Soru Xiaomi Türkiye Garantili Redmi Note 9 Pro ( ama ithalatçı: Rasyonel telefon ve aksesuarlari tedarik v.s LTDŞTİ)

bazzrulz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mahir
Cihazım
xiaomi mi 9 se
Meslek
Broker/Owner
Konular
30
IMEI Sorgulaması yaptım onlardan net bir cevap alamadım aslında. Sanki ithalatçısının arkasında kimse durmuyor gibi bir izlemin aldım. Yarım ağız evet var gibisinden cümleler kuruyorlar. Ben de gerçeği nedir diye öğrenmek için hepsiburadaya yazdım. Günlerdir cevap bekliyorum. Bu gün 6. gün. Bende en son sinir krizi geçirip telefonu açıp hattımı taktım. Tüm iyi niyetimle günlerdir telefonsuz keyiflerini bekledim. Zaten ithalatçı garantili olduğu ortaya çıkarsa (15 gün geçse bile, şartları sağlamadıkları için ister keyfi ister hakem heyeti kararı ile) mecbur geri alacaklar. Günlerdir resmen HB'ya cevap verin diye yalvarıyorum ama sonuç derin bir sessizlik?
Kardesim cihazindan turuncu garanti belgesi ciktiysa sakin ol. Telefonun xiaomi turkiye garantilidir. Ve arkasinda evefone teknik tarafta da genpa vardir. Garanti belgesinin icinde o firmanin isminin yazmasi kafani karistirmasin. O sadece ithalatini yapan siradan bir firma,. Satis sonrasinda senin tek muhatabin xiaomi turkiye distribitoru evefone dur. Evefonenun sitesine girip ordanda cihazini sorgulatabilirsin.

Son düzenleme:

zorrmaster

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
0
Arkadaşlar HB'dan türkiye gartantli note 9 pro aldım. Ancak gelen garanti belgesinde rasyonel telefon ... diye bir ithalatçı yazıyor (telefonu v.s desen zaten yok) neyse HB bunun Xiaomi Türkiye garantili olduğunu iddia ediyor? Forumda baktım ama bu "rasyonel telefon ve aksesuarlari tedarik ithalat ihracat limited şirketi" ile ilgili bilgi yok. Nedir ne değildir? Tüketici olarak kandırılıyor muyum? Bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bugün HB'dan note8 pro aldım. Aynı endişeyle bu başlığı buldum ama Evofone sitesinden telefonumun imei numaralarını sorgulattım. TR garantili olduğu bilgisini aldım. Soruyu soran ve doğru yönlendirmeler yapan arkadaşlar için teşekkür ederim.

mehtappp

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehtap
Cihazım
redmi note 8
Konular
1
Arkadaşlar HB'dan türkiye gartantli note 9 pro aldım. Ancak gelen garanti belgesinde rasyonel telefon ... diye bir ithalatçı yazıyor (telefonu v.s desen zaten yok) neyse HB bunun Xiaomi Türkiye garantili olduğunu iddia ediyor? Forumda baktım ama bu "rasyonel telefon ve aksesuarlari tedarik ithalat ihracat limited şirketi" ile ilgili bilgi yok. Nedir ne değildir? Tüketici olarak kandırılıyor muyum? Bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
bende aynı sekilde sorun yasıyorum redmi note 8 pro telefon aldım 3 ay sonra telefonunuz klonlanmıstır diye mesaj geldi aldıgım yere hemen bildirdirm 3 ay daha gecti ne onlar ne ben bu RASYONEL DENİLEN ITHALATCI FİRMAYA ulsamadılar. iadesini istedim. dıkkatlı olun

kursatok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi 9
Meslek
Bilgisayar Bakımcı
Konular