Video Xiaomi Telefonlara TWRP Yükleme ve Root Yapma Rehberi

bacon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bacon
Cihazım
lgg2
Konular
0
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Android cihazlarda “Recovery” dediğimiz yani Türkçesi kurtarma olan bir menü bulunmaktadır. Stock (orijinal) yazılımda gelen kurtarma menüleri genellikle kısıtlıdır. Bize sadece cihazı sıfırlama ve cihaza gelen resmi güncellemeleri yükleme gibi bazı opsiyonlar sunar. Bunun yanında çok çok daha fazla özelliğe sahip ve geliştiriciler tarafından geliştirilmiş birçok recovery bulunmaktadır. (CWM [Clockwork Mod Recovery], PhilZ Touch Recovery vb.). Bunların arasında en popüleri ve gelişmişi TWRP’dir. TWRP, bize birçok opsiyon sunan gelişmiş bir dokunmatik kurtarma menüsüdür. Cihazınıza farklı ROM’lar kurmak, cihazınızın yedeğini almak ve bu yedekleri geri yüklemek gibi birçok şeyi yapmanıza olanak sağlar.
selam ustam dedikleriniz çok açıklayıcı olmu ama verdiğiniz sitede redmi 9t recovery bulamadım ben mi yanlış birşey yapıyorum

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.181
selam ustam dedikleriniz çok açıklayıcı olmu ama verdiğiniz sitede redmi 9t recovery bulamadım ben mi yanlış birşey yapıyorum
redmi 9t diye telefon duymadım daha önce

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618

Buradaki konuyu inceleyiniz.

fenerlisamet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
samet
Cihazım
XiaomiRedmi3
Konular
3
Kilidi açılmış redmi note 10 için gösterdiğiniz bütün aşamaları yaptım. adb'de fastboot boot mi10.img komutunu gönderiyorum telefon ekranı fastboot modundan kapatıyor ama twrp açılmıyor. Hatta hiç bir şey açılmıyor. Bir kaç kişi ses açmaya basıl tut yazmış. Onu da denedim Miui Recovery 5.0 geliyor. Ne yapmam lazım. Lütfen yardım.

merlot

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurat
Cihazım
Redmi7,poco f5
Konular
19

Android cihazlarda “Recovery” dediğimiz yani Türkçesi kurtarma olan bir menü bulunmaktadır. Stock (orijinal) yazılımda gelen kurtarma menüleri genellikle kısıtlıdır. Bize sadece cihazı sıfırlama ve cihaza gelen resmi güncellemeleri yükleme gibi bazı opsiyonlar sunar. Bunun yanında çok çok daha fazla özelliğe sahip ve geliştiriciler tarafından geliştirilmiş birçok recovery bulunmaktadır. (CWM [Clockwork Mod Recovery], PhilZ Touch Recovery vb.). Bunların arasında en popüleri ve gelişmişi TWRP’dir. TWRP, bize birçok opsiyon sunan gelişmiş bir dokunmatik kurtarma menüsüdür. Cihazınıza farklı ROM’lar kurmak, cihazınızın yedeğini almak ve bu yedekleri geri yüklemek gibi birçok şeyi yapmanıza olanak sağlar.
hocam cihaz redmi7 yazdığınız gibi kurulumu yaptım ama tlf hem adb komutu hem de yan tuşla twrp moda açılmıyor fastboot boot twrp.img komutu yazınca sistem açılıyor, bunu için ne yapabilirim

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

mgoek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Poco F3 256/8
Konular
0

Merhaba,

06.11 Dakikasina Kadar Sorunsuz Yaptim. TWRP Menüsünde Install Buttonuna Bastiktan Sonraki Sayfada Birsürü Dosya Cikiyor ve Hepsinin Ici Bosh. Magisk.zip Dosyasini Bulamiyorum. TWRP Menüsünün En Üstündeki "Select File from Internal Storage (0 MB)" Gösteriyor. 0MB Yani. Neden magisk ZIP Dosyasini Bulamiyorum Anlamadim. TWRP img Dosyasini www.xiaomitools.com'da Bulamadim. sitesinden indirdim. onunla alakali olabilir mi? Sürümlerde Bisheye dikkat etmem gerekiyormu?

Üst Alt