İpucu Xiaomi USB sorunu çözümü

• Konbuyu başlatan kozmoz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 123
  • Görüntüleme 76K

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Güzel paylaşım

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Göstermiş olduğunuz bütün yolları denedim yinede jarz oluyor gözüküyor dosyalara ulaşamıyorum . Tlf mi5s son güncelleme den sonra böyle oldu . Başka bir çözümü varmı ?
Geliştirici seçeneklerini açın usb hata ayıklama açık olsun tekrar bilgisayar bağlayın sorun çözülür

orunlu21

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim
Cihazım
s4
Konular
1
Geliştirici seçeneklerini açın usb hata ayıklama açık olsun tekrar bilgisayar bağlayın sorun çözülür
Bu yolu da defalarca denedim kardeş yinede olmadı bilgisayar da sorun yok başka bilgisayarda da denedim yine de olmadı bilgisayarım diğer tlf rı görüyor.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Bu yolu da defalarca denedim kardeş yinede olmadı bilgisayar da sorun yok başka bilgisayarda da denedim yine de olmadı bilgisayarım diğer tlf rı görüyor.
aynı sorunu bende yaşadım bu sekilde çözdüm. ha sana tavsiyem bir de kabloyu değiştir.

orunlu21

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim
Cihazım
s4
Konular
1
aynı sorunu bende yaşadım bu sekilde çözdüm. ha sana tavsiyem bir de kabloyu değiştir.
Kabloyu da değiştirdim yine aynı ne yaptıysam olmadı
[doublepost=1517602926,1517345618][/doublepost]
Telefonu sıfırlasam düzelir mi , birde sıfırları çalışıyor rom yuklemem gerekirmi
[doublepost=1517603122][/doublepost]Telefonu sıfırlasam düzelir mi , birde sıfırlayinca , rom mu yüklerim cihaz hangi duruma dönüyor[/QUOTE]

awejab77

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
awejab
Cihazım
redmi note 4
Konular
0
Bende de sürücü zaten güncel diyor ve yüklemiyor o dosyayı. Ayrıca benim sorunum daha da garip telefonu görüyor fakat pictures klasörüne dosya atabiliyorum fakat music klasörüne dosya atamıyorum. Sorun nedir çıldıracağım.

orunlu21

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim
Cihazım
s4
Konular
1
Bir çok kişinin ve bende dahil olmak üzere yaşadığı bilgisayarın telefonu görememesi sorununu çok uzun araştırma sonucu çözdüm. Sorun cihazda kesinlikle değil bunu altını çizerekten belirtmek istiyorum. Sorun; bilgisayar driver'larından kaynaklı bir sorun. Telefonu bilgisayara ilk bağladığımda cihazı mtp olarak yani medya aracı olarak görmüştü ama bir driver yüklendi kendi kendine ve telefon artık görünmüyordu. Bir çok kez forumu araştırdım ama maalesef sorunun çözümünü bulamadım ve benim gibi kimse bulamadı. Şans eseri yabancı bir forumda gezerken buldum bu çözümü. Çözümü madde madde anlatacağım;

1) İlk olarak bilgisayarımızın aygıt yöneticisini açıyoruz.
2)Taşınabilir aygıtları açıyoruz altta ünlem işareti olan bir driver olacak bende mtp tarzı bir şeyler yazıyordu tam olarak ismini hatırlamıyorum.
3) vermiş olduğum linkten driver'ı masaüstüne indiriyoruz rardan çıkarıp bir klasör oluşturup içine atıyoruz
4)Ünlem işareti olan driver'a sağ tıklayıp sürücü yazılımını güncelleştir diyoruz
5)İki seçenek çıkacak biz sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine tıklayacağız.
6)Gözat seçeneğinden masaüstüne gelip driver'ı içine attığımız klasörü seçeceğiz ve yükleyeceğiz.

işlem bu kadar bu arada bu işlemi yaparken cihazımız usb ile bağlı olsun hata ayıklama modu açık olsun ve medya aracı(mtp) seçeneğinde olsun. Bende kesin çözüm verdi her türlü xiaomi modeli için geçerli.
Kardeş söylediğin her şeyi yaptım yine jarz oluyor gözüküyor dosyalara ulaşamadım başka ne yapabilirim ? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...
[doublepost=1518098199,1517772704][/doublepost]
Bende de gormuyor pc ye baglayinca sadece sarj oluyor. Burda ki dediklerinizi okudum ancak aygit yoneticisinde unlem isaretli bir sey yok gizli aygitlarda da cikmiyor, nasil gosterebilirim ? Root ve twrp yukledikten sonra boyle gormemeye basladi.
kardeş çözebildin mi sorunu ?

i4242

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
0
Xiaomi Mi6 için sorunum çözüldü Tesekkurler......

avharput

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Veli
Cihazım
iphone 6
Konular
3
konuyu hortlatıyorum ama telefonumu bilgisayara bir türlü gösteremedim kafayı yemek üzereyim mtp de ünlem var twrp modunda hiç bişey yapamadım
redmi 5 plus

Üst Alt