Rom Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Oxygen Os [9.0 Pie]-[PORT] Custom Rom

MuradQuluzade

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murad
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Konular
0
OnePlus rom telefona kurdum ilk açılışta boot animasion ekrana gelince telefon ekranı yanib sönmeye başladı tonda bir bozukluk var

TigerKHaN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Redmi Note 3
Meslek
Engineering Elektronic
Konular
3
OnePlus rom telefona kurdum ilk açılışta boot animasion ekrana gelince telefon ekranı yanib sönmeye başladı tonda bir bozukluk var
Ben de de ayni oldu. 2-3 farklı twrp lerle de denedim
Yeniden indirdim. Bir türlü olmadıydi

RecSpeed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
#Su
Cihazım
MiNote10
Meslek
#Firmware
Konular
1
Yorumda biri bazı hataları çözüp TWRP backup almış konu sahibide konuya koymuş, Ben şuan bunu indirip deniyeceğim.

NOT: Kurduktan sonra ekran yanıp sönüyor ve kullanamıyoruz. Boşuna yüklemenizi önermem farklı biri portlarsa deneriz.

Notes :
- To fix reboot power off, flash vold patch file after booted to homescreen
- If u locked to vibrate mode, reboot to recovery and wipe cache + dalvik cache , if its still , reflash the rom w/o wiping data

# Improved Version by MatthewOfficial #

Install Guide:
1. Extract Package, Put into twrp backup folder, Restore in twrp
2. Boot into system, and after than boot into twrp and flash fix
Here you are!
Fixed: Facebook image load issue, youtube fullscreen crash, notch size, almost all lags, soft reboots
When you install apps, it can be laggy and boot takes 3-6 minutes.
If you want to more stability I can recommend some magisk modules: Crok ram fix, op5t cam library fixes (fix selfie almost), universal gms doze, gpu turbo boost

Son düzenleme:

RecSpeed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
#Su
Cihazım
MiNote10
Meslek
#Firmware
Konular
1
Kesinlikle desteği olmayan bir rom. Önermiyorum, Boot ekranında açılıp kapanma olduktan sonra kurulum ekranında da aynı şekilde ekran gidip geliyor. Geliştirici amatör kalmış gibi. TWRP backup olanda çözmüyor sorunu. Umarım sıfırdan OxygenOS romu bu cihaza sorunsuz portlanır. Tekrar Masik P kuracağım.

Son düzenleme:

Gambazigor

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Görkem
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
14
Son sürümü deneyen varmı arkadaşlar ?

RecSpeed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
#Su
Cihazım
MiNote10
Meslek
#Firmware
Konular
1
Son sürümü deneyen varmı arkadaşlar ?

Son sürümü vs yok Abandoned Rom yani Bırakılmış desteği kesilmiş rom Kurarken güncel olan Normal veya TWRP Backup iki farklı yöntemle kurmaya çalıştım ama ekran yanıp sönüyor 2 saniyede bir ve kullanamıyoruz. Bilmiyorum belkide en eski sürümü kurup yeni sürümü üstüne kurmak gerekiyordu ama belirtilmedi xda da konu sahibi ve soruları cevapsız bıraktı. Keşke bu Oxygen Os'u daha iyi portlayan birinin projesi olsaydı. Bakmadım ama belki Tulip'te çalışmıyordur. Bug'larıda fixlenmedi zaten kurmanı önermem.

RecSpeed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
#Su
Cihazım
MiNote10
Meslek
#Firmware
Konular
1
Pes etmeyince oluyor arkadaşlar. Çözümü şöyle düşündüm yüklenen yazılım zamanında cihazlar son güncelleme olarak oreo vardı.
Ve biz bu cihazı bir kere Pie 9.0 güncelleyince istediğimiz kadar romu kurmaya çalışalım hata verir veya ekran yanıp sönme gibi problemler çıkıyordu.
Biz pie den oreo ya düşürüp yükleme yapacağız ve ekran yanıp sönme sorununu ortadan kaldıracağız.

Çözümü lafı fazla uzatmadan anlatayım benim gibi Oxygen'i ne pahasına olursa olsun kurmak isterseniz size kesin yolu anlatayım.

Çözüm:

1. dosyasını indirin.
2. İndirdiğiniz dosyayı cihaz hafızasına atın.
3. TWRP ye gelip
Wipe
Advanced Wipe
ve şunları seçin.

Dalvik / ART Cache
System
Cache
Data

4. Swipe to Wipe diyerek sağa kaydırın.
5. Cihaz sıfırlanacak Back diyerek menüye gelin.
6. Install basın ve 1. adımda indirdiğiniz dosyayı seçip yükleyin.
7. yükledikten sonra 3. adımı tekrarlayın.
8. TWRP restore yazılımını ve patch dosyasını indirin. Buradaki iki dosyayıda indirin.
9. indirdiğiniz http://Oxygen_OS_pie_RebootPoweroff_patch.zip dosyasını cihazın hafızasına atın TWRP de iken direk atabilirsiniz.
10. indirdiğiniz OxygenOS 9.0.3 Tulip-v1 MatthewORN_aka._Mstogli.zip dosyasını arşivden çıkarıp klasör şeklinde cihaz hafızasındaki TWRP klasörünün içine kopyalayın. Klasörde olması gerekli.
11. Şimdi TWRP menüsünden Restore'ye gelerek Sadece BOOT ve System seçili olacak şekilde Swipe to Restore diyerek yükleme yapın. Not: (Data (excl. storage ve Cust/Vendor) seçilmeyecek.
12. Cihazı yeniden başlatın açıldıktan sonra Tekrar TWRP menüsüne gelin.
13. Tekrar Install diyerek bu kez http://Oxygen_OS_pie_RebootPoweroff_patch.zip dosyasını flashlayın.
14. isterseniz yükleme bittikten sonra Magisk flashlayın. Reboot diyerek yeniden başlatın.

Not: GCAM otomatik aktiveli sadece apk yüklemeniz gerek.

NOT: TWRP backup olan rom düzeltme yapılan rom dur. Yani siz isterseniz konu başlığındaki güncel olan romu yükleyebilirsiniz. Bunu yapabilmek içinde 7. adıma kadar olanları yapmak zorundasınız. Ben 7. adıma kadar yaptıktan sonra güncel olan romu yükledim ve Ekran gidip gelme sorunu olmadığını görünce paylaşmak istedim. Tekrar 3. adımı yapıp bazı sorunları gideren Restore yazılımını yükledim.

Not: TWRP yanıp sönüyorsa yeni baştan TWRP flashlayın çözülür sürüm düşürdüğümüz için öyle oluyor.

Hatalar Bugs:

Çift tıklayıp uyandırma çalışmıyor.
Yüz tanıma eklensede çalışmıyor. Parmak izi yeterince hızlı.
Yanılmıyorsam titreşimden çıkmıyor. (Çözüldü)
Wifi den kopuyor. GHZ den kaynaklı olabilir evdeki diğer farklı bir ağa bağlandım şimdilik sıkıntı görünmüyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Romu portlayan kişiye çok sinir oldum, Az biraz eksikleri kalmış zaten onları tamamlayıp bıraksa yine hoş olurdu.

Hata Çözüm:

Düzgün yüklenmişse Wifi den kopmuyor.

Titreşimden çıkmama çözümü: TWRP aç Wipe tıkla Advanced / Dalvik ve Cache seçip kaydır Eğer düzelmezse aynı işlemi yapıp Sonra Romu tekrar yükle :)
Veya sesi kısıp çoğalt tuşlarla yeniden başlat sürekli düzelene kadar.

TWRP restore yükledikten sonra Mi yazısında Bootloop a düşmesi : TWRP açıp Başta güncel olan yazılımı yükleyin sonra Restore deyin.

En sağlam yöntem şuan , 1. adımdaki dosyayı yükledikten sonra güncel olan zip romunu yüklemek, Ardından Kurulum ekranı geldiğinde cihazı TWRP alıp
Wipe den , Cache ve Dalvik seçip Restore den Boot ve System yüklemek. Açıldıktan sonra TWRP alıp 13. adımdaki zip dosyasını yüklemek. Eğer system hatası veriyorsa kırmızı yazıyla Mount kısmından System işaretleyin tekrar yükleyin ve Magisk yükleyebilirsiniz.

Tüm işlemler bittikten sonra Magisk Modül önerisi:
Magisk açın.
Magisk indir'e gelip.
Crok yazıp yükleyin.
op5t yazıp yükleyin.

Ve aşağıdaki linkteki iki uygulamayı yükleyin.

GPUTurboBoost_Magisk.zip ve v1.7.1_stable.zip

ve yeniden başlatın.

Son düzenleme:

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Pes etmeyince oluyor arkadaşlar. Çözümü şöyle düşündüm yüklenen yazılım zamanında cihazlar son güncelleme olarak oreo vardı.
Ve biz bu cihazı bir kere Pie 9.0 güncelleyince istediğimiz kadar romu kurmaya çalışalım hata verir veya ekran yanıp sönme gibi problemler çıkıyordu.
Biz pie den oreo ya düşürüp yükleme yapacağız ve ekran yanıp sönme sorununu ortadan kaldıracağız.

Çözümü lafı fazla uzatmadan anlatayım benim gibi Oxygen'i ne pahasına olursa olsun kurmak isterseniz size kesin yolu anlatayım.

Çözüm:

1. dosyasını indirin.
2. İndirdiğiniz dosyayı cihaz hafızasına atın.
3. TWRP ye gelip
Wipe
Advanced Wipe
ve şunları seçin.

Dalvik / ART Cache
System
Cache
Data

4. Swipe to Wipe diyerek sağa kaydırın.
5. Cihaz sıfırlanacak Back diyerek menüye gelin.
6. Install basın ve 1. adımda indirdiğiniz dosyayı seçip yükleyin.
7. yükledikten sonra 3. adımı tekrarlayın.
8. TWRP restore yazılımını ve patch dosyasını indirin. Buradaki iki dosyayıda indirin.
9. indirdiğiniz http://Oxygen_OS_pie_RebootPoweroff_patch.zip dosyasını cihazın hafızasına atın TWRP de iken direk atabilirsiniz.
10. indirdiğiniz OxygenOS 9.0.3 Tulip-v1 MatthewORN_aka._Mstogli.zip dosyasını arşivden çıkarıp klasör şeklinde cihaz hafızasındaki TWRP klasörünün içine kopyalayın. Klasörde olması gerekli.
11. Şimdi TWRP menüsünden Restore'ye gelerek Sadece BOOT ve System seçili olacak şekilde Swipe to Restore diyerek yükleme yapın. Not: (Data (excl. storage ve Cust/Vendor) seçilmeyecek.
12. Tekrar Install diyerek bu kez http://Oxygen_OS_pie_RebootPoweroff_patch.zip dosyasını flashlayın.
13. isterseniz yükleme bittikten sonra Magisk flashlayın. Reboot diyerek yeniden başlatın.

Not: GCAM otomatik aktiveli sadece apk yüklemeniz gerek.

NOT: TWRP backup olan rom düzeltme yapılan rom dur. Yani siz isterseniz konu başlığındaki güncel olan romu yükleyebilirsiniz. Bunu yapabilmek içinde 7. adıma kadar olanları yapmak zorundasınız. Ben 7. adıma kadar yaptıktan sonra güncel olan romu yükledim ve Ekran gidip gelme sorunu olmadığını görünce paylaşmak istedim. Tekrar 3. adımı yapıp bazı sorunları gideren Restore yazılımını yükledim.

Hatalar Bugs:

Yüz tanıma eklensede çalışmıyor. Parmak izi yeterince hızlı.
Yanılmıyorsam titreşimden çıkmıyor.
Wifi den kopuyor. GHZ den kaynaklı olabilir evdeki diğer farklı bir ağa bağlandım şimdilik sıkıntı görünmüyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Romu portlayan kişiye çok sinir oldum, Az biraz eksikleri kalmış zaten onları tamamlayıp bıraksa yine hoş olurdu.
Emeğine sağlık, konuya ekleyim yüklemek isteyenlere yardımcı olur.

RecSpeed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
#Su
Cihazım
MiNote10
Meslek
#Firmware
Konular
1
Emeğine sağlık, konuya ekleyim yüklemek isteyenlere yardımcı olur.

Teşekkürler aynen bir kaç yerde de gördüm kimse cevabını bilmiyor. Birinde çalışıyor birinde ekran sorunu veriyor. Ama çok şükür çözdük.

Üst Alt