Soru Xiaomi redmi note 8 pil sorunu ?

Mielbisquit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Dilek
Cihazım
Xiomi red mi 8
Konular
11
Kalibrasyon çok önemli değil hocam, umarım tamamen düzelir ama pil ayarı (yazılımı) bozulmuşsa sıfırlama yapmak veya romu yeniden yüklemek daha kesin çözüm. :)
Ben sıfırladım telefonu yine duzelmemisti Mesa şuan %91 de 5 dkka oldu inmedi ama ben yazılımı düzeltmeyi bilmiyorum peki bu bataryadan değil de mi pek anlamıyorum bu islerden

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Ben sıfırladım telefonu yine duzelmemisti Mesa şuan %91 de 5 dkka oldu inmedi ama ben yazılımı düzeltmeyi bilmiyorum peki bu bataryadan değil de mi pek anlamıyorum bu islerden
Garantili ise yollayın garantiye hocam. Öncesinde olayın videosunu çekin, saate göre pil durumunu falan. Videoyu internete (Drive veya YandexDisk mesela) yükleyin ve bağlantısını bir kağıda yazıp kutunun içinde yollayın. Pilden ise değişim yaparlar.

Mielbisquit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Dilek
Cihazım
Xiomi red mi 8
Konular
11
Garantili ise yollayın garantiye hocam. Öncesinde olayın videosunu çekin, saate göre pil durumunu falan. Videoyu internete (Drive veya YandexDisk mesela) yükleyin ve bağlantısını bir kağıda yazıp kutunun içinde yollayın. Pilden ise değişim yaparlar.
2 sene oldu ya bitti :( benim korkum su suanlik mesala böyle kullanabilirmiyim Allah korusun patlama olmaz demi ama dolum olurken şarj beklemeden hızlı doluyor çok garip
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

2 sene oldu ya bitti :( benim korkum su suanlik mesala böyle kullanabilirmiyim Allah korusun patlama olmaz demi ama dolum olurken şarj beklemeden hızlı doluyor çok garip

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174

Pil ömrünü tamamlıyor olabilir hocam. 2 sene baya uzun çünkü. Günlük şarj ettiğinizi düşünsek 700 şarj döngüsünü aşıyor. :/

Mielbisquit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Dilek
Cihazım
Xiomi red mi 8
Konular
11
Pil ömrünü tamamlıyor olabilir hocam. 2 sene baya uzun çünkü. Günlük şarj ettiğinizi düşünsek 700 şarj döngüsünü aşıyor. :/
Çok tuttum sizi ama peki beni bu durumu nasıl açıklamam gerekecek babama ya biraz bu telefon muhabbetleri de sınırı bozuluyor haklı olarak :( yani bu olayı. Adı var mı acaba şuan yaşadığım durumun

Alhyprn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Null
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Meslek
Konular
10
Çok tuttum sizi ama peki beni bu durumu nasıl açıklamam gerekecek babama ya biraz bu telefon muhabbetleri de sınırı bozuluyor haklı olarak :( yani bu olayı. Adı var mı acaba şuan yaşadığım durumun
Arrow OS A10 veya MiRoom 20.3.26'ya alalım sizi. Bootloader kilidini açıp Custom ROM kurun.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Pil ölüyor işte hocam. Maalesef başka açıklaması yok. :)

Mielbisquit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Dilek
Cihazım
Xiomi red mi 8
Konular
11

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Ya ben birşey buldum ne kadar doğrudur bilemem ama batarya testine baktım batarya good diyo sağlam yaziyor

Peki bu sorun neden oluyor
Kod var pil sağlığını öğrenmek için ama rootsuz çalışıyor mu bilmiyorum.

Buradan da öğreniliyor:

Mielbisquit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Dilek
Cihazım
Xiomi red mi 8
Konular
11
Kod var pil sağlığını öğrenmek için ama rootsuz çalışıyor mu bilmiyorum.

Buradan da öğreniliyor:
Ah iste bende çalıştı çıktı yazılar Mb_06 good diyor ama garip 15 dkkada pil seviyesinin düşmesi

Üst Alt