not 9 Pro
Konular
0
Yıllardır sistem uygulamalarını kaldırıp kullanıyorum cihazlarımı, kaldırdığım tüm Sistem uygulamaları ne geri geliyor nede Sistem için de apk dosyası kalıyor.. Sizin yaşadığınız sıkıntıyı bilemiyorum.
Android 10 çıkalı kaç yıl oldu :)
Ayrıca bende ilk defa kurmuyorum

troll1078

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
faik
Cihazım
Redmi Not 9 Pro
Konular
0
Kastettiğimi anlamadınız sanırım, Android 10 ve öncesi için aynı işlemi uygulayıp aynı sonucu aldığımı söylemek istedim..
Bende sadece android 10 dan bahsettigimi belirttim Android 9 veya alt surumlerde boyle bi sıkıntı zaten yok
Burada bişeyleri kanıtlamaya çalışmak gibi bi derdim yok insanlar neye inanıyosa onu yapar

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Bende sadece android 10 dan bahsettigimi belirttim reis burada bişeyleri kanıtlamaya çalışmak gibi bi derdim yok insanlar neye inanıyosa onu yapar

Kardeş konuya hakim degilsen yanlış yonlendirme sence onu denemek bizim aklımıza gelmedimi
Arkadaşlar şuan android 10 da sİstem uygulaması kaldırmanın bi yolu yoktur (Devre dışı bırakabilirsiniz)
Bu mesajınız tam olarak yanlış yönlendirmekten başka bir şey değildir.. Gayet basittir bu işlem.. Sizin yapamadığınız yada yaparken yaşadığınız sıkıntı dolayısıyla bunu genele yaymanız çok yanlış.. Ayrıca tavrınız hiç hoşuma gitmedi, neyi ne şekilde söylediğinize dikkat etmenizi öneririm.. İyi forumlar..

davil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan ASLAN
Cihazım
REDMİ S2
Meslek
COMPUTER EXPERT
Konular
9
*Arb ve bootloader kilidini kolayca bu program üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Bu kilit nasıl açılıyor bilgisi olan var mı programı kurdum pc de

MehmetNY

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5
*Arb ve bootloader kilidini kolayca bu program üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Bu kilit nasıl açılıyor bilgisi olan var mı programı kurdum pc de
Dikkat ederseniz program üzerinden bootloader kilidi açılabilir denmiyor. Sadece kontrol ediyor o kadar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bunu anlamak kolay degil çunku system hariç başka hiçbir yerde kalıntı bırakmıyor ,Aslında sistemdekide siliniyor ama android inatla tekrar oluşturuyor nedense
Bilmiyorsanız yazmayın lütfen.
2011'den beri android telefon kullanırım her telefonumu rootladım, uygulamalarını sildim; romlarını modladım, dosyalarını sildim; ama system'den sildiğim hiçbir şeyin geri geldiğini görmedim.
Sistem hafızasında yer açılıyor bu arada. Hatta tek seferde 400mb üstü yer açmıştım system bölümünden.
Android'in yoktan var etme gücü olmadığı için bir uygulamayı tekrar geri getirme imkanı da yoktur.

Siz data klasörüne üretici tarafından eklenen üçüncü parti uygulamalarla karıştırıyorsunuz galiba.

Son düzenleme:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Xiaomi Utility Tool'a ait 5.0.4 versiyonu ile uygulamaları sorunsuz olarak kaldırabiliyoruz.
İstediğiniz uygulamayı seçiyorsunuz ve DISABLE butonunu klicklediğinizde sistemden kalkıyor.

Ardından da Kaldırılan uygulamalar farklı bir bölümde duruyor.
Siz tekrar ihtiyaç duyduğunuz da o uygulamayı seçerek ENABLE butonunu çalıştırarak yeniden aktif edebiliyorsunuz.

Bu örneklemeyi hem Poco X3 NFC de hem de Mi Mix 2 de denedim.

Uygulama ingilizce..

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İ

Üst Alt