Yardım Xiaomi Smart Home Security Sizce Alınmalı Mı?

dekadans

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
dekadans
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
20
Selamlar,

Bir süredir dış kaynaklı sitelerde satışına başlanan ve burada fazla değerlendirmesine rastlamadığım Smart Home Security ürününü tartışmaya açmak istiyorum. Henüz duymamış olanlar için kısaca bahsetmek gerekirse, ürün Xiaomi'nin ev için tasarladığı diğer yan ürünleri (kamera, ışık, hava temizleyici vb.) efektif bir biçimde telefonunuzdan idare etmenize yarayan, içerisinde sensörler ve ev içi wirelles köprü vazifesi olarak görecek komponentler barındıran bir akıllı ev uygulaması. Fiyatı şu anda 50-60 dolar aralığında. Sorularıma gelirsek: Sizce tanıtımlarda bahsedilen teorik verimliliğe pratikte ulaşmak mümkün olur mu? Bu ürünü aramızda alıp kullanmış olan ya da daha geniş bilgi sahibi olan var mı? Son olarak, ürün aynı zamanda evde yokken güvenlik tehditlerine karşı da evi koruduğunu iddia ediyor. Sizce pronet vs. gibi güvenlik uygulamaları doların fiyatı ile birlikte yükselmişken bu ürün ile diğer başka bir şeye gerek kalmadan ev içi güvenliği sağlamak da mümkün olur mu?

Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar, sizler de sorularınızı ekleyebilirsiniz.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bildiğim kadarıyla bu zaten kablosuz bir güvenlik sistemi. İçerisinde birkaç hareket algılayıcı, birkaç kapı-pencere sensörü, siren ve alarm ünitesi olmalı. İşin aslı bu tip alarm sistemlerinde programlama çok önemli. Bu nedenle Çince kaynaklardan faydalanmak mümkün değil. Bu yüzden ben hiç bulaşmadım

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Oyla:

SetMeFree

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Alpay
Cihazım
mi4 LTE
Konular
12
Bende aldım bir tane bahçeye montajladim, hareket algılama vs. Eklentisi var. Birşey algiladiginda direk mobilden uyarı veriyor. Telefondan girip kontrol ediyorum. Tatildesiniz bahçeye çocuklar gitmis, direk baş konuş açıp çocukların çıkmasını soyleyebiliyorum. Dışarıdaki sesleri duyabiliyoruz ayrıca gece gorusude var. 30 dolar a bence harika bir cihaz.

MI 4LTE cihazımdan gönderildi

Oyla:

dekadans

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
dekadans
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
20
Bende aldım bir tane bahçeye montajladim, hareket algılama vs. Eklentisi var. Birşey algiladiginda direk mobilden uyarı veriyor. Telefondan girip kontrol ediyorum. Tatildesiniz bahçeye çocuklar gitmis, direk baş konuş açıp çocukların çıkmasını soyleyebiliyorum. Dışarıdaki sesleri duyabiliyoruz ayrıca gece gorusude var. 30 dolar a bence harika bir cihaz.

O zaman siz kamera da yerlestirdiniz ek olarak, çünkü pakette kamera yok. Bir de bahçeye koydum diyorsunuz, internet bağlantısını nasıl sağlıyorsunuz güvenlik kiti için?

MI 3W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

Bu sadece Yi Ant Camera olabilir mi? Bahsedilen güvenlik sistemi 50$ civarında ve içinde kamera yok.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Oyla:

alpkaa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
SMART HOME
Cihazım
smart home
Konular
1
SMART HOME TÜRKİYEDE Kİ RADYO KANALLARINA GÖRE NASIL AYARLARIZ ?

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Gateway'de radyo çalma vardı galiba... Ben de bakmıştım ama sadece çin kanalları vardı. :)
Doğru hocam, haklısınız. Yeni nesil olan Gateway'de vardı. İnternetten alıyordu ama. Bu yüzden de sanırım sadece ayarlanmış radyolar gelir.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Oyla:
Üst Alt