İnceleme Xiaomi Redmi Note 8 VS 9

Siz hangi cihazı tercih edersiniz ?

• Redmi Note 9

• Redmi Note 8

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

mertaslan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Herkese selamlar,
Bu konumuzda redmi note 8 ile 9 arasındaki farkları, artıları ve eksileri konuşacağız.
Siz bu cihazlar hakkında ne düşündüğünüzü ve hangi cihazı neden tercih edeceğinizi konu altına yazarsanız sevinirim.

Xiaomi'nin Redmi Note ailesinin en çok tercih edilen cihazlardan olan Redmi Note 8 ülkemizde de büyük satış rakamlarına sahip.
2020 Nisan ayında bu aileye Redmi Note 9 serisi ile yeni cihazlar katıldı.
Bu ailenin en bütçe dostu olan Redmi Note 9, 2019 Eylül ayında çıkan kardeşi Redmi Note 8 ile aralarında hangi farklar mevcut onlara bakacağız.

Redmi Note 9 Artıları:
+MediaTek Helio G85 kullanan bu cihaz Note 8 de bulunan Qualcomm Snapdragon 665'dan daha güçlü bir işlemci olduğunu söylemek münkün.
+ Antutu v8 de rakibi 175.500 puan alırken Note 9 206.600 puan alarak kendisini kanıtlıyor. Fark: 31.100
+ 6.53" inç büyüklüğe sahip olan Note 9 da ekranda çentik yerine sol üst köşede delik içinde ön kamera mevcut. Ve 0.23" inç daha büyük.
+ %83.22 ekran gövde oranı. %2.24 daha artmış durumda.
+5020 mAh büyük batarya. 1020 mAh daha artmış önceki modele göre.
+ Kamera kalitesi önceki modele göre daha iyi.
+ Kutudan 22.5 watt hızlı sarj cihazı çıkması. Önceki cihazda kutuda 10 watt sarj cihazı çıkıyordu.
+ Note 9 da Bluetooth 5.0 bulunurken Note 8 de Bluetooth 4.2 mevcut.
+ NFC
+ GPS konusunda geliştirmeler mevcut.
+ Kutudan Android 10 ile çıkması ve ailenin en yeni üyesi olması, bu durumda daha öncelikli ve fazla güncelleme alma söz konusu. Henüz Redmi Note 8 Android 10 ve Miui 12 almadı.

Redmi Note 9 Eksileri:
- MediaTek işlemci kullanması.
- Redmi Note 8 11nm işlemciye sahipken Note 9 12nm işlemciye sahip.
- Sadece 1080p 30fps video çekimi yapabilmesi. Redmi Note 8 de 1080p 60fps ve 4K 30fps mevcut.
- Arka kapak Note 8 de Gorilla Glass 5 mevcutken Note 9 da plastik malzeme kullanılmakta.
- Bildirim ışığı eski modelde varken bu cihazda yok.
- Note 8 e göre 0.5mm kalın ve 9 gram daha ağır.

Şu anki tarihte aynı ram ve hafızaya sahip olan cihazlar aynı fiyattadır.
Sizce aynı fiyata hangisi tercih edilir ?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Tasarım, kullanılan malzeme ve Snapdragon'a sahip olduğu için Redmi Note 8 benim için.. Kullanıyorum da zaten, gayet memnunum her açıdan, pil, performans.. Bende Mor rengi var, muazzam bence :)

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Note 8'in bir üst sürümüdür Note 9S'tir benim için. Note 9, Note 8'in altındaki cihazların üst sürümüdür.

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Note 9 için şikayetler var kamerasından toz alıyor ısınıyor gibi note 8 kullanıyorum baya uyguna almıştım yılbaşında şuan fiyatları aynı gibi ama şöyle bir şey var note 8 video çekme konusunda 4K ya kadar destekliyor çekim yapanlar için önemli bir özellik ve note9un 64gblik versiyonu 3gb ram ile geliyor. Artık 4gb bile yeterli olmamaya başlıyor yavaştan yani bence bu çok büyük eksi. Onun dışında yanında gelen adaptör, bluetooth 5.0 ile gelmesi, bataryasının büyüklüğü gibi özellikleri güzel. Kendimce eksilerini artılarını yazdiktan sonra fiyatları aşağı yukarı aynı olduğu için yeni her zaman iyidir diyorum.

mertaslan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Note 9 için şikayetler var kamerasından toz alıyor ısınıyor gibi note 8 kullanıyorum baya uyguna almıştım yılbaşında şuan fiyatları aynı gibi ama şöyle bir şey var note 8 video çekme konusunda 4K ya kadar destekliyor çekim yapanlar için önemli bir özellik ve note9un 64gblik versiyonu 3gb ram ile geliyor. Artık 4gb bile yeterli olmamaya başlıyor yavaştan yani bence bu çok büyük eksi. Onun dışında yanında gelen adaptör, bluetooth 5.0 ile gelmesi, bataryasının büyüklüğü gibi özellikleri güzel. Kendimce eksilerini artılarını yazdiktan sonra fiyatları aşağı yukarı aynı olduğu için yeni her zaman iyidir diyorum.
4 GB ram seçeneği var hocam linkte mevcut.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Note 8'in bir üst sürümüdür Note 9S'tir benim için. Note 9, Note 8'in altındaki cihazların üst sürümüdür.
Çoğu konuda üsttün yanları var Note 9'ün. Yurtdışı fiyatları dolar olarakta hemen hemen aynı. Note 9S daha pahalı olduğu için note 8 ile kıyaslamak saçma olur onun rakibi note 8 produr hocam.

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
bende bu ikilemde kalmıştım 8 mi 9 mu diye note 8 aldım. note 9un ekranı çok büyük geldi.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Note 9 un ekranını sevdim ancak diğer herşeyi note 8 den düşük. Note 8 tercih edebilirsiniz.

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
4 GB ram seçeneği var hocam linkte mevcut.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çoğu konuda üsttün yanları var Note 9'ün. Yurtdışı fiyatları dolar olarakta hemen hemen aynı. Note 9S daha pahalı olduğu için note 8 ile kıyaslamak saçma olur onun rakibi note 8 produr hocam.
Hocam 4gb versiyonu 128gb olanda var. İkinci dediğinize gelecek olursak aslında 9 ile 8 in, 8 ile 7 nin kiyaslanmasi saçma çünkü bu bir seri ve 9, 8 in üst modeli ama üretici bazı özelliklerden kısınca tuketiciler kiyasa giriyor normal olarak. Note9u kiyaslayacaksaniz 8 ile kiyaslamaniz lazım 9S i 8 ile kiyaslamak saçma olur demissiniz ama kiyaslarken fiyatlari da kiyasliyoruz yani daha pahalı diye kiyaslanmamasi saçma olur yani. Note 8 ile 9u kiyaslayinca bütün ozelliklerde 9un öne gecmesi lazımdı serinin yeni modeli olduğu için ama sadece birkac seyde öne geçiyor. Şuan için tek avantaji fiyatlarinin ulkemizde ayni olmasi.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Hocam 4gb versiyonu 128gb olanda var. İkinci dediğinize gelecek olursak aslında 9 ile 8 in, 8 ile 7 nin kiyaslanmasi saçma çünkü bu bir seri ve 9, 8 in üst modeli ama üretici bazı özelliklerden kısınca tuketiciler kiyasa giriyor normal olarak. Note9u kiyaslayacaksaniz 8 ile kiyaslamaniz lazım 9S i 8 ile kiyaslamak saçma olur demissiniz ama kiyaslarken fiyatlari da kiyasliyoruz yani daha pahalı diye kiyaslanmamasi saçma olur yani. Note 8 ile 9u kiyaslayinca bütün ozelliklerde 9un öne gecmesi lazımdı serinin yeni modeli olduğu için ama sadece birkac seyde öne geçiyor. Şuan için tek avantaji fiyatlarinin ulkemizde ayni olmasi.
9s ile Note 8 kıyaslamak pek de mümkün değil hocam.. Note 8 pro ile derseniz olur..
9s de snapdragon 720g var, note 8 de snapdragon 665..

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Çoğu konuda daha üstün değil hocam. İşlemcide ve pilde daha iyi sadece. Ancak MediaTek ne kadar adım atsa da Qualcomm'a yetişmesi için daha yolu var. Oyun performansında daha iyi olabilir ama görüntü işleme biriminde daha kötü (fotoğraf kalitesini çok etkiliyor bu). Pil tüketimi daha iyi olsa da hâlâ Qualcomm kadar iyi değil.

Ekran boyutu konusunda bir şey diyemem. Note 8'in ekran boyutu güzel. Daha büyük ekran bazı açılardan güzel, bazı açılardan daha kötü. Medya tüketimi için güzel ama cihaz büyüyor da.

Pili daha büyük ama oyun oynarken pil tüketimi daha yüksek olacaktır yüksek ihtimalle. Oyun oynamayan için daha iyi tabi.

Kameralar aynı ama ana kamera ve ön kamera diyafram değerinden düşüş yaşamış ve 4K çekmiyor diye görünüyor teknik bilgilerinde.

Note 8'den ayrılan iyi yönleri: Bluetooth 4.2 yerine 5.0 var, işlemcisi biraz daha iyi, pil kapasitesi daha iyi. Bunun dışında kötü yönleri: plastik arka kapak, daha ağır, daha kalın, işlemcisi güven vermiyor, kameralar bazı yönlerden düşüş yaşamış, bildirim ışığı yok.

Bence Note 8 daha iyi bir cihaz.

Üst Alt