Haber Xiaomi Türkiye Distribütörlüğü Konusunda EVOFONE'dan Açıklama..

Xiaomi’nin Türkiye pazarına girme konusunda resmi bir açıklama yapmadığı dönemde, EVEFONE’un düzenlediği lansmanla herkes Çinli devin ülkemize geldiğini duymuştu. Lansman sonrasında ortaya atılan iddialar ve Xiaomi’nin konu hakkındaki yanıtları, bir açıklama gereksinimi doğurmuştu. EVOFONE’dan konuyla ilgili açıklama geldi.

EVOFONE’un Xiaomi’nin resmi distribütörlüğünü duyurduğu lansmandan sonraki günlerde, geçtiğimiz hafta, iki şirketin anlaşmadığına yönelik bazı söylentiler ortaya çıkmıştı. Forum sitelerinde yer alan bu söylentilerde Xiaomi’nin, EVOFONE ile yaptığı söylenen anlaşma hakkında bir doğrulamada bulunmadığından bahsediliyordu.

Okuyucularımızdan gelen istek üzerine biz de Xiaomi’nin global kanalı olan e-posta adresine konuyla ilgili bir açıklama talebinde bulunduğumuz yazıyı göndermiştik. Forumlarda yer alan açıklamalar ve okuyucularılarımız tarafından ulaştırılan yanıtlarla bizim aldığımız cevap uyuşmuştu. Xiaomi’nin gönderdiği yanıta ve diğer tüm detaylara aşağıdaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Mevcut söylentilerle ilgili iki taraftan da beklenen açıklamalardan ilki EVOFONE cephesinden geldi. Şirket, Xiaomi’nin Türkiye resmi temsilcisi olmadığına yönelik söylentileri yalanladı. Henüz Xiaomi tarafından bir açıklama yapılmamış durumda. Bu nedenle EVOFONE’un açıklaması ne kadar önemli olsa da şüphelerin tamamen ortadan kalkması ve şeffaflığın sağlanması için, ortaklığın diğer tarafındaki Xiaomi’den de bir açıklama beklemek gerekiyor.

Yeni bir pazara girdiği söylenen, bu pazarda potansiyel olarak milyonlarca müşterisi olduğu bilinen bir firmanın açıklama yapmasının sorun olmayacağı düşüncesindeyiz. Xiaomi tarafından beklenen açıklama gelene kadar, EVOFONE’un açıklamasıyla ilgili gelişmeleri size aktarmaya devam edeceğiz.

EVOFONE tarafından yapılan açıklama tam olarak şu şekilde:
"Mobil iletişim ürünleri satış ve satış sonrası hizmet sektörünün öncü markalarından EVOFONE’un, Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin Türkiye yetkili distribütörlüğü hakkında medya yayın organlarında çıkan asılsız haberleri ve polemikleri yakından takip etmekteyiz.

Bugüne kadar dünyanın önde gelen ve sektör dinamiklerini değiştiren teknoloji markalarının ürünlerini ithal ederek bu ürünleri Türk tüketicileri ile buluşturan ve kendi tasarımı olan EVO RS serisi cep telefonları ile bu alanda önemli bir pazar payı elde eden EVOFONE, Xiaomi markasının ülkemizdeki yetkili distribütörüdür.

Xiaomi ve EVOFONE şirketleri arasında 2018 yılının Mayıs ayında uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde karşılıklı sözleşmeler akdedilmiş olup EVOFONE şirketi, Xiaomi’nin Türkiye distribütörü olmuştur. Sözleşmeler aynı zamanda Mi Shop açma, Türkiye’deki marka haklarını temsil etme ve koruma maddelerini de içermektedir.

Bu doğrultuda EVOFONE, 2018 yılının Eylül ayı içerisinde Vadi İstanbul’da bir Mi Shop açmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Xiaomi’nin inovatif ve erişilebilir tasarım anlayışı ile akıllı telefondan televizyona, notebooktan drone’a, bisikletten scooter’a kadar farklı ürün çeşitleri ile yeni nesil teknolojik ürünleri, Mi Shop’larda Türk tüketiciler ile buluşacaktır.

EVOFONE’un bu alandaki yatırımları, 2018 yılının sonuna kadar Forum İstanbul’da açılacak ikinci Mi Shop’la da devam edecektir. Önümüzdeki aylarda Xiaomi’nin merakla beklenen ürünleri hem Mi Shop’lar hem de EVOFONE iş ortakları kanalıyla tüketiciler ile buluşturulacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Kaynak:

Sabah haberleri gezinirken denk geldim ve paylaşmak istedim. Adamlar inatla ve ısrarla biz Türkiye distribütörüyüz diye çemkirmeye devam ediyorlar. Yazı paylaşmışlar ama başka birşey yine yok.

Abagaji9

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdül Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
3
Xiaomi nin resmi olarak bu bizim distribütörümüz demesi lazım. Neden pocophone f1 tanıtımında turkiyeyi gösterip kaldırdılar? Irakta bile satışa sunulucak

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28

5.Güncelleme de Evofone'un Türkiye distribütörü olduğu resmileşmiş gibi.

Son düzenleme:

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
Forum yöneticilerine ben bir şey sormak istiyorum. Xiaomi firmasında Genyuan Xu isminde birisi var mı? Evofone firmasında böyle bir ortak alınmış resmi kaynaklarda adı geçen çin halk cumhuriyeti vatandaşı.

SessizFirtina

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sero
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
7
Evet arkadaşlar artık kesin olarak Evofone Xiaomi'nin resmi distribütörü.

Xiaomi'den Gelen Mailler

service.global@xiaomi.com gönderdiğim ilk mail:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

service.global@xiaomi.com den gelen mail:

Bu mailden sonra yaklaşık 1 hafta bekledim. Bana geri dönüş yapılacağını söylediler ancak yapılmadı. Sonra tekrar mail attım:

Sonra yine 2. maile benzer bir mail geldi:

Buda son mail sonunda cevabı verdiler:

Yani Evofone artık Xiaomi'nin resmi distribütörü.

LaCRiMaL

Since MI 4...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat YÜKSEL
Cihazım
Xiaomi 11 LE
Meslek
Sağlık Mem. / 112
Konular
23
Evet arkadaşlar artık kesin olarak Evofone Xiaomi'nin resmi distribütörü.

Xiaomi'den Gelen Mailler

service.global@xiaomi.com gönderdiğim ilk mail:

service.global@xiaomi.com den gelen mail:

Bu mailden sonra yaklaşık 1 hafta bekledim. Bana geri dönüş yapılacağını söylediler ancak yapılmadı. Sonra tekrar mail attım:

Sonra yine 2. maile benzer bir mail geldi:

Buda son mail sonunda cevabı verdiler:

Yani Evofone artık Xiaomi'nin resmi distribütörü.

Hayırlı olsun diyelim o zaman... Bence Türkiye'de yanlış distribütör ile anlaşma yaptı. Fanlarını engelleyen bir sistem var karşımızda... Adamlar buraya gelip güzel, üstüruplu bir açıklama bile yapmadılar...

bahhele

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
biseydicem
Cihazım
yok
Konular
1
rezil bi şirketle anlaşmışlar...adamlar dışa dönük değil kullanıcı dostu hiç değil. kullanıcıların ne istediğiyle ya da fikirleriyle ilgilenmeyen burnunun dikine giden bir evofone var...yazık ..Xiaomi türkiyeye çok kötü bi giriş yaptı bence

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
benim bildiğim kadarıyla country manager olarak tek kişi var oda;

郭邦财 (Harry Guo)
Xiaomi Turkey - country manager
Wuhan City, China

M.Bedirhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Başlangıç
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
Hi,

Greetings from Xiaomi!

Thank you for showing your faith and interest towards Xiaomi.

I understand that you wish to know about the official reseller in your region.

We are sorry to inform you that as of now we are not selling our products in your region so we won't be able to assure you in this regards. However, would like to inform you that EvoFone is our official reseller in your region. However, we are unable to assure regarding the stock availability with the reseller.
Tarafıma gelen mailde yazan cevap çevirisi de aşağıda.
-------------------
Merhaba,

Xiaomi'den selamlar!

Xiaomi'ye olan inancınızı ve ilginizi gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Bölgenizdeki resmi satıcı hakkında bilgi edinmek istediğinizi anlıyorum.

Şu an itibariyle, bölgenizdeki ürünlerimizi satmadığımız için sizi bu konuda güvence altına almayacağımızı bildirmekten dolayı özür dileriz. Ancak, EvoFone'un bölgenizdeki resmi satıcımız olduğunu size bildirmek isteriz. Bununla birlikte, satıcıyla stok durumu hakkında garanti veremiyoruz.

Üst Alt