Soru Xiaomi redmi note 8 pil sorunu ?

Mielbisquit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Dilek
Cihazım
Xiomi red mi 8
Konular
11
Dün akşam farkettim normal şarjı hızlı bitiyordu ama %38 de kaldı dün gece dibe düşmedi takıldı sanki sabah şarj ettim hızlı doldu neyse şuan %82 fakat 5 dkkada iniyor önceden hızlı çabuk bitiyordu yeni güncelleme geleceği için mi böyle sorun oluyor şuan güncellemesi 12.03 böyle Sorun yaşayan var mı ?

Mielbisquit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Dilek
Cihazım
Xiomi red mi 8
Konular
11
Dün akşam farkettim normal şarjı hızlı bitiyordu ama %38 de kaldı dün gece dibe düşmedi takıldı sanki sabah şarj ettim hızlı doldu neyse şuan %82 fakat 5 dkkada iniyor önceden hızlı çabuk bitiyordu yeni güncelleme geleceği için mi böyle sorun oluyor şuan güncellemesi 12.03 böyle Sorun yaşayan var mı ?
Ne yapacağımı bilemiyorum şuan %55 te kaldı ama batarya ya bakıyorum iyi diyor :( neden böyle oldu düşmüyor

jackall54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi
Konular
4
Pili sonuna kadar kullanıp bitirin. Sonra %100e kadar şarj edin. Kalibre olup bu şekilde çözülebilir

jackall54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi
Konular
4

KurtBeyOo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem Efe
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Özel
Konular
31
neden ise 2 gündür benimde kullanmış olduğum cihazın şarj çok çabuk bitmeye başladı. Arka plan, ve gereksiz uygulamalar kısıtlı ama gene de su gibi gidiyor

Mielbisquit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Dilek
Cihazım
Xiomi red mi 8
Konular
11
Şuan %42 de kaldı vala sinir oldum batarya kalibrasyonu sanırım gitmiyor napcam şuan ne önerirsiniz bataryami değişecek yani

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Telefonu sıfırlayın önce, çözüm olmazsa garantiye yollayın (garantili ise), garantisiz ise Mi Flash ile stok romu yeniden kurun veya başka bir rom kurun. Yazılımsal hiçbir müdahale çözüm olmazsa donanımsal diyebiliriz ama donanımsal değil gibi sanki.

Mielbisquit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Dilek
Cihazım
Xiomi red mi 8
Konular
11
Telefonu sıfırlayın önce, çözüm olmazsa garantiye yollayın (garantili ise), garantisiz ise Mi Flash ile stok romu yeniden kurun veya başka bir rom kurun. Yazılımsal hiçbir müdahale çözüm olmazsa donanımsal diyebiliriz ama donanımsal değil gibi sanki.
Kalibrasyon yaptım ama sanki biraz düzeldi gibi uygulamasını indirip yaptim batarya gibi minduruyor ama batarya testi de yaptım sağlam diyor anlamadım bu isten

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Kalibrasyon yaptım ama sanki biraz düzeldi gibi uygulamasını indirip yaptim batarya gibi minduruyor ama batarya testi de yaptım sağlam diyor anlamadım bu isten
Kalibrasyon çok önemli değil hocam, umarım tamamen düzelir ama pil ayarı (yazılımı) bozulmuşsa sıfırlama yapmak veya romu yeniden yüklemek daha kesin çözüm. :)

Üst Alt