Soru Xiaomi Telefon Almayı Düşünüyorum

Davut42

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Davut42
Cihazım
Galaxy S3
Konular
1
Öncelikle forumda yeni olduğumu ve ilk kez Xiaomi markalı bir telefon kullanacağımı eklemek isterim.

Ülkemizde resmi olarak satışı bulunmayan bir marka olduğu için aklıma takılan sorularım var. Cevaplamak için zaman ayıran herkese teşekkürler :)

• Öncelikle Mi5 (32GB) almayı düşünüyorum. Kullanıp önermeyen, sorun yaşayan var mı?

• Cihazı sadece internet üzerinden mi alabiliyoruz? Yoksa telefoncuda bulabiliyor muyuz?

• Cihazı ilk aldığımda IMEI konusunda birşey yapmam gerekiyor mu?

• İtalatçı garantisi konusunda sorun yaşayan var mı?

• Global Romda diğer Android cihazlarında olduğu gibi Google hizmetlerini (Play Store gibi) sorunsuz kullanabiliyor musunuz?

İlk kez Xiaomi kullanacağım için sorularım biraz fazla ve kimine göre gereksiz olabilir. :D Yardımcı olursanız sevinirim...

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
İlgilenen herkese teşekkür ederim. :) Cevaplayanlar arasında Mi5S almamı önerenler oldu ancak Mi5 ve Mi5S arasında pek fark yok gibi. Birde kafama takılan 32GB alacağım ancak SD Kart desteği yok cihaza 4-5 adet oyun, müzik, resim yüklersem hafıza sıkıntısı çekermiyim?

Not: Oyunlar yüksek boyutlu olacak.
Bence almışken 64 almak daha güzel olur.

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
İlgilenen herkese teşekkür ederim. :) Cevaplayanlar arasında Mi5S almamı önerenler oldu ancak Mi5 ve Mi5S arasında pek fark yok gibi. Birde kafama takılan 32GB alacağım ancak SD Kart desteği yok cihaza 4-5 adet oyun, müzik, resim yüklersem hafıza sıkıntısı çekermiyim?

Not: Oyunlar yüksek boyutlu olacak.
Bence almışken 64 almak daha güzel olur.

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Örnek yapim.
*Telefonun wifisi piyasadaki wifi çekimi kalitesiz discovery 2 mini den daha kötü
*Telefonda lte sorunu vodafone de var denmiş turkcellde de var. Samsung s4 gt-i9505 ve huaweinin g8 modeli ile deneyince onlarda 2 hatta da 4.5g çekiyor (ayriyetten vodafone baz istasyonu eve 500m yakında)
Vodafone konusunda forumda defalarca yazıldı çizildi. Vodafone'de 4G kullanmak isteyenler Xiaomi'den vazgeçecekler. Hatta bunu Xiaomi ile kısıtlamak da yanlış, çoğu Çin menşeili telefonlarda bu durum mevcut. Fakat üstüne basarak söylüyorum sadece 4G. 3G ve 2G servislerinde hiçbir sorun yok. Turkcell'de ise Mi4c kullandığım zamanda hiçbir sorun yaşamamakla beraber kırsal kesimlerde %10'luk bi 4G azlığı olabilir bunu da söyledik. Ama 4G ne olursa olsun 3G ve 2G servislerinde hiçbir sorun olmadığını da tekrar belirtmekte fayda var.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt