Rom Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Pixel Experience - Plus [Android 11] [FBE]

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
hocam dediğiniz romu 2 gündür kullanıyorum çok performanslı bir rom ancak ısınma stok ve eu ya göre 2-3 kat fazla gibi duruyor sizde de bu şekilde mi ? Bazen elimde tutmak istemiyorum o kadar ısınıyor cihaz
ROG romunu kullandığınızı varsayarak Kurulumu OrangeFox recovery ile mi yaptınız? Herhangi bir ısınma problemi rapor edilmemiş ama kernel kaynaklı olabilir. Moonlight yerine Strix kernel seçeneğini seçmeliydiniz. Havalar sıcak olduğundan ısınma olması normaldir özellikle araç içinde vs. cihaz daha fazla ısnıyor yaz sıcağında. Cihazınızı bir iki gün daha gözlemleyin düzelme ihtimali yüksek.. Sorun devam edersa Strix kernelin son OC verisyonunu yükleyin.. İlgili romun başlığında geri bildirimde bulunursanız bu sorunu yaşayanlara yardımcı olacaktır. .

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
hocam dediğiniz romu 2 gündür kullanıyorum çok performanslı bir rom ancak ısınma stok ve eu ya göre 2-3 kat fazla gibi duruyor sizde de bu şekilde mi ? Bazen elimde tutmak istemiyorum o kadar ısınıyor cihaz
Romu twrp ile yüklemediniz dimi rom konusundaki orangefox recovery ile kurulum yapın ve gelişmiş temizlikten full wipe ve veriyi biçimlendir yaparak yeniden başlat recovery diyin sonra romu kurun resimdeki işaretledigim tikleri seçerek.
Ben strix kernel old cam overclock sürümü kullanıyorum yinede cihaz genelde serin çalışıyor gündüz sıcağında ılık aşırı derecede rahatsız edici bi sıcaklık yaşamadım oyun oynamıyorum bu arada oyun oynayan biriyseniz global stock pixel yada rog rom farketmez hepsi cihazı kavurur yaşadığınız yerin ortamın sıcaklığınıda hesaba katın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Aga44

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Bende bir oyun oynarken max 45 derece oluyor birde şarjda ısınıyor buda normal yani yaz ayındayız sonuçta ister istemez ısınıyor.

Batflleck

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
13
ROG romunu kullandığınızı varsayarak Kurulumu OrangeFox recovery ile mi yaptınız? Herhangi bir ısınma problemi rapor edilmemiş ama kernel kaynaklı olabilir. Moonlight yerine Strix kernel seçeneğini seçmeliydiniz. Havalar sıcak olduğundan ısınma olması normaldir özellikle araç içinde vs. cihaz daha fazla ısnıyor yaz sıcağında. Cihazınızı bir iki gün daha gözlemleyin düzelme ihtimali yüksek.. Sorun devam edersa Strix kernelin son OC verisyonunu yükleyin.. İlgili romun başlığında geri bildirimde bulunursanız bu sorunu yaşayanlara yardımcı olacaktır. .
Evet konudaki adımları birebir uyguladım. Dediğim gibi performansı çok iyi ancak biraz ısınıyor gibi geldi. Strix kernel seçeneğini seçmiştim. Biraz daha deneyeyim belki rom daha oturmamıştır cihaza
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende bir oyun oynarken max 45 derece oluyor birde şarjda ısınıyor buda normal yani yaz ayındayız sonuçta ister istemez ısınıyor.
57-58 dereceleri Instagramda takılırken gördüm hocam

Aga44

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Evet konudaki adımları birebir uyguladım. Dediğim gibi performansı çok iyi ancak biraz ısınıyor gibi geldi. Strix kernel seçeneğini seçmiştim. Biraz daha deneyeyim belki rom daha oturmamıştır cihaza

Okadar ısınmamasi lazım kururlumda bı sıkıntı olmuş olabilir 58 derece ne demek uzun süre öyle kullanırsan cihaz yanabilir yani.

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0

Daha önce de ifade ettiğim gibi ROG 12.6 Final sürümü ile ilişkili olarak raporlanmış herhangi bir ısınma problemi yok. Hatta ısınma ve kasma olmadan bu kadar stabil çalışan bir rom olduğu için çok tutuluyor ROG romu. Tavsiyem cihazınızın pili en az yuzde 75 dolu iken romu tavsiye edilen direktiflere uygun şekilde yeniden kurmanız. ve ilk birkaç saat herhangi bir yeni uygulama yüklemedenn cihazı gözlemlemeniz. Cihazınızda donanımsal bir sorun yok ise sorun düzelecektir.

Powerst

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
15
İlk

Yüklemedn sonra dosyalar inerken faln baya ısınıyor ancak sonrasında daha rahat kullanırsınız. Ben de kurulumda ve geri yüklemede ısınma oldu, ilk şarjda gene ısınma oldu ama abartıda değildi. Şarjda ısınma miuilerin hepsinde oluyordu sanki.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular