Rehber Xiaomi Root Yapma Rehberi [Magisk ile]

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
tekrar twrp 3.1.1.1 sagiti kurdum twrp recovery acıldı ama cihazın klasörleri içinde magiski bulamıyorum
cihaz normal açıldığında usb kablosu ile direk içine atmıştım cihaz normal acılınca magisk zip ortada duruyor ama twrp ile acınca gözükmüyor twrp ile acılınca cihazda normal açılışta gözükmeyen dosyalar ve klasörler gözüküyor ama normal açılıştaki klasörler (music download vb) twrp de gözükmüyor. twrp de nasıl bulacam magiski ?
Twrp nin 3.2.1.0 sürümünü deneyin

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
tekrar twrp 3.1.1.1 sagiti kurdum twrp recovery acıldı ama cihazın klasörleri içinde magiski bulamıyorum
cihaz normal açıldığında usb kablosu ile direk içine atmıştım cihaz normal acılınca magisk zip ortada duruyor ama twrp ile acınca gözükmüyor twrp ile acılınca cihazda normal açılışta gözükmeyen dosyalar ve klasörler gözüküyor ama normal açılıştaki klasörler (music download vb) twrp de gözükmüyor. twrp de nasıl bulacam magiski ?
Tesekur ler aynı adb ile yukleyebilirim degilmi adb ve fastboot versiyonunu degiştirmem gerekmez
Gerekmez
[doublepost=1517004626,1517004595][/doublepost]
Üstad magisk atmak icin format data yapmasi gerekiyor yanlis miyim acaba
Aslında gerekmiyor rom değil çünki pc ye bağlayıp atsa direk flaşlasa sorun çıkmaz

CpoeT

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
11

Gerekmez
[doublepost=1517004626,1517004595][/doublepost]
Aslında gerekmiyor rom değil çünki pc ye bağlayıp atsa direk flaşlasa sorun çıkmaz
Bu sifreleme durumu oldugu icin 0 gozukuyor cihaz hafizasi, ondan dolayi ne dosyalar gozukuyor nede dosya atiliyor saniyordum
Edit: format data yapmadanda hafiza gozukmuyor

murater112

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
1
Bu sifreleme durumu oldugu icin 0 gozukuyor cihaz hafizasi, ondan dolayi ne dosyalar gozukuyor nede dosya atiliyor saniyordum
Edit: format data yapmadanda hafiza gozukmuyor

Peki format data yapınca romryüklemem gerekecek mi yoksaykullanıcı verileri mi silinecek

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38

OnurAYDN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orta
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
7
Xiaomi Mi6 Miui 9 sürümü için en sağlıklı root yöntemi bu mudur ? Root atmak için tüm verilerimizi silmemiz gerekiyor mu ?

asepam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sezgin
Cihazım
mi 6
Meslek
Mühendis
Konular
2
Xiaomi Mi6 Miui 9 sürümü için en sağlıklı root yöntemi bu mudur ? Root atmak için tüm verilerimizi silmemiz gerekiyor mu ?
en sağlıklı yöntem midir bilmem ama benim bildiğim tek yöntem :D gayet iyi çalışıyor. her halükarda verilerini yedekle.

Üst Alt