Rom Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Pixel Experience - Plus [Android 11] [FBE]

CALİSCİ

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
CALİSCİ
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
5
Hocam ben stock rom üstüne strix kernel kurdum sizin konunuzdan görüp. Günlük kullanım açısından MİUİ 12 çok rahatsız etmiyor oyun performansı olarak bu romu yüklersem faydalı olur mu gerek FPS gerek sıcaklık olarak?

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Hocam ben stock rom üstüne strix kernel kurdum sizin konunuzdan görüp. Günlük kullanım açısından MİUİ 12 çok rahatsız etmiyor oyun performansı olarak bu romu yüklersem faydalı olur mu gerek FPS gerek sıcaklık olarak?
Sıcaklık açısından çok bişey değişmez yaz ayı geldi malum oyun oynuyorsanız rom yada kernel farketmez ısınıyor cihazlar strix kernel performans odaklı olduğu için ısı durumu artabilir ben hiç oyun oynamıyorum mobilde oyun performansı için bişey diyemem.

Bu rom daha çok miui arayüz performansını sevmeyen ve gereksiz uygulamaları istemeyen içinde sadece Google uygulamaları bulunan saf android animasyonlar akıcı çalışır cihaz hızlı seri tepkisel çalışır bug yok miuidaki bildirimler gelmedi yada geç geliyor sorunları yok. Ben 1 senedir pixel rom kullanıyorum mutluyum ama kimisi saf android sevmiyor.

CALİSCİ

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
CALİSCİ
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
5
Sıcaklık açısından çok bişey değişmez yaz ayı geldi malum oyun oynuyorsanız rom yada kernel farketmez ısınıyor cihazlar strix kernel performans odaklı olduğu için ısı durumu artabilir ben hiç oyun oynamıyorum mobilde oyun performansı için bişey diyemem.

Bu rom daha çok miui arayüz performansını sevmeyen ve gereksiz uygulamaları istemeyen içinde sadece Google uygulamaları bulunan saf android animasyonlar akıcı çalışır cihaz hızlı seri tepkisel çalışır bug yok miuidaki bildirimler gelmedi yada geç geliyor sorunları yok. Ben 1 senedir pixel rom kullanıyorum mutluyum ama kimisi saf android sevmiyor.
Tekrardan detaylı yazdığınız için çok teşekkür ederim. Şu an istekliyim oyun performansı artacaksa hemen kuracağım değişmeyecekse erteleyeceğim düşecekse soğuk bakacağım. Telefonu genellikle oyun oynamak için kullanıyorum çünkü WhatsApp Twitter hep pcde.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Tekrardan detaylı yazdığınız için çok teşekkür ederim. Şu an istekliyim oyun performansı artacaksa hemen kuracağım değişmeyecekse erteleyeceğim düşecekse soğuk bakacağım. Telefonu genellikle oyun oynamak için kullanıyorum çünkü WhatsApp Twitter hep pcde.
slm.ycl02
Bu arkadaşım yardimci olabilir oda pixel rom kullaniyor oyun performansı hakkında bilgilendirebilir.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
slm.ycl02
Bu arkadaşım yardimci olabilir oda pixel rom kullaniyor oyun performansı hakkında bilgilendirebilir.
Oyunda romdan çok kernel etkilidir. Özellikle bizimki gibi düşük işlemcili cihazlar için. Rom nerede etkilidir derseniz: çoklu işlemde, ram kullanımında, arayüz hızında, telefon akıcılığında.

Bu romda ram optimizasyonu çok iyi. Whatsapp konuşmasına daldığım için pubgyi arkada açık unuttum tam 2 saat sonra girdiğimde oyun aynı yerden devam etti ben baya şok olmuştum. MIUIda arkaya aldığınız işlem 5-10dk ya kapanıyor. Artı olarak MIUIda arkaya müzik açtığım zaman oyunum drop yemeye başlıyordu bu romda öyle bir şey olmadı.

Arayüz konusunda çok hızlı. Diyelim MIUI'da oyundan çıktınız arayüz 1-2 dakika boyunca kasıyor ama bu romda öyle bir şey yok. Her zaman akıcı arayüz.

Oyun performansı MIUIdan 5-10fps falan yüksek olabilir. Neredeyse aynıdır MIUI ile. Yukarıda dediğim gibi kernel etkili oyunda. Sonuçta kullandığımız cpu belli gpu belli. Hadi cpumuz yine idare eder ama gpumuz çöp malesef. MIUI 12de saçma sapan kasmasının nedeni de bu çöp gpudur. Oyun oynamayı bıraktım bu telefonda ama sırf romun performansını merak ettiğim için pubg indirip denedim. Strix kernel konumda ilk mesaja koyduğum pubg 68fps ekran fotosu bu roma ait. Ortalama 50-55 fps alıyordum pubgde, iç mekanlarda 68fps livik haritasında da 68fps vermişti. Oynadığınız oyuna göre değişir aldığınız performans ama MIUI'dan düşük performans vermez. Kendiniz deneyip görebilirsiniz.
Pubgde aldığım performans neredeyse aynı ama başka oyunda MIUIdan yüksek performans alıyorum.

Son düzenleme:

CALİSCİ

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
CALİSCİ
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
5
slm.ycl02 çok sağolun hocam. Kurarken strix kernel kurarken yaptığımız adımlar aynı mı recovery ne demek bilmiyorum aynı twrpyi kullansam olur mu?

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
slm.ycl02 çok sağolun hocam. Kurarken strix kernel kurarken yaptığımız adımlar aynı mı recovery ne demek bilmiyorum aynı twrpyi kullansam olur mu?
Twrp güncel olsa iyi olur. Kurulum adımlarında her şey açık hocam. Birebir uygulayın sorun yaşamazsınız. Recovery dediğimiz şey twrp zaten.

CALİSCİ

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
CALİSCİ
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
5
Hangi sürümü kurmalıyım hocalarım 3/32 cihazım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-29-12-12-38-318_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-05-29-12-12-38-318_com.android.chrome.jpg
    555,5 KB · Görüntüleme: 13

dejawuuu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak Meşe
Cihazım
Mi 6x
Konular
3
Hangi sürümü kurmalıyım hocalarım 3/32 cihazım.
Tarihe göre gidiyor hocam en üstteki en güncel sürüm zaten ama bulabilirsen evolition x kur daha fazla ayar var daha fazla görsellik var daha fazla işe yarar şey var. Pixel çok sade

Üst Alt