Rehber Xiaomi Redmi Note 6 Pro - BootLoader Kilidi Açma [ANLATIM]

TheNorth

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TheNorth
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Konular
1
Merhaba

Eski redmi PRo telefonum hakkın rahmetine kavuştuğu için dün itibari ile Note 6 Pro ile yoluma devam ediyorum :)

Dün unlock işlemlerini yaptım 360 saat süre verdi.

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Merhaba

Eski redmi PRo telefonum hakkın rahmetine kavuştuğu için dün itibari ile Note 6 Pro ile yoluma devam ediyorum :)

Dün unlock işlemlerini yaptım 360 saat süre verdi.
Hayırlı olsun Bootlloader maalesef bekletiyor, herkes bu durumdan muzdarip.

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Bugün itibariyle Redmi Note 6 Pro, Global Sürüm (Xiaomi TR Garantili) aldım. Bootloader kilidi açık değil yalnız geliştirici seçeneklerinden kontrol ettiğim kadarıyla. Merak ettiklerim ise sırasıyla şunlar:

1- Ürün "Global Version" olduğu için kilit açmama gerek var mı acaba?
2- Root atmak istediğim taktirde, geliştirici seçeneklerinde sadece "OEM kilit açma" seçeneğini aktif edersem geçerli olur mu?
3- Unlock işlemi yapabilmem için 64bit bilgisayar olması şart mı?
4- Eski usül bootloader kilidi açma yöntemi işe yarar mı acaba? ("fastboot oem device-info/fastboot oem unlock" kodu ile)

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Bugün itibariyle Redmi Note 6 Pro, Global Sürüm (Xiaomi TR Garantili) aldım. Bootloader kilidi açık değil yalnız geliştirici seçeneklerinden kontrol ettiğim kadarıyla. Merak ettiklerim ise sırasıyla şunlar:

1- Ürün "Global Version" olduğu için kilit açmama gerek var mı acaba?
2- Root atmak istediğim taktirde, geliştirici seçeneklerinde sadece "OEM kilit açma" seçeneğini aktif edersem geçerli olur mu?
3- Unlock işlemi yapabilmem için 64bit bilgisayar olması şart mı?
4- Eski usül bootloader kilidi açma yöntemi işe yarar mı acaba? ("fastboot oem device-info/fastboot oem unlock" kodu ile)
Hayırlı olsun hocam öncelikle sevindim adınıza.
1.Kilit açarsanız Twrp rom ve root atabilirsiniz. Acmazsaniz bunlari yukleyemezsiniz
2. Sorunuz ikisi alakasız seyler hocam. Oem kilit acma demek Bootloader seceneginin butinunu aktif etmek demek
3. Sorunuz ise tam emin değilim ama 32 bit bilgisayar olur büyük ihtimalle denemedim ama olur diye düşünüyorum.
4. Sorunuz ise hayır eski usul artık yaramıyor hocam.

Ebrumm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ebru
Cihazım
Note pro 6
Konular
2
Hayırlı olsun hocam öncelikle sevindim adınıza.
1.Kilit açarsanız Twrp rom ve root atabilirsiniz. Acmazsaniz bunlari yukleyemezsiniz
2. Sorunuz ikisi alakasız seyler hocam. Oem kilit acma demek Bootloader seceneginin butinunu aktif etmek demek
3. Sorunuz ise tam emin değilim ama 32 bit bilgisayar olur büyük ihtimalle denemedim ama olur diye düşünüyorum.
4. Sorunuz ise hayır eski usul artık yaramıyor hocam.
Ben 34 bitte denedim olmadı 64 tte sorunsuz halloldu yinede siz deneyin belki olur.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HakanCOSKUN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
HaKaN
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Ar-Ge Uzmanı
Konular
31
Merhaba,
Redmi Note 6 pro global kararlı rom kullanıyorum.Önceki Xiaomi telefonlarımda Ayarlar/Telefon Hakkında/Sistem Güncelleme sağ üstteki 3 noktadan sececeğim global resmi beta rom zipini bootloader kapalı da olsa yükleyebiliyordum.Ama şimdi 3 noktalı yerde rom seçeceğim seceneği kaldırmışlar.Bootloader açmadan global kararlıdan betaya geçme yolu yok mudur?

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Merhaba,
Redmi Note 6 pro global kararlı rom kullanıyorum.Önceki Xiaomi telefonlarımda Ayarlar/Telefon Hakkında/Sistem Güncelleme sağ üstteki 3 noktadan sececeğim global resmi beta rom zipini bootloader kapalı da olsa yükleyebiliyordum.Ama şimdi 3 noktalı yerde rom seçeceğim seceneği kaldırmışlar.Bootloader açmadan global kararlıdan betaya geçme yolu yok mudur?
Orda ortada yer alan 10 logosuna 6-7 defa dokunun 3 noktadaki diğer seçenekler açılacak..

osmanlı1453

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Cemil
Cihazım
Redmi Note 6
Konular
1
Ben sorunumu sonunda çözdüm. Eğer Mi Unlock telefonunuzu tanımıyorsa USB Çoklayıcı ile bilgisayara bağlamayı deneyin muhtemelen işe yarayacaktır :)

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315

BahadirHan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
19
Telefonu fastboot moduna alıp bilgisayara bağlıyınca bağlanma sesi geliyor ama bilgisayar görmüyor yardım eder misiniz? serhat.yldz

Üst Alt