İnceleme Xiaomi Redmi Note 8 VS 9

Siz hangi cihazı tercih edersiniz ?

• Redmi Note 9

• Redmi Note 8

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

mertaslan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Çoğu konuda daha üstün değil hocam. İşlemcide ve pilde daha iyi sadece. Ancak MediaTek ne kadar adım atsa da Qualcomm'a yetişmesi için daha yolu var. Oyun performansında daha iyi olabilir ama görüntü işleme biriminde daha kötü (fotoğraf kalitesini çok etkiliyor bu). Pil tüketimi daha iyi olsa da hâlâ Qualcomm kadar iyi değil.

Ekran boyutu konusunda bir şey diyemem. Note 8'in ekran boyutu güzel. Daha büyük ekran bazı açılardan güzel, bazı açılardan daha kötü. Medya tüketimi için güzel ama cihaz büyüyor da.

Pili daha büyük ama oyun oynarken pil tüketimi daha yüksek olacaktır yüksek ihtimalle. Oyun oynamayan için daha iyi tabi.

Kameralar aynı ama ana kamera ve ön kamera diyafram değerinden düşüş yaşamış ve 4K çekmiyor diye görünüyor teknik bilgilerinde.

Note 8'den ayrılan iyi yönleri: Bluetooth 4.2 yerine 5.0 var, işlemcisi biraz daha iyi, pil kapasitesi daha iyi. Bunun dışında kötü yönleri: plastik arka kapak, daha ağır, daha kalın, işlemcisi güven vermiyor, kameralar bazı yönlerden düşüş yaşamış, bildirim ışığı yok.

Bence Note 8 daha iyi bir cihaz.
Çoğu derken birden fazla anlamında kullandım. Ve note 8 den daha kötü batarya performansı verecek hali yok. Büyük ekran batarya için eksi olabilir ama aradaki fark 0.2 çok az ve oyunda her zaman avantajdır. Zaten artıları eksileri detaylı yazdım gördüğünüz gibi artılar daha fazla. Cihazlar yan yana inceledim ağırlığı ve kalınlığı fark edemezsiniz. Batarya ve ekran büyük olduğu için gayet normal birşey. Note 9 arka kapağı edge olduğu için telefon kütük gibi köşeli değil tutuşu daha iyi diyebilirim.
Note 9 un ekranını sevdim ancak diğer herşeyi note 8 den düşük. Note 8 tercih edebilirsiniz.
Oyun performansı daha iyi.

Son düzenleme:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Çoğu derken birden fazla anlamında kullandım. Ve note 8 den daha kötü batarya performansı verecek hali yok. Büyük ekran batarya için eksi olabilir ama aradaki fark 0.2 çok az ve oyunda her zaman avantajdır. Zaten artıları eksileri detaylı yazdım gördüğünüz gibi artılar daha fazla.

Oyun performansı daha iyi.
Oyun performansı iyi olamaz aynı olabilir antutu puanları bile hemen hemen aynı

mertaslan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Oyun performansı iyi olamaz aynı olabilir antutu puanları bile hemen hemen aynı
Anlaşılan yazdığımı okumadınız. Buraya da yazayım.
+ Antutu v8 de rakibi 175.500 puan alırken Note 9 206.600 puan alarak kendisini kanıtlıyor. Fark: 31.100
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam 4gb versiyonu 128gb olanda var. İkinci dediğinize gelecek olursak aslında 9 ile 8 in, 8 ile 7 nin kiyaslanmasi saçma çünkü bu bir seri ve 9, 8 in üst modeli ama üretici bazı özelliklerden kısınca tuketiciler kiyasa giriyor normal olarak. Note9u kiyaslayacaksaniz 8 ile kiyaslamaniz lazım 9S i 8 ile kiyaslamak saçma olur demissiniz ama kiyaslarken fiyatlari da kiyasliyoruz yani daha pahalı diye kiyaslanmamasi saçma olur yani. Note 8 ile 9u kiyaslayinca bütün ozelliklerde 9un öne gecmesi lazımdı serinin yeni modeli olduğu için ama sadece birkac seyde öne geçiyor. Şuan için tek avantaji fiyatlarinin ulkemizde ayni olmasi.
Fiyatlar yurtdışında da aynı. Aynı fiyatlardaki cihazları karşılaştırmak daha mantıklı. Çünkü pahalı telefon aynı seri içinde her zaman daha iyidir her konuda. Yani parayı veren düdüğü çalar.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Anlaşılan yazdığımı okumadınız. Buraya da yazayım.
+ Antutu v8 de rakibi 175.500 puan alırken Note 9 206.600 puan alarak kendisini kanıtlıyor. Fark: 31.100

Fiyatlar yurtdışında da aynı. Aynı fiyatlardaki cihazları karşılaştırmak daha mantıklı. Çünkü pahalı telefon aynı seri içinde her zaman daha iyidir her konuda. Yani parayı veren düdüğü çalar.
Mesela pubg de HD açıyormu :D

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Evet açıyor. Ve yüksekte.
İyi sadece oyun performansına bakmamak gerek hocam. Mediatek işlemci olduğundan note 8proda da batarya hızlı bitiyormuş. Bir kaç video izledim redmi 5 3bin küsür mah bile ondan daha dayanıklı çıktı :D birde ısınıyormuş işlemci yeni seri olarak alınır. Rom root işleri için tercih edilmez gakat aosp romlar çıkar kurar keyfinize bakabilirsiniz

mertaslan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9
Meslek
Öğrenci
Konular
15
İyi sadece oyun performansına bakmamak gerek hocam. Mediatek işlemci olduğundan note 8proda da batarya hızlı bitiyormuş. Bir kaç video izledim redmi 5 3bin küsür mah bile ondan daha dayanıklı çıktı :D birde ısınıyormuş işlemci yeni seri olarak alınır. Rom root işleri için tercih edilmez gakat aosp romlar çıkar kurar keyfinize bakabilirsiniz
Dediğiniz gibi biraz daha hızlı bitebilir. Yazılım ile daha iyi optimize edilirse güzel olur. Zaten 5020 mah pil her türlü yetecektir. Note 8 den batarya olarak daha kötü olacak ihtimal yok. Note 8 Proda batarya konusunda baya güncelleme aldı. Sonuçta bu işlemcileri ilk xiaomi kullanıyor.

Bu arada baktımda batarya test videolarına note 9 prodan 10 dk daha fazla gitti sarji bende şaşırdım açıkçası. Demek ki mediatek başarmış bu yeni işlemci ile.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Konu xiaomi olunca pil testlerinde yazılım donanımdan daha önemli bence. O yüzden donanımı övmek doğru olmaz. Telefonunuzu baya seviyorsunuz anlaşılan güzel günlerde kullanın inşallah

mertaslan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Konu xiaomi olunca pil testlerinde yazılım donanımdan daha önemli bence. O yüzden donanımı övmek doğru olmaz. Telefonunuzu baya seviyorsunuz anlaşılan güzel günlerde kullanın inşallah
Sağolun, teşekkürler. Daha önce note 8 vardı hocam. Ghosting screen sorunu geldi başıma. Sattım buna geçtim. Yeni MIUI 12 ile daha akıcı oldu diyebilirim.

Son düzenleme:

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Sağolun, teşekkürler. Daha önce note 8 vardı hocam. Ghosting screen sorunu geldi başıma. Sattım buna geçtim. Yeni MIUI 12 ile daha akıcı oldu diyebilirim.
Ghost screen 9 serilerinde de görülüyor. Modelle alakalı bir konu değil tianma panel olanların cogunlugunda çıkıyor. Benim note 8 huaxing panel yilbasindan beridir aktif kullaniyorum ghost olayi yok.

Üst Alt