Soru Xiaomi Telefon Almayı Düşünüyorum

Davut42

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Davut42
Cihazım
Galaxy S3
Konular
1
Öncelikle forumda yeni olduğumu ve ilk kez Xiaomi markalı bir telefon kullanacağımı eklemek isterim.

Ülkemizde resmi olarak satışı bulunmayan bir marka olduğu için aklıma takılan sorularım var. Cevaplamak için zaman ayıran herkese teşekkürler :)

• Öncelikle Mi5 (32GB) almayı düşünüyorum. Kullanıp önermeyen, sorun yaşayan var mı?

• Cihazı sadece internet üzerinden mi alabiliyoruz? Yoksa telefoncuda bulabiliyor muyuz?

• Cihazı ilk aldığımda IMEI konusunda birşey yapmam gerekiyor mu?

• İtalatçı garantisi konusunda sorun yaşayan var mı?

• Global Romda diğer Android cihazlarında olduğu gibi Google hizmetlerini (Play Store gibi) sorunsuz kullanabiliyor musunuz?

İlk kez Xiaomi kullanacağım için sorularım biraz fazla ve kimine göre gereksiz olabilir. :D Yardımcı olursanız sevinirim...

Hamid724

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulhamid
Cihazım
Xiamoi mi5
Konular
1
Örnek yapim.
*Telefonun wifisi piyasadaki wifi çekimi kalitesiz discovery 2 mini den daha kötü
*Telefonda lte sorunu vodafone de var denmiş turkcellde de var. Samsung s4 gt-i9505 ve huaweinin g8 modeli ile deneyince onlarda 2 hatta da 4.5g çekiyor (ayriyetten vodafone baz istasyonu eve 500m yakında)

Oyla:

eren2535

Canım kızım
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
matbaa
Konular
3
Bana göre wifi idare eder

LTE sorununa hiç rastlamadım Türkcell İzmir'de çekmediği yer yok full (eski hattım )

Türk telekom oda bana göre iyi (şimdi kullandığım )

Oyla:

coravan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
Mi5s 4 / 128
Meslek
sağlık
Konular
24
ya abi birşey anlamadım ikiye bölümdüm neden bu şeyler var yok wifi yok 4 g çekmez almayalım o zaman kafam balon oldu yetkili usta biri açıklasın artık

Oyla:

hbsv8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5S
Konular
1
ya abi birşey anlamadım ikiye bölümdüm neden bu şeyler var yok wifi yok 4 g çekmez almayalım o zaman kafam balon oldu yetkili usta biri açıklasın artık

Az evvel aldığım bir görüntü. 4G'de sorun yok. Wifi çekiminde de bugüne kadar bir problem yaşamadım. Mi 5S kullanıcısıyım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-02-06-23-39-03-071_com.android.phone.png
    Screenshot_2017-02-06-23-39-03-071_com.android.phone.png
    119 KB · Görüntüleme: 25
Oyla:

tr06

m!u!
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tr
Cihazım
discovery
Konular
36
• mi5 kullammadım,ama kullananlar yanıt verir. yahut mi5 ile ilgili nette bir çok döküman,video,yorum,kullanıcı deneyimleri mevcut;onlar incelenebilir. bu sayede cihaz hakkında yeterli bilgiye -olumlu/olumsuz- sahip olunacaktır. ki mi5, mi5s den daha cok bu bilgi birikime sahip olunacak çapta kullanılan bir cihaz. dolayısıyla bilgi haznesi daha genis olan cihaz oldugu icin sansınız yüksek.

• cihazı başta forum sitesi resmi olarak satmakla birlikte bir çok kanaldan temin etmek mümkün. bu işi yapan güvenilir bireysel şahıslar da olmakla birlikte, çeşitli firma hüviyetindeki telefoncular da mevcuttur. burada fiyat ve bittabi kişisel tercih devreye giriyor. naçizane tavsiyem evvela güvenilir olan sağlam yerlere yönelmeniz.

• bu cihazlar forumdan veya resmi ithal yolla satılıyorsa çoğunlukla btk kayıtlı şekilde geliyor çift hatta ve kapanma durumu minimuma inmiş oluyor. size hattı takıp kullanmak kalıyor. muhtemelen de en güncel yazılım ile satışa sunuluyor. bireysel satış yapanlardan alırsanız imei kayıt işlemi isteğe göre kalıyor. imei kayıdını yapıp satanlar da var kayıtsız satanlar da. bu durumda kayıt için ek ücret talep edenler de oluyor,etmeyende. ama kayıt işlemi genel olarak ücreti artırıyor. kapanma durumu olmuyor,olursa da tekrar kayıt edilp kullanılabiliyor.

• garanti konusunda net bir şey demek mümkün değil. cihazı garatiye yollarsınız size wipe yapıp gönderebilirler veya kullanıcı hatası diye de size dönüş yapmaları olası. ülkedeki garanti! sistemi nasıl işliyorsa isim yapmış benim diyen her firmada.. bunda da öyledir. pek farkı olacağını sanmıyorum yani. garanti olayına pek takılmıyorum şahsen ben. fakat tabii ki önemli bir şey cihazın arıza vermesi halinde muhatap bulmak ve söz konusu soruna ivedilikle müdahale edilerek durumu atlatmış olmak.. resmi garantili ithalatın bir amacı da bu olsa gerek zira..

• öncelikle miui yazılım kullanan kimseler genel olarak diğer android yazılımlarda yapamazlar ve miui ye geri dönebilirler. bu hususta zaten bu cihazların rağbet görmesinin amacı, akışkan ve sorunu en az nispette olan güncel yazılıma sahip olmaları. google play sıkıntısız sorunsuz çalışmaktadır. %100 türkçe menü ve güncel yazılımı belli aralıklarla güncelleme alma suretiyle her zaman mevcut. şüpheniz olmasın yani.

Oyla:

KaracaKayhan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karaca
Cihazım
Mi 5S
Konular
10
Bak dostum note 5 den mi 5s e geçtim.3600 liraya aldığım telefon ile 1450 ye aldığım telefonu kıyaslanamaz diyenlere inat olarak kıyaslıyor ve sana şunları söylüyorum;

Tek kelime ile harika bir telefon markası.Cihazlar kesinlikle sağlam ve her geçen gün stabilize hale getiriliyor.Samsung o bu şu gibi bir problemi parça parça çözmekten ziyade paketler halinde tam güncelleme sunuyorlar.Cekme konusunda ise hiç problem yaşamadim lakin çökme,kendini 0 lama ve benzeri unsurlarla da hiç ama hiç karşılaşmadım.Alabiliyorsan mi 5s bak keyfine.Istanbulda ikamet ediyorsan Kadıköy, Sirkeci ve Kartaldan bu cihazları telefonculardan alabilirsin.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

L740

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bünyamin
Cihazım
Mi5
Konular
0
Forumdaki linke tıklayarak Mi5'in GittiGidiyor sayfasına ulaştım. Ürün sayfasında MIUI TÜRKİYE DESTEKLİ TEK RESMİ SATICIDIR şeklinde bir bilgi mevcut. Bu bilgi gerçek mi? GittiGidiyor üzerinden Mi5 alan var mı?
Üstad oradaki resmi olayını farklı algılama. Xiaominin resmi disbirutoru falan değil. Bu mevcut fan sitesi ile anlaşmalıyız demek istiyor ama farklı yazıyor. Resmi kelimesi xiaominin resmisi gibi görünüyor o aldatmaca olmuş. Ancak güvenilmez diye birşey değil site yönetiminden alınan pek çok telefon mevcut

Oyla:

Davut42

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Davut42
Cihazım
Galaxy S3
Konular
1
İlgilenen herkese teşekkür ederim. :) Cevaplayanlar arasında Mi5S almamı önerenler oldu ancak Mi5 ve Mi5S arasında pek fark yok gibi. Birde kafama takılan 32GB alacağım ancak SD Kart desteği yok cihaza 4-5 adet oyun, müzik, resim yüklersem hafıza sıkıntısı çekermiyim?

Not: Oyunlar yüksek boyutlu olacak.

Oyla:
Üst Alt