Rehber Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Google Kamera Kurulum [Build Prop] • [Root]

serhat.yldz

Sözü akıl ile söyle, Bilgi ile süsle.
Yönetici
Bölüm Sorumlusu
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Serhat
Cihazım
Redmi Note 6Pro
maxresdefault.jpg

Redmi Note 6 Pro için Root'lu cihazda Build Prop dosyasına kod ekleyerek Camera2Api özelliğini etkinleştirip Gcam (Google Kamera) yükleme anlatımıdır.

1 • Telefonu Root'layın.
2 • Google Play Store'dan Build Prop Editörünü indirin, telefona kurun ve Root haklarını verin. İsteyen başka bir build prop editörü'de indirebilir.

3 • Build Prop Editör uygulamasını açın,
system / buildprop metin dosyasını seçip, sağ üstteki kalem işaretine tıklayın.

4 • Son satıra alttakı kodu ekleyin ve kaydedin.

Kod:
persist.camera.HAL3.enabled = 1

5 • Ardından telefonu yeniden başlatın.

6 • Sonra alttaki uygulamayı Play Store'dan indirip açın ve Start butonuna basıp Test edilmesini bekleyin.

7 • Tüm tikler yeşil renkse başarılı şekilde camera2Api etkinleştirilmiş demektir. Alttaki resim gibi olacak;

Screenshot_2019-01-02-06-01-48-398_pl.vipek.camera2_compatibility_test.jpg

8 • Şimdi Google Kamera(Gcam) apk'yı telefona kurun.
Not : Ağır Çekim modu çalışmamaktadır. Gcam gece çekimlerinde Stock kameraya göre daha iyi fark göstermektedir. Gcam apk'nın Night Sight(Gece Görüşü) çalışmaktadır.

Screenshot_2019-01-02-05-45-27-941_com.google.android.GoogleCameraNext.png Screenshot_2019-01-02-05-46-04-964_com.google.android.GoogleCameraNext.png Screenshot_2019-01-02-05-45-33-231_com.google.android.GoogleCameraNext.png
Screenshot_2019-01-02-05-45-41-152_com.google.android.GoogleCameraNext.png Screenshot_2019-01-02-05-45-37-994_com.google.android.GoogleCameraNext.png Screenshot_2019-01-02-05-51-53-257_com.google.android.GoogleCameraNext.png

Son düzenleme:

ua_mustafa_20

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
mustafa
Cihazım
Mi max 2
Meslek
Öğrenci (hemşire)
Ekli dosyayı görüntüle 35752

Redmi Note 6 Pro için Root'lu cihazda Build Prop dosyasına kod ekleyerek Camera2Api özelliğini etkinleştirip Gcam (Google Kamera) yükleme anlatımıdır.

1 • Telefonu Root'layın.
2 • Google Play Store'dan Build Prop Editörünü indirin, telefona kurun ve Root haklarını verin. İsteyen başka bir build prop editörü'de indirebilir.

3 • Build Prop Editör uygulamasını açın,
system / buildprop metin dosyasını seçip, sağ üstteki kalem işaretine tıklayın.

4 • Son satıra alttakı kodu ekleyin ve kaydedin.

Kod:
persist.camera.HAL3.enabled = 1

5 • Ardından telefonu yeniden başlatın.

6 • Sonra alttaki uygulamayı Play Store'dan indirip açın ve Start butonuna basıp Test edilmesini bekleyin.

7 • Tüm tikler yeşil renkse başarılı şekilde camera2Api etkinleştirilmiş demektir. Alttaki resim gibi olacak;

Ekli dosyayı görüntüle 35751

8 • Şimdi Google Kamera(Gcam) apk'yı telefona kurun.
Not : Ağır Çekim modu çalışmamaktadır. Gcam gece çekimlerinde Stock kameraya göre daha iyi fark göstermektedir. Gcam apk'nın Night Sight(Gece Görüşü) çalışmaktadır.

Ekli dosyayı görüntüle 35745 Ekli dosyayı görüntüle 35746 Ekli dosyayı görüntüle 35747
Ekli dosyayı görüntüle 35748 Ekli dosyayı görüntüle 35749 Ekli dosyayı görüntüle 35750
elinize sağlık hocam
cihaza sahip arkadaşlar için güzel bir rehber olmuş

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

peugeut27

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Samet
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Elinize sağlık hocam. Örnek fotoğraflar var mı? Özellikle stock cam ile karşılaştıracak

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

peugeut27

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Samet
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Root olmadan dedim zaten kardeşim.
Tamam hocam haklısınız bir şey demedim :) sadece custom recovery varken root olup olmaması pek fark etmiyor ona vurgu yapmak istedim

HakanCOSKUN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
HaKaN
Cihazım
Redmi Note 5 AI
Meslek
Ar-Ge Uzmanı
Tamam hocam haklısınız bir şey demedim :) sadece custom recovery varken root olup olmaması pek fark etmiyor ona vurgu yapmak istedim

Hocam şöyle ki;

Bahsettiğim yöntemde custom recovery cihaza yüklenmiyor.Sadece custom rec. ile cihaz başlatılıyor.İşlemler bittikten sonra cihazı yeniden başlattığınızda orjinal rec.ile devam ediyorsunuz.Bunu anlatmak istedim.

Üst Alt