Rehber Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Hard Reset [Fabrika Format] İşlemi • [Xiaomi Hard Reset]

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Merhaba RedmiS2 cihazımı alalı yaklaşık 1 yıl oluyor ilk defa format atmak istedim. Menüden girip fabrika ayarlarına geri döndüm ama yaklaşık 3 saattir bu işlem devam ediyor yardımcı olabilir misiniz ?
Cihazı kapatıp açmanız faydalı olacaktır

ismailacar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ismail
Cihazım
note 6 pro
Konular
0
Allah kahretmesin ben de aynı sorunu yaşıyorum. güncelleme geldi bugün . yine kapandı ve açılmıyor, aynı sebepten 1 hafta olmadı servisten geleli. note 6 pro
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazı kapatıp açmanız faydalı olacaktır
serhat bey özelden numara verebilirmisiniz. çok zamanınızı almayacağım.

yavuz-90

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yavz
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro için
Hard Reset işlemlerinden bahsedeceğim.
Aslına bakarsanız,
bu işlemler her Xiaomi Telefonu için aynıdır.

Hard Reset Nedir ?
Hard reset, aynı zamanda fabrika ayarlarına geri döndürme olarak da bilinen işlemdir.
Akıllı telefon veya tablet gibi cihazlarda sıkça uygulanır.
Hard reset sonucunda cihazdaki tüm veriler sıfırlanır.
Bu da demek oluyor ki, tüm ayarlarınız, kullanıcı verileriniz, fotoğraf ve videolarınız, üçüncü parti uygulamalarınız, kısacası hafızadaki her şey yok olur. Bu yüzden hard reset sadece belli durumlarda, veriler yedeklendikten sonra atılmalıdır.

Normal Ayarlardan Sıfırlamadan Farkı Nedir ?
Bazı durumlarda telefon kullanılamaz hâlde olur ve menülere erişim sağlanamaz. Böyle zamanlarda ise çoğunlukla güç ve ses tuşlarıyla çeşitli kombinasyonlar yapılarak hard reset menüsüne ulaşılır.

NOT : Hard Reset işleminde sıfırlama yaptığımız için herşey silinecek, Bu işlemlere başlamadan önce Telefonunuzu yedeklemeyi unutmayın ve Telefonunuzun şarjı'nın en az %30 - %40 üzeri olmasına dikkate alın.

Öncelikle Recovery Menüsünü açmamız lazım. Bunun için ;

1 - Cihazı Kapatın
2 - Cihazın SES AÇMA + GÜÇ tuşlarına aynı anda basın.
3 - Mİ LOGO'su geldiği esnada GÜÇ tuşunu bırakın.
4 - Cihazın RECOVERY menüsü açılacak. Artık bu ekranda da Ses Açma tuşunu da bırakabilirsiniz.
5 - Bu ekranda SES Tuşlarıyla hareket ederiz yani seçenekler arasında Aşağı Yukarı yaparız.
6 - GÜÇ tuşuyla da ONAY veririz. Yani hangi seçeneğe geldiysek. O seçeneği onaylarız.

Şimdi ise Wipe (Silme) işlemine geldik. Bu işlemlerde herşey silinecek unutmayın.
Sırasıyla

WİPE DATA ( Verileri Sil )
WİPE ALL DATA ( Tüm Verileri Sil )
CONFİRM ( Onayla )
BACK TO MAİN MENÜ ( Ana Menüye Geri Dön )
REBOOT ( Yeniden Başlat )

Dediğimizde Hard (Reset) Format atmış olacağız.
Videolu anlatımlar da ekliyorum. İyi Forumlar.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

redmi note 6 pro telefonumu satmadan önce alacak olan kişinin sorun yaşamaması için ne yapmam gerekli . Telefonun bootloader kilidi açık ve aynı zaman da telefon da bana ait mi hesabı var. cevaplarsanız sevinirim

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
redmi note 6 pro telefonumu satmadan önce alacak olan kişinin sorun yaşamaması için ne yapmam gerekli . Telefonun bootloader kilidi açık ve aynı zaman da telefon da bana ait mi hesabı var. cevaplarsanız sevinirim
Cihazı fabrika ayarlarına çevirmeniz yeterli olacaktır

AbeRazor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
redmi note 6pro
Konular
2
merhaba üstadım çok acil bir roblem var, telefonum 1 aydır kendi kendine donuyor kapanıyor hatalar veriyor her seferinde format atarak bi nebze olarak devam ettim bugun ise format atmayı denediğimde %99,99 kalıyor telefonumun boot kilidi açık değil room da atamıyorum telefonumda açılma ekranında duruyor öylece android kaynaklı bir sorun ama nasıl düzelticeğimi bilmiyorum yardımcı olucak birisi varsa maddi yönden karşılayabilirim

TigerKHaN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Redmi Note 3
Meslek
Engineering Elektronic
Konular
3
merhaba üstadım çok acil bir roblem var, telefonum 1 aydır kendi kendine donuyor kapanıyor hatalar veriyor her seferinde format atarak bi nebze olarak devam ettim bugun ise format atmayı denediğimde %99,99 kalıyor telefonumun boot kilidi açık değil room da atamıyorum telefonumda açılma ekranında duruyor öylece android kaynaklı bir sorun ama nasıl düzelticeğimi bilmiyorum yardımcı olucak birisi varsa maddi yönden karşılayabilirim
Ankara da iseniz Keçiören de Atapark Mahallesinde Xiaomi Telefon tamircisi var . Meşhur Bayram Kaya.
Facebook da arama yap çıkacak.
Tüm Xiaomi Gurublarda var.
Ona götür yarım saatte halleder verir.

Geçenler de Ulus dan bir arkadaşi yönlendirdik. Ayni senin durumda idi. Bootloader kilidi kapali idi.
Yapmişdi Bayram Kaya.

tapatalk3410

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
13
kimsede de dememiş bu hard reset le fabrika ayarlarina dön aynımı işlem sonucunda. hard reset daha detayli mi sifirliyor. herseyi siliyor da fabrika ayarina don herseyi silmiyor mu

Karadelikten ses dalgaları kullanılarak gönderildi.

tiske

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mtiske
Cihazım
Redmi 6
Meslek
Kalite
Konular
1
Hayır, telefon üzerinde yüklü olan romu sıfırladığı rom değişmez.
hard reset işlemi yeni romdan sonra mı yapılıyor önce mi?
Anladığıma göre önce rom. sonra hard reset galiba

Bilal Yüksel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Redmi not6 pro
Konular
20

Aslına bakarsanız,

Hard Reset Nedir ?
Hard reset, aynı zamanda fabrika ayarlarına geri döndürme olarak da bilinen işlemdir.
Bu da demek oluyor ki, tüm ayarlarınız, kullanıcı verileriniz, fotoğraf ve videolarınız, üçüncü parti uygulamalarınız, kısacası hafızadaki her şey yok olur. Bu yüzden hard reset sadece belli durumlarda, veriler yedeklendikten sonra atılmalıdır.

Bazı durumlarda telefon kullanılamaz hâlde olur ve menülere erişim sağlanamaz. Böyle zamanlarda ise çoğunlukla güç ve ses tuşlarıyla çeşitli kombinasyonlar yapılarak hard reset menüsüne ulaşılır.

NOT : Hard Reset işleminde sıfırlama yaptığımız için herşey silinecek, Bu işlemlere başlamadan önce Telefonunuzu yedeklemeyi unutmayın ve Telefonunuzun şarjı'nın en az %30 - %40 üzeri olmasına dikkate alın.

1 - Cihazı Kapatın
4 - Cihazın RECOVERY menüsü açılacak. Artık bu ekranda da Ses Açma tuşunu da bırakabilirsiniz.
5 - Bu ekranda SES Tuşlarıyla hareket ederiz yani seçenekler arasında Aşağı Yukarı yaparız.
6 - GÜÇ tuşuyla da ONAY veririz. Yani hangi seçeneğe geldiysek. O seçeneği onaylarız.

Şimdi ise Wipe (Silme) işlemine geldik. Bu işlemlerde herşey silinecek unutmayın.
Sırasıyla

CONFİRM ( Onayla )

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aslına bakarsanız,

Hard Reset Nedir ?

1 - Cihazı Kapatın

Sırasıyla

CONFİRM ( Onayla )

Anlatıldığı şekilde Hard Reset yaptım düzgün çalışan ses tuşları düzensiz çalışmaya başladı ayarlar menüsünde çalışıyor onun dışında gidiyor sadece arka planda ayarlar açık olunca kullanabiliyorum yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

Üst Alt