Rehber Xiaomi Redmi Note 6 Pro - BootLoader Kilidi Açma [ANLATIM]

BahadirHan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
19
Hocam kilidi aç dedikten sonra 337 saat bekleme süresi verdi. Hiç birşey yapmadan telefonu yeniden ben başlattım hiç bir şeyim silinmemişti normal mi?

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Hocam kilidi aç dedikten sonra 337 saat bekleme süresi verdi. Hiç birşey yapmadan telefonu yeniden ben başlattım hiç bir şeyim silinmemişti normal mi?
Normal hocam, cunku süre bittiğinde tekrar bilgisayar basina gecip programdan kiliti açtığın esnada silinecek herşey.

BahadirHan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
19
Normal hocam, cunku süre bittiğinde tekrar bilgisayar basina gecip programdan kiliti açtığın esnada silinecek herşey.
Tamam hocam sağolun :) Unlock yaptıktan sonra rom yüklemek için neleri yüklemem gerekiyor?

gokhancamgoz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

"Xiaomi Redmi Note 6 Pro" Bootloader Kilidi Nasıl Açılır ?

Xiaomi bootloader kilidini açma sürecinde sıkılaşıyor.
Biraz sabır ve uygun talimatlarla, yapılması oldukça kolay olabilir. Çok fazla adım var, bu yüzden karmaşık görünebilir, ancak Redmi Note 6 Pro' nun bootloader kilidini açmanın ne kadar kolay olduğunu sizde göreceksiniz.
Kilit hemen de açılabilir veya bekleme süresi de verebilir, Yani 360 saat, 720 saat, hatta 1440 saat gibi süreler verebilir.
Ancak, bu bekleme süresi herkes için aynı değildir. Bazıları telefonlarını anında açabilir. Daha önce Xiaomi cihazda 15 günlük bekleme süresi almıştım ama Redmi Note 6 Pro'nun bootloader kilidini açmak için 30 günlük(720 saat) bir bekleme süresi verildi.
Xiaomi'nin en iyi çözümün ne olduğu hakkında bir fikri bile yok. Yine de, bekleme süresinin amacının, kullanıcılarını korumak olduğunu söylüyorlar.
Öyleyse, devam edeyim ve baştan sona tüm süreci size göstereyim. Bazılarınız beklemek zorunda kalabilir, bazıları beklemeyebilir.

Telefonu kapatın. Güç Tuşu'na ve Ses Kısma tuşlarına aynı anda basın, Mi logosu geldiğinde Güç Tuşunu bırakın. Sonrasında Fastboot yazısı ve ekranı gelecektir. Bu ekran geldiğinde fastboot modunda demektir.
Ayarlar > Telefon Hakkında > Miui Sürümü' 6-7 defa dokunun. "Artık sen bir geliştiricisin" yazısı geldiğinde tamamdır. Şimdi geliştirici seçeneklerinde "Usb Hata Ayıklamayı" aktif edelim.
Geliştirici Seçeneklerine girmek için Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri seçeneğini aktif edin.

Not : Burda anlatılan Xiaomi'nin diğer cihazlarında Bootloader kilidini açmak için de aynı işlemlerdir.

Anlatım :

1 – Redmi Note 6 Pro'nun Bootloader Kilidini açmak için izin isteyin.
- Xiaomi'nin bu cihazın sahibi olduğunu doğrulayabilmesi için bir Mi hesabı oluşturmuş, onaylanmış ve bir telefon numarasına bağlı olmanız gerekir.

2 – Ayarlar uygulamasını açın.

3 – Hesaplar bölümüne gelip ve Mi Hesabı seçeneğine dokunun.

4 – Mi Hesabı'nıza giriş yapın.

5 – Senkronize Et ve Cihazı Bul seçeneğini Aktif edin

6 – Cihazı Bul seçeneğini mutlaka aktif edin.
- Bu iki adımdan birinde eğer şifreniz istenirse girin.

7 – Redmi Note 6 Pro'da Geliştirici Seçenekleri'ni Etkinleştir.

8 – Ayarlar uygulamasının ana menü sayfasına tekrar dönün

9 – Aşağı kaydırın ve ardından Ek Ayarlar seçeneğine dokunun.

10 – Ve alttaki Geliştirici Seçenekleri menüsüne dokunun.
- Bunu görmek için aşağı kaydırmanız gerekebilir.

11 – Usb Hata Ayıklamayı aktif edin ve Sonra kaydırın ve Mi Kilit Açma Durumu seçeneğine dokunun.

12 – İstendiğinde izin vermek için Kabul Et düğmesine dokunun.
- Bu istemi ekranın altında görmelisiniz.

13 – Ekrandaki metni okuyunuz, böylece riskleri bilirsiniz, ardından alttaki Hesap ve Cihaz Ekle düğmesine dokunun.

14 – SIM kartınızı taktığınızı ve Mi Hesabı'nızı daha önce eklediğinizi varsayarsak, bir hata çıkmaz.

15 – Mi Unlock programını bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.

16 – Mi Unlock programını aç.
- “Miflash_unlock.exe” adlı bir dosya olmalı.

17 – Bilgileri okuyup ve ardından alttaki Kabul düğmesine tıklayın.

18 – Mi Unlock programı dahilinde Mi Hesabı'nıza giriş yapın.
- Telefonunuzda giriş yaptığınız Mi Hesabıyla aynı hesap olmalı.

19 – Redmi Note 6 Pro'yu Fastboot Modu'na alın.

20 – Bilgisayara Redmi Note 6 Pro'yu Mikro USB kablosuyla bağlayın.

21 – Mi Unlock programının altına doğru Unlock düğmesini tıklayın.

22 – Bu ekranda karşınıza birkaç uyarı çıkacak, bu uyarıları bekleyin ve Yine de Kilidi Aç ( unlock anyway ) butonuna tıklayın.
- Geri sayım bittikten sonra Yine de Kilidi Aç düğmesini göreceksiniz.

23 – Mi Unlock programının Cihazı Doğrula fazından geçmesini bekleyin

24 – Şanslıysanız ve anında bir kilit açma işlemi oluşursa işlem başarılı olur ve Adım 26'ya geçebilirsiniz.
- Yine de benim gibiyseniz, telefonun kilidini açmadan önce belirli bir süre beklemeniz gerektiğini belirten bir mesaj verilir. Misal ben 720 saat(1 ay) bekleme süresi almıştım. Size de ekranda 360-720 saat vs. Gibi bir uyarı verecektir. Örneğin bu resimdeki gibi;

25 – Size söylenen süreyi bekledikten sonra, bu kılavuzdaki #16. Adımdan itibaren adımları tekrarlayın.

26 – Her şey yolunda giderse (beklemeye zorlanıp zorlanmayacağınız) Mi Unlock programında bu resmi görmelisiniz. Bu resmi gördüğünüzde kilidiniz açıldı demektir.

27 – Telefonunuzun otomatik olarak yeniden başlatıldığını fark edeceksiniz.
- Telefonu Yeniden Başlat düğmesine tıklamanıza gerek yoktur.

28 – Ve Xiaomi cihazınızda fabrika ayarlarına sıfırlama yapacaktır.
- Bunu, ekranın altında görünen kısa ilerleme çubuğuyla görebilirsiniz.

29 – Redmi Note 6 Pro yeniden başlatılacak ve bu önyükleme döngüsü daha uzun sürecek
- Android ve MIUI her şeyi tekrar ayarlamak zorunda kaldıkça sabırlı olun.

30 – Telefon açıldığında, Mi Hesabınıza tekrar bağlanmanız gerekir.
- Mobil veri üzerinden veya bir WiFi bağlantısı üzerinden.

31 – Sonunda, MIUI kurulum işlemine telefonunuzu tekrar kullanmaya başlamak için başlayabilirsiniz.

32 – Bootloader'ın kilidinin açık olduğundan emin olmak için Adım #7 ile Adım #11 arasındaki adımları tekrarlayabilirsiniz.
- Geliştirici Seçeneklerine girdiğinizde "Mi kilit Açma" seçeneğinde bu ekran karşınıza geliyorsa kilit açılmış demektir.

Not :
KyhnVrgli41 adlı forum üyemizden Dikkat !
"Bootloader başvurusu yapan arkadaşlar cihazla hesabı eşleştirdikleri zaman birdaha yapmasınlar. Örnek vermek gerekirse eşleştirme yapıldı, başvuru yapıldı 360 saat verdi beklediniz, 1 hafta sonra tekrardan kontrol etmek için bir daha eşleştirdiniz, burada süre sıfırlanıyor. Tekrardan beklemeniz gerekiyor. Süre sıfırlanmasa bile süreniz dolduğunda kilit açılmıyor. Bunun sebebi eşleştirme yapıldıktan sonra cihazı 360 saat kullanmanız. Yeniden yaptığınızda kilit açılmayacak. Ben 3 kere 360 saat bekledim bana ders oldu."

Elinize sağlık, güzel çalışma.

gjuar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alp
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Konular
0
Anlatım için teşekkürler elinize sağlık.

Son düzenleme:

deta53

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ERHAN
Cihazım
note 6 pro
Konular
0
Twrp yuklerseniz custom rom ve root gibi işlemleri yapabilirsiniz.
hocam kilit açıldıktan sonra örneğin twrp yükleyip costum romu flashladık sonra orjinal roma tekrardan dönebilirmiyiz?. dönersek bootloader tekrar klitleniyormu? yine kilidi açmak istesek bekleyecekmiyiz kaç saat?

TigerKHaN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Redmi Note 3
Meslek
Engineering Elektronic
Konular
3
hocam kilit açıldıktan sonra örneğin twrp yükleyip costum romu flashladık sonra orjinal roma tekrardan dönebilirmiyiz?. dönersek bootloader tekrar klitleniyormu? yine kilidi açmak istesek bekleyecekmiyiz kaç saat?
Bootloader kilidi açip twrp kurduktan sonra istediğiniz roma dönebilirsin. Bir daha kilitlenmez. Kilitlensede hemen açılır bekleme işi yok artık.

Kilitleyecegin tek sistem Mi flash ile stock rom kurarken mi flash da altta flash all seçili degilse kilitlenir. Ona zaten ihtiyacin olmayacak. Yeni romlar kurunca.

Üst Alt