Rom Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Masik P [Premium] - [MIUI v10 • V9.4.25] Custom Rom

Byopsy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlüt
Cihazım
Xioami mi mi
Konular
0
evet çözdüm gcam sildim veriyi temizledim düzeldi çakışma oldu sanırım
Merhaba.

rom'u şimdi yükledim. temiz kurulum yaptım. herşey süper ama kamera da portre modu bende çalışmıyor. kameraya bağlanılamıyor hatası veriyor. Gcam yüklü değil. acaba nasıl düzelir? Başka bir işlem yaptınız mı Gcam haricinde. ,

Kamera verilerini temizlemeyi denedim ancak olmadı. Acaba yüklerken aroma seçeneklerinde root seçtim ve uygulamaların tamamını yükle dedim. Oradan bir problem olmuş olabilirmi?

davut83

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
davut
Cihazım
zopo zp998
Konular
4
Kamera portre modunda hata bendede oldu bir okadar ugraştım bir fix kurdum sorun düzeldi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Buyrun fix bu.denemek isterseniz twrp den kurun sorun tamamdır

Ekli dosyalar

• 4k_Stereo_Audio_MOD_FOR_Tulip.zip
    133,7 KB · Görüntüleme: 25

netlogger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
Kamera portre modunda hata bendede oldu bir okadar ugraştım bir fix kurdum sorun düzeldi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Buyrun fix bu.denemek isterseniz twrp den kurun sorun tamamdır
Audio falan diyor, kamerayla alakalı olduğundan emin misiniz?

davut83

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
davut
Cihazım
zopo zp998
Konular
4
Zipi yükledim portre modu düzeldi fakat panoroma modunda kameradan atıyor bu romun kamerada sorun var daha çözüme ulaşamadım ama anx kamera yükleyince herşey sorunsuz aslında ama kendi kamerasıyla degişim yapıyor istersen deneyebilirsiniz begenmezseniz magisk managerden kaldırın eski kamerasına geri döner

davut83

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
davut
Cihazım
zopo zp998
Konular
4
Kardeşim gcam sildim verileri temizledim düzeldi demişsin fakat romu temizden kurup hiç birşey yüklemeden direk olarak kamerayı test ettim yine aynı bir fix buldum sorun çözüldü ama bu kez panaromada modunda kameradan atıyor sende durum nasıl

davut83

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
davut
Cihazım
zopo zp998
Konular
4
Temiz kurulum yaptım kamerayı hiç bir şey kurmadan test ettim yine portre modunda hata verdi daha önce paylaştıgım fix dosyasını kurdugumda panaromada hata almıştım temiz kurulumdan sonra fixi tekrar twrpden kurdum sorunsuz hem portre hemde panaromada hiç bir sıkıntı yok

yuhaqyaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmed bal
Cihazım
n7100
Konular
2
geçen gece hadi dedim bi root edip bikaç custom rom veya ported miui yükleyim de değişiklik olsun.
indirdiklerim arasında Masik P rom da vardı. neyse bikaç tane rom denedim en sona bu kaldı, data cache vendor mendor ne varsa herşeyi wipe edip masik p'yi, firmwareyi ve magisk'i flashladım. açtım cihazı belli bir süre sonra boot etti. bikaç ayar yaptım sonrasında rom kendine gelsin diye yeniden başlattım, fastboot moda düştü açılmadı. bikaç defa daha denedim baktım olmuyor, sürekli fastboot moda düşüyor, saat de gece 4 olmuş dedim bırakayım da sabah dingin kafayla ilgilenirim. ertesi sabah format atmadan son bi deneyeyim dedim baktım boot etti açıldı rom. herşey normal çalışıyor gibi görünüyor formatlamadım bıraktım, ama akşam 6 oldu ne arayan var ne çağrı atan, sonrasında farkettim ki birisi aramaya kalkınca benim şebeke gidiyor, bi süre sonra geri geliyor. "arayın beni" diye mesaj atıyorum arkadaşlara, hepsinden aynı cevap geliyor; "Ulaşılamıyor sana dostum". yahu mesajlaşıyoruz, e ben arayabiliyorum sizi, siz nasıl arayamazsınız ?
forumda biraz araştırdım bikaç kişinin başına gelmiş güncelleme sonrasında, verdikleri çözümleri denedim, yok lte/wcdma/gsm al, yok yeniden başlat, yok sim bir bilgisini güncelle vs. ne denediysem olmadı. gece eve geldim. indirdim bootleggers' romu, yapıştırdım. miss gibi oh, arayan herkes tek atıyor :)
demem o ki; Masik P yukarıda arkadaşların da kamera ile ilgili anlattıklarından anlaşılacağı üzere, her yeni kurulumda farklı sonuçlar doğurabilen kararsız bir rom. Özellik olarak mükemmel özellikleri var, dpi değeri düşürme, dokunarak uyku / uyanma falan ama, kararsız çalışıyor zannımca.
deneyecekseniz de illa ki, her ihtimale karşı sağlam çalıştığından emin olduğunuz yedek bir rom bulunsun dahili hafızada ;)
dipnot: ben kurduğumda denediğim kadarıyla hiç fix kurmamış olmama rağmen kameranın tüm modları ( portre, vidyo, foto, panaroma vs ) sorunsuz çalışıyordu.
herkese iyi forumlar.

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
geçen gece hadi dedim bi root edip bikaç custom rom veya ported miui yükleyim de değişiklik olsun.
indirdiklerim arasında Masik P rom da vardı. neyse bikaç tane rom denedim en sona bu kaldı, data cache vendor mendor ne varsa herşeyi wipe edip masik p'yi, firmwareyi ve magisk'i flashladım. açtım cihazı belli bir süre sonra boot etti. bikaç ayar yaptım sonrasında rom kendine gelsin diye yeniden başlattım, fastboot moda düştü açılmadı. bikaç defa daha denedim baktım olmuyor, sürekli fastboot moda düşüyor, saat de gece 4 olmuş dedim bırakayım da sabah dingin kafayla ilgilenirim. ertesi sabah format atmadan son bi deneyeyim dedim baktım boot etti açıldı rom. herşey normal çalışıyor gibi görünüyor formatlamadım bıraktım, ama akşam 6 oldu ne arayan var ne çağrı atan, sonrasında farkettim ki birisi aramaya kalkınca benim şebeke gidiyor, bi süre sonra geri geliyor. "arayın beni" diye mesaj atıyorum arkadaşlara, hepsinden aynı cevap geliyor; "Ulaşılamıyor sana dostum". yahu mesajlaşıyoruz, e ben arayabiliyorum sizi, siz nasıl arayamazsınız ?
forumda biraz araştırdım bikaç kişinin başına gelmiş güncelleme sonrasında, verdikleri çözümleri denedim, yok lte/wcdma/gsm al, yok yeniden başlat, yok sim bir bilgisini güncelle vs. ne denediysem olmadı. gece eve geldim. indirdim bootleggers' romu, yapıştırdım. miss gibi oh, arayan herkes tek atıyor :)
demem o ki; Masik P yukarıda arkadaşların da kamera ile ilgili anlattıklarından anlaşılacağı üzere, her yeni kurulumda farklı sonuçlar doğurabilen kararsız bir rom. Özellik olarak mükemmel özellikleri var, dpi değeri düşürme, dokunarak uyku / uyanma falan ama, kararsız çalışıyor zannımca.
deneyecekseniz de illa ki, her ihtimale karşı sağlam çalıştığından emin olduğunuz yedek bir rom bulunsun dahili hafızada ;)
dipnot: ben kurduğumda denediğim kadarıyla hiç fix kurmamış olmama rağmen kameranın tüm modları ( portre, vidyo, foto, panaroma vs ) sorunsuz çalışıyordu.
herkese iyi forumlar.
Bu cevabınız için teşekkürler. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Arayan herkes tek atıyor clap~~nod~~haha--haha--

davut83

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
davut
Cihazım
zopo zp998
Konular
4
Yeni sürümü çıkmış denedim güzel rom olmuş miui v11 Masik X 8.5 Tulip bir çin sitesinden buldum

Üst Alt