Rehber Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Google Kamera Yükleme Anlatımı - [Rootsuz]

hakki33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakkı
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
5
Hocam bootloader kilidim açık burda yazılanları yaptım ama olmadı twrp kuruluyor ve ana ekranda şifre istiyor ve ne kadar denediysem olmadı yardımcı olurmusunuz.

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Hocam bootloader kilidim açık burda yazılanları yaptım ama olmadı twrp kuruluyor ve ana ekranda şifre istiyor ve ne kadar denediysem olmadı yardımcı olurmusunuz.
Sifreyi alttaki geri tuşuyla geçebilirsiniz

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
TWRP KURMA ANLATIMI

✅ İndirilecek Dosyalar ✅
➡️
➡️
➡️
➡️
➡️

Anlatım
TWRP'yi indirin, TWRP'nin adını değiştirip recovery yapın. Dahili Depolama veya Harici SD Kart Hafıza'sına atın.
Bilgisayarınıza ADB Driver ve QUALCOMM Driver kurun. Platform Tools Dosyasını indirip bilgisayarınızda masaüstüne çıkarın. Platform Tools dosyasının içine TWRP'yi kopyalayın.
Platform Tools klasörünün içinde iken CMD ekranının açın. CMD ekranını açmak için Mouse ile Shift tuşuna basılı tutarken Mouse ile sağ tuş tıklayın ve CMD ekranını burada aç seçeneğine tıklayın veya klasörün içinde üstteki arama kısmının olduğu yere CMD yazıp bilgisayarınızın klavyesinden Enter'a basın.
Siyah CMD ekranı geldiğinde, cihazınızda Geliştirici Seçeneklerini açın. Açmak için, Ayarlar>MIUI Sürümü'ne 6-7 defa dokunun sonra, Ayarlar>Ek Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri'ne tıklayın ve USB Hata Ayıklama'yı aktif edin. Ardından cihazı FASTBOOT moduna alın, Fastboot Mod'a almak için telefonu kapatın ve Güç tuşu ile Ses Kısma tuşlarına aynı anda basın, Telefonun ekranında Mi Logo'su geldiğinde Güç tuşunu bırakın, Ses Kısma tuşuna basılı tutmaya devam edin, Telefonun ekranında FASTBOOT yazısı geldiğinde Fastboot mod'una girmişsiniz demektir. Şimdi ise telefonu USB Kablosu ile bilgisayara bağlayın.
CMD ekranına alttaki kodları sırası ile yazın ve klavyeden Enter tuşuna basın, yani her bir kodu yazdıktan sonra Enter'a basın.

fastboot devices
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot boot recovery.img

⛔️ Bu kodları ne işe yarıyor diye merak ediyorsanız. devices kodu cihazı görüp görmediğini kontrol edecek. Eğer görmez ise cihaz bilgisayara bağlanmamış veya fastboot moda alınmamış demektir. flash kodu ise Twrp'yi cihaza yazmaya yarıyor. boot kodu ise telefonu Twrp ile boot edicek yani açacak.

Bu kodları yazdığınızda telefon TWRP ekranında açılacak. Karşınıza şifre ekranı gelecek, orayı iptal(cancel) deyip atlayabilirsiniz.
TWRP'de cihaz Dahili Depolama'yı görmeyecektir. TWRP'nin Dahili Depolamayı görmesi için cihazın DATA'sını silmeniz lazım.
Data'yı silmek için iki seçenek var.

Birinci Seçenek:
TWRP ana ekranında iken;
Temizle(wipe)
Gelişmiş Temizlik(advanced wipe)
Veri(data)
'yı işaretleyip alttaki oku sağ'a doğru kaydırın ve TWRP ana ekranı'na gelin,
Yeniden Başlat (reboot)
Recovery(recovery)

Seçeneğine tıklayın.

İkinci Seçenek:
TWRP ana ekranında iken;
Temizle(wipe)
Veriyi Biçimlendir(format data)

Gelen ekrana klavye ile yes yazın ve klavyeden Enter'layın yani işleme onay verin.
TWRP ana ekranı'na gelin,
Yeniden Başlat (reboot)
Recovery(recovery)

Seçeneğine tıklayın.

⛔Dikkat: Bu Temizleme işleminde Cihazda herşey silinecek, dolayısı ile Yedeklerinizi almayı unutmayınız..

Tekrar TWRP ekranı karşınıza geldiğinde Dahili Depolama artık görünüyor olacak. Şimdi ise şifrelemeyi kaldırmamız gerek. Bu sayede TWRP her ekran açılışında şifre ekranı karşımıza gelmeyecek ve şifrelemeyi devre dışı bırakacağız.
Bunun için daha önceden indirip telefonun Hafıza'sına attığımız DM VERİTY zip dosyasını TWRP'den yüklememiz gerek, bunun için;
TWRP ana ekranında iken;
Yükle (ınstall)
Altta depolama seç kısmından DM VERİTY dosyasını hangi hafızaya attıysanız onu seçin ve DM VERİTY dosyasını bulup tıklayın, alttaki oku sağ'a doğru kaydırıp yüklemeyi başlatın.
TWRP ana ekranı'na gelin,
Yeniden Başlat (reboot)
Sistem(system)

Seçeneğine tıklayın ve cihazınız yeniden başlayıp masaüstü ekranı gelecektir.
İşlem bu kadar.

❌NOT: Eğer cihazınızda Global Rom yüklü ise yukarıda anlatılan işlemleri yaptıktan TWRP ekranında iken yani TWRP'den çıkmadan Magisk(Root) zip dosyasını yükleyin yoksa TWRP silinir, orijinal recovery'sine döner. DM VERİTY yükler gibi Magisk yüklemeside aynı şekilde yüklenecek. TWRP'yi kapatmadan Magisk yükleyin ki, tüm işlemleri baştan yapmak zorunda kalmayın..

Son düzenleme:

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Geri tuşuyla geçiyorum gereken komutları yazıyorum ama kamera çalışmıyor
10.3.3 Sürümünde rootsuz Google cam icin camera api2 ve enablehal3 ayari yapılamıyor. Özetle root atmaniz gerekiyor. Rootu kaldirinca kendiginden ayarlar gidiyor.

Root için Twrpden bu zipli dosyayı flaslamaniz gerek.(wipe yapılmadıysa dosya sd cardda olmalı) Ardından magisk apk kurmaniz gerekli.

morrowindmemes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
1
arkadaslar note 6 pro ya suan da adimlari uygulasam bile gcam i yukleyemez miyim root olmadan gcam i yuklemek cok istiyordum ama root gozumu korkutuyor

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Ben zaten root atacağım ancak twrp kalıcı olmasın istiyorum bu geçiçi twrp ilede root atabilirim değil mi?
Atabilirsiniz.

Geçici olarak twrp komutu;
Fastboot boot recovery.img

Kalıcı olarak twrp;
Fastboot flash recovery recovery.img

Tavsiyem kalıcı olarak twrp atın, twrp icinden efs yedegi alın

Gokselami

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selami
Cihazım
Mi 6x
Konular
10
9.0 Pie'de mümkün olmuyor Root'suz maalesef.
Serhat hocam, bl kilidini açtırıp rom rot işlerine girmek istiyorum ama tecrübem hiçmi hiç yok. Sizden ricam bu işin altın kuralı ve işlemlerde öncelik sıralaması nedir ? Sanırım bilgisyar laptop vesaire de gerekiyor.

Üst Alt