Rehber Xiaomi Tool İle Bootloader Kilidini Açmadan Rom Kurma

mstuyr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mstuyr
Cihazım
mi5
Konular
5
Öncelikle Kopya arkadaşıma teşekkür ederim. Sorunu çözdüm ve okuyacak arkadaşlara yardım olması adına paylaşıyorum. Programda püf nokta kullanılan Windows sürümü ve ediver... Win 8 de hata alıyorsun Win 10 yükledikten sonra sürücü imza devre dışı bırakılarak telefonu USB ayıklama aktif iken adımları tekrarladım. Video admları aynen uygulanmalı. Sonuç aldım ve kilitli mi 6 cihazına develer donu kurarak kilidini açabildim. Püf nokta Win driverlarının düzgün yükselmesi tavsiyem Win 10 64 bit kullanın. Teşekkürler
[doublepost=1510645240,1510645130][/doublepost]Öncelikle Kopya arkadaşıma teşekkür ederim. Sorunu çözdüm ve okuyacak arkadaşlara yardım olması adına paylaşıyorum. Programda püf nokta kullanılan Windows sürümü ve ediver... Win 8 de hata alıyorsun Win 10 yükledikten sonra sürücü imza devre dışı bırakılarak telefonu USB ayıklama aktif iken adımları tekrarladım. Video admları aynen uygulanmalı. Sonuç aldım ve kilitli mi 6 cihazına develer donu kurarak kilidini açabildim. Püf nokta Win driverlarının düzgün yükselmesi tavsiyem Win 10 64 bit kullanın. Teşekkürler

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Benim China Stable rom vardı. Xiaomi Tool'la Global Stable a geçmek istedim fakat olmadı. Bootloader'ı unlock etmen gerekiyor diyor. Xiaomi Tool'un olayı unlock etmeden bu işlemi yapmak değil mi? Neden olmadı?
Evet bootloader kilidini açmadan Xiaomi tool ie rom yüklemek takıldığınız kısımdan foto atarsanız bakarız bilgisayar'dan kaynaklı bir sorun olabilir.

toktemirus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
1
Evet bootloader kilidini açmadan Xiaomi tool ie rom yüklemek takıldığınız kısımdan foto atarsanız bakarız bilgisayar'dan kaynaklı bir sorun olabilir.

Şimdi PC başında değilim ama son adımda log sayfası geldi ve en altında "error: unable to load rom, you need to unlock your bootloader" gibi bir uyarı verdi. Ondan sonra da rom yükleme sayfasında "required unlock bootloader" kısmında "yes" olarak gözüktü global rom. Bilgisayarı tekrar başlatıp veya uygulamayı tekrar yükleyip denedim fakat kabul etmedi aynı gerekçeyle.
[doublepost=1510661938,1510661765][/doublepost]

Bu arada 14. adım sonunda bana "China Developer" yükledi, oradan "Global Stable"ı yüklemeye başladı. Örnekte de ilk "China Stable" yüklüyor sonra hedef roma, yani "China Developer"a geçiyor. O neden acaba?

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Şimdi PC başında değilim ama son adımda log sayfası geldi ve en altında "error: unable to load rom, you need to unlock your bootloader" gibi bir uyarı verdi. Ondan sonra da rom yükleme sayfasında "required unlock bootloader" kısmında "yes" olarak gözüktü global rom. Bilgisayarı tekrar başlatıp veya uygulamayı tekrar yükleyip denedim fakat kabul etmedi aynı gerekçeyle.
[doublepost=1510661938,1510661765][/doublepost]

Bu arada 14. adım sonunda bana "China Developer" yükledi, oradan "Global Stable"ı yüklemeye başladı. Örnekte de ilk "China Stable" yüklüyor sonra hedef roma, yani "China Developer"a geçiyor. O neden acaba?
Romu listelendiği kısımda hangi romu seçerseniz o romu yükler hocam o kadar kiliti cihazlara rom yükledim dediğiniz sorun ile karşılaşmadım bir yerde yanlışlık yapıyor olabilirsiniz.

toktemirus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
1
Romu listelendiği kısımda hangi romu seçerseniz o romu yükler hocam o kadar kiliti cihazlara rom yükledim dediğiniz sorun ile karşılaşmadım bir yerde yanlışlık yapıyor olabilirsiniz.

Örnekte de China Developer seçilmesine rağmen ilk başta China Stable yüklüyor dikkat ederseniz. Ben de Global Stable seçtim rom listesinde. Fakat ilk China Developer yükledi 14. adımda. 15. adımdan itibaren Global Rom yüklemeye başladı. Örnekte de aynı şekilde 14'e kadar China Stable yüklüyor, 15'ten itibaren seçtiği rom, yani China Developer'a geçiyor.
[doublepost=1510665048,1510664158][/doublepost]Şu ekranı veriyor. Sonra da kilitliye yüklenmez diyor bir daha deneyince.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    19,6 KB · Görüntüleme: 59

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Örnekte de China Developer seçilmesine rağmen ilk başta China Stable yüklüyor dikkat ederseniz. Ben de Global Stable seçtim rom listesinde. Fakat ilk China Developer yükledi 14. adımda. 15. adımdan itibaren Global Rom yüklemeye başladı. Örnekte de aynı şekilde 14'e kadar China Stable yüklüyor, 15'ten itibaren seçtiği rom, yani China Developer'a geçiyor.
[doublepost=1510665048,1510664158][/doublepost]Şu ekranı veriyor. Sonra da kilitliye yüklenmez diyor bir daha deneyince.
Stock recovery seçin ve başka rom deneyin yazıyo en alttaki attığınız görüntüde, kullandığınız Windows işletim sistemi nedir?

toktemirus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
1
Stock recovery seçin ve başka rom deneyin yazıyo en alttaki attığınız görüntüde, kullandığınız Windows işletim sistemi nedir?

Hepsinde aynısını diyor. Windows 10 kullanıyorum.

talhademirtas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Acil Tıp Tek.
Konular
13
Çok işime yaradı

Sertac73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orta derece
Cihazım
Redmi note 4
Konular
1
Öncelikle konuyu paylaşan arkadaşa teşekkür ederim.
Burdan yardım alarak 9.0.3.0 cihazı beta sürüme geçirdim. Ama iki şey kafama takıldı
1.rom seçme safhasında mui 8 sürümlerini göremiyorum. Aynı yoldan mui 8 e geçebilir miyim. Cihazım redmi note 4 sd 625 bl. Kilitli

2.rom seçme sayfasında root supersu diye seçeneği vardı seçip ileri desem cihazı root edebilir miyim.
İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Öncelikle konuyu paylaşan arkadaşa teşekkür ederim.
Burdan yardım alarak 9.0.3.0 cihazı beta sürüme geçirdim. Ama iki şey kafama takıldı
1.rom seçme safhasında mui 8 sürümlerini göremiyorum. Aynı yoldan mui 8 e geçebilir miyim. Cihazım redmi note 4 sd 625 bl. Kilitli

2.rom seçme sayfasında root supersu diye seçeneği vardı seçip ileri desem cihazı root edebilir miyim.
İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.
1.programda güncel romlar listeleniyor hocam romu manuel bir şekilde indirip eski romlar kuruluyordu galiba yanlış hatırlamıyorsam.
2.Bu programda denemedim ama deneyebilirsiniz.

Üst Alt