Haber Xiaomi Rom dosyası yavaş mı iniyor? İşte Sebebi ve Çözümü

Xiaomi Rom dosyası yavaş mı iniyor? İşte Sebebi ve Çözümü
Olmaz denilen sonunda oldu arkadaşlar. Uzun zamandır bu konuda dedikodular vardı fakat ne zaman hayata geçeceği bilinmiyordu. Geçtiğimiz günlerde kullanıcılar farklı siteler yada linkler üzerinden MIUI yada HyperOS rom indirmeye çalıştıklarında çok yavaş indiğini fark ettiler. Bunun sebebi, Xiaomi rom linklerinin indirilmesi işlemlerinde artık “token kodu” kullanmaya başladı.Bu ne demek mi oluyor?

Kaynak

Okumaya devam et...

ali072

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi note 10
Konular
32
hocam eski mi11t 12.5.3 endonezya rom dosyalarını nerden indirebiliz?
bu sitede son sürümler var :(
HiddeNKinG

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183

ali072

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi note 10
Konular
32
HiddeNKinG hocam maalesef göremedim aradığım dosyayı

TA2DF

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yahya Burçin
Cihazım
RN10P (sweet)
Meslek
Elo. Müh. (Emekli)
Konular
0
"Token" ayrıcalığının sâdece "ultimateota.d.miui.com" sunucusunda uygulandığını gözlemledim. Bilinen diğer ("cdn-ota.azureedge.net", "cdnorg.d.miui.com", "bn.d.miui.com", "bigota.d.miui.com", "hugeota.d.miui.com", v.b.) birbirinin aynası olan resmî dağıtım sunucularında, farklı gün ve zamanlarda oluşabilecek yoğun iş-yükü/bakım/v.b. kaynaklı olası pürüz ve gecikmelerin dışında, henüz herhangi bir ayak-bağına rastlamadım.

Ben bunlar arasında genellikle "cdn-ota.azureedge.net" sunucusunu (herhangi bir resmî indirme-linkindeki sunucu adresini değiştirerek, linki yeniden düzenlemek sûreti ile) kullanmayı tercih ediyorum... Çünkü, tecrübelerim ile sâbittir ki, ne zaman ihtiyâcım olsa 100Mbit/s band-genişliğinde olan internet hattımın tam efektif karşılığı olan 12MByte/s (1/8) ile dosya indirebiliyorum (1Byte=8bit).

Bilgilerinize.

Son düzenleme:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
"Token" ayrıcalığının sâdece "ultimateota.d.miui.com" sunucusunda uygulandığını gözlemledim. Bilinen diğer ("cdn-ota.azureedge.net", "cdnorg.d.miui.com", "bn.d.miui.com", "bigota.d.miui.com", "hugeota.d.miui.com", v.b.) birbirinin aynası olan resmî dağıtım sunucularında, farklı gün ve zamanlarda oluşabilecek yoğun iş-yükü/bakım/v.b. kaynaklı olası pürüz ve gecikmelerin dışında, henüz herhangi bir ayak-bağına rastlamadım.

Ben bunlar arasında genellikle "cdn-ota.azureedge.net" sunucusunu (herhangi bir resmî indirme-linkindeki sunucu adresini değiştirerek, linki yeniden düzenlemek sûreti ile) kullanmayı tercih ediyorum... Çünkü, tecrübelerim ile sâbittir ki, ne zaman ihtiyâcım olsa 100Mbit/s band-genişliğinde olan internet hattımın tam efektif karşılığı olan 12MByte/s (1/8) ile dosya indirebiliyorum (1Byte=8bit).

Bilgilerinize.

Biz de linkleri bu şekilde güncelledik zaten hocam.

TA2DF

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yahya Burçin
Cihazım
RN10P (sweet)
Meslek
Elo. Müh. (Emekli)
Konular
0
Biz de linkleri bu şekilde güncelledik zaten hocam.
EyvAllah... Bu aralar paylaştıkça çoğalma moduna öykünmenin heyecânından dolayı, dikkatimden kaçmış olmalı! :)

Elinize, emeğinize, ilminize ve yüreğinize sağlık.

Üst Alt