Haber Xiaomi Redmi Y1 Tanıtıldı

2 Kasım 2017 tarihinde Hindistan’da yapılan etkinlikle Xiaomi Selfie tutkunları için özel üretiği Redmi Y1 modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 435 işlemcisinden güç alan Redmi Y1 modelinde 3GB RAM bulunuyor. 128GB’a kadar olan hafıza kartlarını destekleyen Redmi Y1’de 32GB boyutunda dahili bir depolama kapasitesi yer alıyor. En büyük farklılığı kamerası …

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Aslında bazı modellerde var. 2. Sim kart yuvasını aynı zamanda SD cart olarak kullanmak böyle birşey yapa bilirlerdi.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Aslında bazı modellerde var. 2. Sim kart yuvasını aynı zamanda SD cart olarak kullanmak böyle birşey yapa bilirlerdi.

Bu modelde farklı ve bence daha iyi bir yöntem kullanmışlar hocam :)

154026u34hhi486qnq0lhq-jpeg-thumb-jpg.14250

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Hocam ben mi 6 için demiştim amiral gemilerinde bu özellik yok en azından 2..sim girişi bu şekilde yapılıp kullanıcıya tercih bırakmak açısında.
Bu şekilde Harika olmuş cidden amiral gemilerine neden koymazlar ki

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam ben mi 6 için demiştim amiral gemilerinde bu özellik yok en azından 2..sim girişi bu şekilde yapılıp kullanıcıya tercih bırakmak açısında.
Bu şekilde Harika olmuş cidden amiral gemilerine neden koymazlar ki

Hocam Hugo Barra bir dönem özellikle düşük performasa sahip Sd kartların telefon performansını düşürdüğünü ve Amiral gemisi olarak ürettikleri modellerde böyle bir risk almak istemedikleri için SD kart girişi koymadıklarını söylemişti. Zannediyorum mantık hala aynı.

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Mantığa nereden baktığımız ile alakalı sanırım. SD kart candır mantık yalan dir

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Bu modelde farklı ve bence daha iyi bir yöntem kullanmışlar hocam :)

154026u34hhi486qnq0lhq-jpeg-thumb-jpg.14250

Hocam bu özellik ilk Redmi 5A ile duyurulmuştu diye biliyorum.

Amiral Gemi cihazlara yine bu özelliği koyacaklarını düşünmüyorum ama, umarım yanılırım. Çünkü Xiaomi'nin Amiral gemilerinde en önemli şeyin performans olduğunu düşünüyorum. Düşük hızlı Micro SD kart ile cihazın incelemelerde ve testlere Manipüle edilebileceği için. Ayrıca Halen UFS 2.1 hızında Micro SD kartlar yok. Ayrıca Özellikle Mi6'larda 64 Gb'lık Micro Sd kart parasına 64 yerine 128 Gb'lık versiyon alınabiliyor; UFS 2.1 hızında olması da cabası.

Bu arada Bence ölü doğmuş bu fiyatlara Y1 serisi. En azından SD 625 koyar insan. SD 425-435 serisi ile bilindik ucuz donanım üreten firmalardan ne farkı kaldı, heleki fiyat bandı da 100 doların üzerinde.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Mantığa nereden baktığımız ile alakalı sanırım. SD kart candır mantık yalan dir

Hocam az önceki mesajımdaki gibi düşünüyorum bende, testlerde Manipüle edilememesi açısından. Ayrıca UFS 2.1 hızlarında Micro Sd kartta yok henüz.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam bu özellik ilk Redmi 5A ile duyurulmuştu diye biliyorum.

Amiral Gemi cihazlara yine bu özelliği koyacaklarını düşünmüyorum ama, umarım yanılırım. Çünkü Xiaomi'nin Amiral gemilerinde en önemli şeyin performans olduğunu düşünüyorum. Düşük hızlı Micro SD kart ile cihazın incelemelerde ve testlere Manipüle edilebileceği için. Ayrıca Halen UFS 2.1 hızında Micro SD kartlar yok. Ayrıca Özellikle Mi6'larda 64 Gb'lık Micro Sd kart parasına 64 yerine 128 Gb'lık versiyon alınabiliyor; UFS 2.1 hızında olması da cabası.

Bu arada Bence ölü doğmuş bu fiyatlara Y1 serisi. En azından SD 625 koyar insan. SD 425-435 serisi ile bilindik ucuz donanım üreten firmalardan ne farkı kaldı, heleki fiyat bandı da 100 doların üzerinde.

Redmi 5a değil de Redmi Note 5a'da bu özelliği görmüştüm herhalde hocam. Ama emin değilim hatta daha önceki cihazlarda da kullanılmış mıydı hatırlayamıyorum... Her durumda oldukça işe yarayan bir tasarım bence umarım devam ettirirler :)

Mi serisi içn ise ben de sizinle aynı şekilde düşünüyorum ve umarım beraberce yanılırız.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Redmi 5a değil de Redmi Note 5a'da bu özelliği görmüştüm herhalde hocam. Ama emin değilim hatta daha önceki cihazlarda da kullanılmış mıydı hatırlayamıyorum... Her durumda oldukça işe yarayan bir tasarım bence umarım devam ettirirler :)

Mi serisi içn ise ben de sizinle aynı şekilde düşünüyorum ve umarım beraberce yanılırız.

Doğrudur hocam Redmi 5A geçiyordu isminde ama Redmi Note 5A'da olabilir tabi haklısınız :) İlk O Cihazda tanıtılmıştı bu yeni kızak sistemi. Umarım dediğiniz gibi sonraki Mi Amiral Gemilerinde de devam eder bu özellik. Gerçi Bu kızağı sığdırabilecek yapı da zor hocam artık, Malum Ekran Kasa oranı iyileştirilip Kasa inceltildikçe bileşen koymaya yer kalmıyor. Iphone X'de de bu yüzden Çift Batarya Çift Katmanlı Anakart kullanıldığı söyleniyor. Bakalım bekleyip görelim, umarım dahil ederler.

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Hocam az önceki mesajımdaki gibi düşünüyorum bende, testlerde Manipüle edilememesi açısından. Ayrıca UFS 2.1 hızlarında Micro Sd kartta yok henüz.
Hocam dediginiz de haklı ola bilirsiniz ama böyle bir durum olsa diğer firmalar da koymaz ben öyle düşünmüyorum. SD kart her konuda avantaj. Hele rom bilmem ne ile uğraşanlar için candır. Siz daha iyi anlarsınız benim dediğimi

Üst Alt